e30 330i V8 by wrrt


Recommended Posts

aj i ja kao da dodam nesto.. v8,menjac,instalacija prisutni.. willwood hidro-rucna stize uskoro,r888 prisutne,ats cup 15ice stizu, set bbs rm prisutne, mtech1 komplet prisutan,sparco kadica i jos neka za suvozaca tu, hella crni farovi prisutni... sparco osiguraci haube naruceni.. u toku je papirologija.. i nabavka jos felni,da se nadju... i trazi se SIROKI POJAS U 3 ILI 4 TACKE. uskoro slike sa sklapanja by NS-motorsport

svaka cast,bice to extra....

Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Malo pomeri motor nazad, bolji raspored tezine, ako sam shvatio dobro...

Tih 10 do 15cm razlike naprimer u sex u je ozbiljan plus al da ce neko od nas amatera osetiti razliku u lezanju automobila sa tako pozicioniranim motorom, cisto sumnjam, a bez razloga iskasapiti karoseriju... <_<

Bolje se malo pomuciti, potrositi neki euro na odgovarajuci hladnjak, prepraviti grane a ne iseci krak,i to lepo upasovati bez secenja. Nema potrebe za pricom o boljem lezanju, jer i sa tih 10cm pomeranja unazad motor dobrim delom i dalje lezi na prednjem trapu. Da mu remenica servo pumpe stoji u ravni sa balans stanglom to bi vec bio napredak, al bi mu cetri od sest cilindara bili u kabinskom prostoru.

Link to post
Share on other sites

Tih 10 do 15cm razlike naprimer u sex u je ozbiljan plus al da ce neko od nas amatera osetiti razliku u lezanju automobila sa tako pozicioniranim motorom, cisto sumnjam, a bez razloga iskasapiti karoseriju... <_<

Bolje se malo pomuciti, potrositi neki euro na odgovarajuci hladnjak, prepraviti grane a ne iseci krak,i to lepo upasovati bez secenja. Nema potrebe za pricom o boljem lezanju, jer i sa tih 10cm pomeranja unazad motor dobrim delom i dalje lezi na prednjem trapu. Da mu remenica servo pumpe stoji u ravni sa balans stanglom to bi vec bio napredak, al bi mu cetri od sest cilindara bili u kabinskom prostoru.

oseti se razlika kod m30 u kocki, 10 cm je nebo i zemlja, probao sam i veruj da je tako. taj krak je zasecen zato sto je covek hteo taj hladnjak i nevidim uopste razlog da se oko toga pravi problem kod kola za trke. to je trebalo lepo da se povari i napravi lim da se ni ne vidi da je seceno ali na zalost zbog nedostatka vremena nije nikad ni uradjeno. a pletena grana pase bez ikakvih prepravki i ne udara u krak...

Link to post
Share on other sites

Nekad kad mi je auto prljav i kad ga operem cini mi se da bolje ide posle toga.

Da ne vezujemo diskusiju vise za ovu temu, moze se druga otvoriti pa diskutovati o tome. Drug ima 3.5 u kocki ugradjen tamo gde mu je i mesto, mogu uzeti taj auto pa da stavimo oba auta na vagice da vidimo razliku u opterecenju po osovinama, da vidimo da li je na papiru to razlika nebo i zemlja. Ako nije, a ti pravis toliku razliku, onda si izrastao u ozbiljnog vozaca. Sindrom " ja sam to napravio, tako to treba ..." ozbiljno uzima maha kod nas. Evo reci mi koji ste hladnjak ugradili, ja cu ti sigurno naci paritet vrednosti zapremine vode koja staje u drugi hladnjak za ciju se ugradnju ne mora nista seci. Sad ti mene ubedjujes da je normalnije iseci krak na autu nego dodati neki euro i staviti odgovarajuci hladnjak? Za grane mi se mozda ucinilo da je neko rekao da je zbog njih diran krak, pa sam ih zato pomenuo. Da sam majstor kao ti, uvek bih stremio boljem i kvalitetnijem, a ovakav rad na motornom prostoru, sve i da je opravdan, mogao je i morao puno bolje izgledati. Ruku na srce napredak u odnosu na idejna resenja sa Misicevim kabriom.

Link to post
Share on other sites

O mojim vozackim sposobnostima nebi da diskutujem ni sa kim, losije vozim od svih vas majstora za volanom i tacka.

O tome kakav sam majstor opet nebi da diskutujem, nek moja dela sude o tome, neka bude da sam los majstor, nemam nista protiv.

