getriebe not program bmw 530d e39 sta dalje


Recommended Posts

Pozdrav svima ovo pitanje sam postavio natopiku dobrodoslice,mozda je ovde bolje da pitam.

Na tabli mi se pre jedno dve nedelje upalilo upozorenje getriebe not program,auto je u trenutku voznje smanjio brzinu u trecu i tako nastavio da radi.Ugasio sam ga upalio i nista se nije desilo do danas,kada se ovo upozorenje opet upalilo tokom voznje.Zvao sam ÖMTC i dali mi ostampani papir gde pise

STEUERGERÄT EEPROM FEHLERHAFT

MOTOSTEUER GERÄT FUNKTION FEHLERHAFT

DRALLKLAPPEN FUKTION FEHLERHAFT

Interesuje me da li smem da krenem na odmor iz Beca u Srbiju pa da kod nas vidim o cemu se radi ili da obavezno ovde vidim o cemu se desava ili neko od vas moze da mi pomogne.

Unapred hvala

Link to post
Share on other sites

ako si radio chiptuning , tj ako si "ispravljao" eprom , nastavi da ga "varas na kljucu" i vozi slobodno ... inace ti ne gine 1600 EU u servisu ! (moguce da ti sledece izbaci gresku na usisnoj grani , kod ostalih uglavnom izbacuje lambda sondu )poz !

Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima ovo pitanje sam postavio natopiku dobrodoslice,mozda je ovde bolje da pitam.

Na tabli mi se pre jedno dve nedelje upalilo upozorenje getriebe not program,auto je u trenutku voznje smanjio brzinu u trecu i tako nastavio da radi.Ugasio sam ga upalio i nista se nije desilo do danas,kada se ovo upozorenje opet upalilo tokom voznje.Zvao sam ÖMTC i dali mi ostampani papir gde pise

STEUERGERÄT EEPROM FEHLERHAFT

MOTOSTEUER GERÄT FUNKTION FEHLERHAFT

DRALLKLAPPEN FUKTION FEHLERHAFT

Interesuje me da li smem da krenem na odmor iz Beca u Srbiju pa da kod nas vidim o cemu se radi ili da obavezno ovde vidim o cemu se desava ili neko od vas moze da mi pomogne.

Unapred hvala

potrebno je da odes kod iskusnog mehanicara da ti pregleda automobil za pocetak, potrebno je da ima dobru dijagnostiku, potrebno je da proba da reprogramira kontrolnu jedinicu (ili jedinice) i najverovantnije ce morati da se umesa dobar ELEKTRONICAR (ne elektricar) koji moze da poskida te kontrolne jedinice ukoliko ima potrebe za to i da povadi eprom-e napolje, da iscita njihov sadrzaj (dump) sa odredjenim programatorom i da uporedi sa 'zdravim' dump-ovima... ako se tu mozda potkrala neka greska da to ispravi ili promeni eprom chip pa da snimi valjan dump.

U principu MOZES da vozis to tako do ovde, nece nista to losije da bude od toga kako jeste.

Jedino ti leptiri ako su se sjebali pa da ih ne usisa u motor, ali nesto sumnjam... zato sam rekao da ga pogleda neki mehanicar.

Eprom moze da rikne sam od sebe (al gore od toga kako ti je sad ne moze), moze od strujnog nekog soka, moze od nestrucnog spustanja KM, chiptuninga i slicnih stvari ili od vode i prljavstine koja je usla u neki kontrolni modul... sami od sebe su tako napravljeni da ne bi trebali (smeli) da riknjavaju.

BTW, eprom je memorija kontrolne jedinice odredjenih uredjaja (npr. motor, abs, servotronic, pdc, itd, itd..) i u toj memoriji se nalazi sadrzaj sa parametrima i podacima koji govore uredjaju kako da funkcionise, ili vec nesto sto je od sustinske vaznosti za taj uredjaj u zavisnosti koji je u pitanju. neka vozila imaju gomilu kontrolnih jedinica, svaka ima svoj eprom, itd... to ide sa nivoima opreme, itd... mada tebe konkretno jebe eprom ili od motorne kontrolne jedinice ili od menjacke kontrolne jedinice. Memorija koja se nalazi u epromu (taj sadrzaj) se naziva DUMP (damp)

pozdrav!

