Recommended Posts

auto je e46 320d, 2000to godiste, 136ks

vuce perfektno u svim brzinama i na svim obrtajima, medjutim kad dodje do 170kmh, kao da se pozadi otvori padobran i brzina i obrtaji krecu da padaju ma koliko dodavao gas, to traje dok brzina ne padne npr do 140-150 onda opet moze lepo da ubrzava ali opet samo do 170

u cemu je problem???

Link to post
Share on other sites

To sto je uradjen remont turbine nemora da znaci da ce da traje 100 godina,obicno traje nekih 15-20000km i opet isto sranje,zato niko od majstora nece da da garanciju na remont,svi daju od 6 meseci do godinu dana,a to ti je tu negde oko 20000km,proveri turbinu,ako nije ona onda su ti dizne ili pumpa visokog pritiska.Najbolji majstor za te stvari ti je Zeravica,covek resava sve probleme sa diznama i turbinom i toti je najjeftinija varijanta nego da ides od majstora do majstora da nagadjaju te ovo te ono nije u redu.

Link to post
Share on other sites

ja razmisljam ovako, mozda gresim, da je turbina, zar se ne bi gusio u bilo kojoj brzini???

ovaj moj ide do maximuma u svakoj brzini, jedino peta dodje do 170kmh i tu stane.......

Link to post
Share on other sites

Pa tada mu treba najvise snage,u petoj preko 3500rpm.MOguce da je neki banalan softverski problem oko ubrizgavanja,mozda neka blokada j***m li ga idi na diagnostiku pa ces videti sta i kako.

Link to post
Share on other sites

malopre bio na dijagnostiku, izbacuje mi jedino ovako nesto

11 EGS signal disturbed

BE LCM internal error

aj da ne otvaram novu temu, ko zna sta znaci ovo neka pise

inace je sve ostalo ok

Link to post
Share on other sites

malopre bio na dijagnostiku, izbacuje mi jedino ovako nesto

11 EGS signal disturbed

BE LCM internal error

aj da ne otvaram novu temu, ko zna sta znaci ovo neka pise

inace je sve ostalo ok

pa gde si ti bio na dijagnostici kad ti nisu rekli sta je problem nego pitas ovde ?

Link to post
Share on other sites

radio dijagnostiku, neko mi rece da zamenim filter za gorivo, uradio to, uspeo da ga navucem do 180 jednom, pa posle samo do 170 i opet isto, imam utisak kao da se turbina iskljuci na 170 i ukljuci opet na 140

Link to post
Share on other sites

Do njega ide vazduh iz izduva koji pokreće turbinu i na njemu se nalazi crevo koje preko klapne odvodi visak vazduha, elem, ta ista klapna zna da zaglavi u otvorenom polozaju pa je pritisak na turbini mali. Zatvoris odvod (malo crevo) i probaj.

Link to post
Share on other sites