Samo znaj da neki ljudi nemaju budzet kao ti od milion eura i da hoce auto sto pre da bude gotov a ne da se pravi 10 godina kao sto ti pravis tvoj. O misicu nebi ni jednu jedinu rec u zivotu vise da potrosim. Ko hoce dobar auto, kvalitetno da se uradi, sa kvalitetnim delovima i kvalitetnim radom, to mora i da plati, nema tu puno pameti ali to je normalno na forumu, svi pametni, svi sve znaju, a u stvari pojma nemaju o okolnostima pod kojim su se odredjene stvari desavale.

Pozdrav svima.

Link to post
Share on other sites

Druze vidno si se uzbudio, verovatno sto ipak u nekim krugovima slovis za majstora svog zanata, i to opet dokazuje teoriju najbolje je onako kako si ti to uradio. Sto se tice tvog lupetanja o mojoj finansiskoj situaciji, pored toga sto te se ne tice, kao ni mene tvoja, ako ti je ona uteha za takva skrnavljenja vozila, drago mi je sto uklapas u klise naseg podneblja. Odlicno znas i sam, da hladnjaci o kojima ja pricam, polovni se mogu naci za 50 do 100eur, tako da bi bilo bolje da malo porazmislis pre nego sto upalis brusilicu. Na mom autu ima cca 100 radnih dana, razvucenih na 2 god, razloge ne bih navodio, ispasce da se pravdam, isto tako tebe se ne ticu, ali su tebi argument tvog majstorstva u istim krugovima sa pocetka teksta.

Link to post
Share on other sites

Prvo, nemoj me vise oslovljavati sa druze. Drugo, vidno sam se uzbudio zato sto je tvoj predhodni post pun uvreda na moj racun, sto ukazuje na to da si izuzetno nekulturan. Trece, covek je dobio taj hladnjak na poklon i zato je krak izsecen, jer nije imao para da kupuje hladnjak koji bi tebi udovoljio. Posle mog secenja brusilicom on je trebao da otera auto kod limara da izvari to sto je seceno na krakovima da bi to i lepo izgledalo. Zasto on to nije ucinio ne znam a i nesto me preterano ne interesuje. Kad je on skontao da ipak nece zavrsavati auto, ponudio mi ga je da kupim i tako je je i bilo, posle skromnih 2 godine. Kada sam poceo da sklapam auto za koe 2011 ostalo je 7 dana do takmicenja kad sam ga uterao u garazu. Za tih sedam dana auto je sklopljen od gole skoljke pa sve do kraja, ja sam kao "majstor" i moja zena kao pomocnik, i poneki prijatelj povremeno, pri tome mi je najmanje bio bitan krak sasije, al to tebe nista ne interesuje niti treba, kao sto ni mene ne zanima tvoj auto, niti sam te ikada nesto pitao o njemu niti cu ikada.

Link to post
Share on other sites

Druze mi je uzrecica, necu je ni zbog koga menjati, pa ni zbog tebe. Jasno je da drugovi nismo niti smo ikada bili, posto se i ne poznajemo. Moj auto nisam ja spomenuo, vec ti. Ovo vec prerasta u spansku seriju, sta sam imao to sam rekao, sve van toga nije za forum.

Link to post
Share on other sites

aj sad ja malo nesto onako bezveze da pitam :prankster2: Mirko ti bi mi mozda najadekvatnije odgovorio, one OZ felne sto si imao na zadnjim tockovima ne kace li mozda napred (na prednje amorte posto je et kod njih 25)imam varijantu da ih uzmem jeftino pa ako kace da se ne cimam bez veze da ih uzimam, mislim da sigurno ima neki razlog sto si ih raspario sa prednjim. Hvala unapred i ne cimaj se mnogo oko nekih komentara jer svi mi brate znamo ko je ko i nema potrebe sad da se dokazujes je ipak iza tebe stoje neki rezultati a iza nekih nema nicega pa se tu nesto prave pametni :blink: pozdrav i samo napred :dance3:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 8 months later...
  • 3 months later...

u nedelju obavljen testrun, zadovoljan sam kako se ponasa (a i kako se ja ponasam) :) grane greju servo letvu, pa ih trebam omotati, visko da promenim i neko lupanje iz diffa se cuje kad pustim gas, to jedino nisam siguran sta je.. sve u svemu, par sitnica i bude ok, pa da krenem sa masovnim treninzima, hiljade i hiljade krofni i osmica (jedva sam nasao prostor i za to) :D

Link to post
Share on other sites