Link to post
Share on other sites

p.s. ZAMENI ULJE I FILTER ULJA U MENJACU, to mozes i ovde da uradis. I OBAVEZNO NEKI MEHANICAR KOJI IMA DOBRU DIJAGNOSTIKU da ti REPROGRAMIRA TAJ MENJAC (mislim da te to pr*a ;) ), to je rutinska stvar i to se radi na tim vozilima, samo mora taj sto radi da zna kako to da uradi... ako budes dosao u Srbiju ja cu te uputiti kome da se javis u BGu da ti to resi... dacu ti par telefona itd.

moguce da to pravi sva sranja, ti imas 3 greske, nista nije strasno to, moguce cak da su i sporadicne (da nisu trenutno aktivne)

pozdrav!

Link to post
Share on other sites

Hvala svima koji su probali da mi pomognu oko mog problema.

Danas sam bio  u BMW servisu,procitali su greske,sto je najbitnije menjac je ok,ali posto sam pre otprilike 5 meseci menjao cajger(zbog problema sa pikselima) rekli su mi da je najverovatnije da mi nevolje svara novi sat.

Preporucili su da vratim stari jer novi sat i programiranje dosta kostaju i da to nije rentabilno,sa predpostavkom da bi se problemi resili.Napon struje je ok 14,2V.

Molio bih nekog ko zna gde kod nas moze da se kupi set za usisnu granu(drallklappe) posto ovde ne moze i oni menjaju kompletnu usisnu granu.Naime s vremena na vreme ona treba da se skine i ocisti da bi leptiri radili podjednako. U protivnom moze da se desi da leptir otpadne i napravi veliki problem.

Jos jedanput hvala svima.

Link to post
Share on other sites

p.s. ZAMENI ULJE I FILTER ULJA U MENJACU, to mozes i ovde da uradis. I OBAVEZNO NEKI MEHANICAR KOJI IMA DOBRU DIJAGNOSTIKU da ti REPROGRAMIRA TAJ MENJAC (mislim da te to pr*a ;) ), to je rutinska stvar i to se radi na tim vozilima, samo mora taj sto radi da zna kako to da uradi... ako budes dosao u Srbiju ja cu te uputiti kome da se javis u BGu da ti to resi... dacu ti par telefona itd.

moguce da to pravi sva sranja, ti imas 3 greske, nista nije strasno to, moguce cak da su i sporadicne (da nisu trenutno aktivne)

pozdrav!

Ividicki hvala puno,ako nije problem da se raspitas gde u Bg moze da se promeni ulje i filter u menjacu i koliko to kosta i gde bih mogao da kupim set leptirica za usisnu granu.Ako nije problem pusti mi tvoj broj telefona da bih ti se javio kad dodjem kuci sledece nedelje,posto dole nemam internet vezu.

Hvala unapred pozdrav Nenad

Link to post
Share on other sites

Izvadi leptirice iz usisne grane, nema neke razlike u performansama (barem je ja nisam primetio).

leptirici ne sluze za performanse vozila vec da smire rad motora na leru i pri malom gasu, kao i prilikom gasenja motora da se 'ne strese' kao glupavi mercedes... po meni, te leptirice ne treba vaditi sem ako bas nije neophodno (pa i tada ih mozes zameniti drugim, ispravnim) a iskusniji majstor moze da vidi kada otvori usis da li su dobri ili nisu... dakle, kao sto sam mu i rekao, ne mora da dira nista ali neka ode do nekog dobrog majstora u nekom relativno brzom roku... al moze da dodje ovde do Srbije opusteno odozgo...

sranje kod tih leptirica je sto motor hoce da ih usisa ako se otkinu ili ako nesto sa njima nije u redu, ali kao sto sam rekao to se moze lako proveriti.

pozdrav

p.s. motor bez leptirica radi kao traktor, a zna da bude i nemiran...

poz

Link to post
Share on other sites

Ividicki hvala puno,ako nije problem da se raspitas gde u Bg moze da se promeni ulje i filter u menjacu i koliko to kosta i gde bih mogao da kupim set leptirica za usisnu granu.Ako nije problem pusti mi tvoj broj telefona da bih ti se javio kad dodjem kuci sledece nedelje,posto dole nemam internet vezu.

