Recommended Posts

Pa moze, ali je ovaj motor tip top, kao i ceo auto, i zao mi je da pravim frankenstajna od auta koji je perfektan. :prankster2:

Eventualno ako naletim na neki bas dobar primerak M52 2.8 i ako u tom trenutku budem u lovi. S tim da mi je sad prioritet da nadjem hard top.

Danas sam uradio mali servis, origigi BMW ulje 10w40, filteri, liqui moly aditivi za ulje i za gorivo sipani, malo da prociste auto i pre nego sto sam ispustio ulje sam sipao neki americki engine flush fazon, auto radi tri minuta, sve se procisti i ispusti se staro ulje & sipa novo. Dobra je stvar, pravi efekat se vidi kad vozis FIAT-a sa varijatorom faze - motor koji se cuo kao dizel pocne da se cuje onako kako i treba :D :dance3:

Prekontrolisao trap kad je bio na dizalici i ustanovio da ima stosta da se zameni, pa u ponedeljak zakazao da promenim sve - Zadnji levi lezaj, prednja leva (gornja) kugla i desni kraj spone. :dance3:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

lep auto ! Ako ti mozda padne na pamet da ga prodas - javi !

gde si bio kad je visio mesecima u oglasu ? :)

vezano za te engine cleaner zajebancije...

Logicno je da to razbija i razredjuje ulje da bi ga izbacilo, isto tako i skida naslage ulje na elementima motora koje se tu skupljaju godinama, a to je zdravo za motor, to ga cuva, isto tako to ne mozes sve izbaciti iz motora, a sta se desava kad sipas novo ulje ? Jesi razmisljao da razbije i njega ?

Nikad nisam to sipao i nemam nameru, sipas dobro ulje (trudis se da bude isto uvek) i tek posle 3-4 zamene imas cist motor i samo to ulje koje si sipao, posto se pretpostavlja da je neko pre tebe sipao neko drugo ulje itd... eto :)

Link to post
Share on other sites

Ima logike, ali kapiram da nije lose recimo svaki treci put odraditi to, ionako servisni interval skracujem za koju hiljadu km, tako da ne moze da mu bude nista. A verujem i da ne bi tek tako to bilo u prodaji, predpostavljam da se kolicina koja ostane u motoru nije ni blizu dovoljne da osteti novo ulje. U krajnjoj liniji znas i sam da je ovo cruiser, nista obrtaji, nista napeto... ;)

Link to post
Share on other sites

Hvala, slazem se, ova i crna su mi klasika B)

Posto mi je bio rodjendan pre 2 dana, dobio sam od druga original znak, kojim sam zamenio moj koji je bio menjan (i bio je kopija) jer je poceo da se ljusti. Ako nekog zanima, original je reljefan, ispupcena su slova i linije, veci je kontrast i kvalitetnija je plastika. Evo i razlike:

288e9b1b.jpg

1-79.jpg

2-64.jpg

Link to post
Share on other sites

@ Transporter - ma nisam ni gledao , a nisam ni hteo da iznenadim zenu , a sada gledam ovaj auto i mislim kako bi to bio bas onaj pravi ljubavno - poltronski potez !? :lol: paaaa ponuda ostaje ! B)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jos 2 i ja srecan :lol:

@aritonce - nikakva :) Mozda i postoji neka mala, ali se ne oseca niti se cuje, da bi se culo mora da bude gljiva ili u svakom slucaju da je airbox otvoren...

Uzeo sam ga samo zato sto je bio 1100din umesto 6500din, a sigurno je bolji od zamenskog...

Tesko da ces naci vise, bila je rasprodaja u Gang Landu. Mada pozovi pitaj, nikad se ne zna...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...