Hvala unapred pozdrav Nenad

poslacu ti br. samo mi pusti SMS ako vidis da ti se ne javljam kad me budes zvao, a ako budem nedostupan budi uporan :P verovatno spavam ili tako nesto...

moj br je 064/00-45-197

pazi, ne znam sta da ti kazem za to ulje i filtere, filteri su negde oko 12000 din, mozda do 14000 (ako pricamo o nekim kvalitetnijim) ulje, jebi ga, zavisi koje uzmes... ide 7 litara, racunaj da je oko 1000 din litar neko kvalitetnije... sto se tice filtera, u te pare gore sam uracunao i filter ZA ULJNE PARE koji OBAVEZNO treba zameniti, on se menja svakih 30 do 50000 km, ali ja preporucujem menjanje pri svakoj promeni ulja, pogotovu kada je Srbija u pitanju. Pitanje je kada je to kod tebe menjano i da li je uopste menjano tako da to OBAVEZNO zameniti...

sto se tice leptirica, ne znam, videcemo... imas DELTA AUTO (ovlasceni diler) tu mozes da kupis novo, a mogu ti dati neke brojeve pa da potrazis polovno... pozdrav i cujemo se...

Link to post
Share on other sites

Hvala svima koji su probali da mi pomognu oko mog problema.

Danas sam bio  u BMW servisu,procitali su greske,sto je najbitnije menjac je ok,ali posto sam pre otprilike 5 meseci menjao cajger(zbog problema sa pikselima) rekli su mi da je najverovatnije da mi nevolje svara novi sat.

Preporucili su da vratim stari jer novi sat i programiranje dosta kostaju i da to nije rentabilno,sa predpostavkom da bi se problemi resili.Napon struje je ok 14,2V.

Molio bih nekog ko zna gde kod nas moze da se kupi set za usisnu granu(drallklappe) posto ovde ne moze i oni menjaju kompletnu usisnu granu.Naime s vremena na vreme ona treba da se skine i ocisti da bi leptiri radili podjednako. U protivnom moze da se desi da leptir otpadne i napravi veliki problem.

Jos jedanput hvala svima.

vrlo moguce da ti to pravi problem sa Epromom, to sto si menjao sat. to se cesto desava kao sto sam ja i pisao u prethodnim porukama. vrati stari sat, a ovaj lepo stavi u gepek pa kad dodjes ovde idi kod nekog elektronicara da ti prepakuje displej i da ti napravi tvoj sad da radi sve kako treba i to je to... to ce te kostati od 20-50 evra, ne verujem da ce izaci vise... sve zavisi od kolicine posla i naravno koji majstor bude radio :P

Link to post
Share on other sites

Ividicki hvala puno,ako nije problem da se raspitas gde u Bg moze da se promeni ulje i filter u menjacu i koliko to kosta i gde bih mogao da kupim set leptirica za usisnu granu.Ako nije problem pusti mi tvoj broj telefona da bih ti se javio kad dodjem kuci sledece nedelje,posto dole nemam internet vezu.

Hvala unapred pozdrav Nenad

e, izvini, nisam pogledao poruku pazljivo, samo sam pretrcao preko nje... ne znam cenu za ulje u menjacu i za ujle... znam neka mesta gde bi to mogao da odradis, dobro bi bilo da se dijagnostikom i reprogramira menjac, al ajde, kad dodjes pa cu videti gde cu i koga cu ti preporuciti... to su sve teski kurtoni mahom brate moj, prave se pametni, glume neke doktore i nauku, a sve je to vrlo prosto i jednostavno...

moj dobar drugar ima dijagnostiku, ima i servis, zna to da radi odlicno ali nikad nema vremena, uvek je na nekom putu i stalno negde nesto juri, servis je zabatalio u potpunosti poceo je da se bavi uvozom vozila, mogu sa njim da vidim da ti to uradi ako bude imao vremena... ako ne, onda cemo naci nekog drugog, imam tu par telefona i znam par servisa koji su da kazem OK, pa cemo videti...

pozdravljam te!

Link to post
Share on other sites

leptirici ne sluze za performanse vozila vec da smire rad motora na leru i pri malom gasu, kao i prilikom gasenja motora da se 'ne strese' kao glupavi mercedes... po meni, te leptirice ne treba vaditi sem ako bas nije neophodno (pa i tada ih mozes zameniti drugim, ispravnim) a iskusniji majstor moze da vidi kada otvori usis da li su dobri ili nisu... dakle, kao sto sam mu i rekao, ne mora da dira nista ali neka ode do nekog dobrog majstora u nekom relativno brzom roku... al moze da dodje ovde do Srbije opusteno odozgo...

sranje kod tih leptirica je sto motor hoce da ih usisa ako se otkinu ili ako nesto sa njima nije u redu, ali kao sto sam rekao to se moze lako proveriti.

pozdrav

p.s. motor bez leptirica radi kao traktor, a zna da bude i nemiran...

poz

Meni je pogleda majstor koji zna i nakon deset hiljada su zavrsili u motoru

Nakon skidanja istih nije mi radio kao traktor, apsolutno nije bilo neke razlike.To govorim iz licnog iskustva.

Link to post
Share on other sites

Meni je pogleda majstor koji zna i nakon deset hiljada su zavrsili u motoru

Nakon skidanja istih nije mi radio kao traktor, apsolutno nije bilo neke razlike.To govorim iz licnog iskustva.

zavrsili su u motoru i nisu napravili nikakvu stetu?

imao si srece, mada se to isto i mom drugaru desilo, nikakva steta vise-manje. Ali su mnogo cesci slucajevi gde se to mnogo gore zavrsi.

kako to mislis nakon 10 hiljada?

mislis, proverio ih je a oni su 10 000km nakod toga uleteli u usis motora?

bez ljutnje ali moje misljenje ti je da taj to nije dobro pogledao, ali uopste, posto se to itekako da primetiti na vreme, nista to ne strada tako naprasno i na brzinu. da ne pljujem sada po coveku da je los majstor, povrsan, itd, mozda je jednostavno bio u zurbi, ali da je pogledao dobro budi uveren da nije...

sto se tice rada motora, ne moze biti isti, ali to je vec od agregata do agregata i od vozila do vozila, sve su to polovni i mahom stariji i istroseni automobili pa se vise-manje svaki vec trese zbog 101 drugog razloga, pa se ti leptiri na sve to slabo i primete da ih vise nema.

u zavisnosti od toga koliko je presao, kakvo mu je stanje, kakvo je stanje nosaca motora, i raznoraznih drugih stvari, itd, to sve utice... Ali da je rad motora isti - to je apsolutno nemoguce, ti leptiri sluze da smiruju rad motora i bez nji auto ne moze da radi isto.

Mozda je tebi malo jaci ler gas, trebao bi biti 600-650 obrtaja u minutu.

nisam pristalica uklanjanja leptira pogotovu ukoliko je u pitanju neki bolji automobil tima 530 2003, tipa X5 ili bmw serija 7.

To ovi iz renomiranog servisa alone sklanjaju kad musterija nema pare da servisira. Ti leptiri imaju svoju svrhu i namenu, ali dobro...

Link to post
Share on other sites

Na moju zalost napravili su stetu ali dobro, ipak ja nisam majstor i merodavan za tako nešto.

e jbg/ :huh:

bas steta, to je kad ti se desi takvo neko sranje da uzmes da se ubijes majke mi, kao da bacas pare kroz prozor...

koliko ih se otkinulo, kakva je steta nastala na kraju?

pozz...

Link to post
Share on other sites