Recommended Posts

Namjeravam da u skorije vrijeme zamijenim ovog mog pa i jedinica dolazi u obzir pa me zanima kakva je ima li mjesta pozadi inace ne volim manja auta ali mi se ova svidja mnogoo pa me samo zanima kako se pokazala kod vas koji je posjedujete

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

druze iskreno vozne karakteristike su vrhunske, auto se dobro ponasa slusa volan, pozicija vozaca perfektna! ali !!

to ali srecu kvari nema mesta pozadi, ako si vislji od 180cm iza tebe moze samo da sedne neka sitnija riba ili dete!

ako te jos nesto zanima pitaj!

Link to post
Share on other sites

druze iskreno vozne karakteristike su vrhunske, auto se dobro ponasa slusa volan, pozicija vozaca perfektna! ali !!

to ali srecu kvari nema mesta pozadi, ako si vislji od 180cm iza tebe moze samo da sedne neka sitnija riba ili dete!

ako te jos nesto zanima pitaj!

Hahahaha e ja sam druze 192 cm visok tako da mada najvjerovatnije ce petica biti novo auto tako da hvala u svakom slucaju

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jel' to kada se prednja sedista skroz pomere unazad nema mesta na zadnjoj klupi ili i u nekom srednjem polozaju? Pitanje je ko kako sedi napred, da li pravilno ili nepravilno pa valjda i od toga zavisi koliko pozadi ostaje mesta.

Link to post
Share on other sites

Vozio sam jedinicu par puta i premda ne spadam u nešto visoke osobe ni meni nije bilo baš najudobnije čak ni na vozačkom mestu. Naravno da se sedište može pomeriti pozadi i to rešava pitanje "dužinskog" dostupnog prostora, ali zbog činjenice da je auto uzak (naravno shodno svojoj klasi) a da je u pitanju zadnji pogon što je u ovoj klasi raritet odnosno praktično jedinstven slučaj, zbog srednjeg grebena koji je i inače širok ostalo je dosta malo prostora "u širinu" i taj se problem ne može rešiti pomeranjem sedišta. Jednostavno, desnim kolenom i potkolenicom ćete stalno biti "masirani" od strane ivice središnjeg grebena što na malo dužim turama može da bude jako iritantno. I sam osećaj da ne možete da se skroz opustite u svom sedištu već da silom prilika morate da malo "skupite noge" što bi rekao narod, ne ide u prilog automobilu premium klase za koje puna sloboda i komfor mora da su garantovani i podrazumevani. Medjutim, ponavljam da je zbog zadnjeg pogona "jedinica" morala da plati taj ceh i zbog toga je prostor čak i napred poprilično ograničen, ponavljam po širini, dok dužinski naravno i dvometraš može nekako da se smesti ali onda sedište iza njega na zadnjoj klupi postaje neupotrebljivo za odrasle osobe. Upravo zbog zadnjeg pogona je i patos u gepeku visok pa je i prtljažni prostor vrlo skroman, najmanji u klasi. Sve u svemu, ovaj auto teško da može da ispuni zahteve prosečne porodice. Premda mu to nikad nije ni bila primarna uloga, malo više praktične upotrebljivosti u svakom slučaju nije moglo da škodi.

Šteta jer inače je vozna dinamika tog automobila odlična, kratko medjuosovinsko rastojanje, odlična upravljivost, direktan upravljač i zadnji pogon, naravno u kombinaciji sa "inspirišućim" motorima i preciznim, kratkohodnim menjačima, daju odlične vozne karakteristike i čine "jedicinu" pravim vozačevim automobilom. Pitanje je samo koliko je onih koji su spremni na kompromis po pitanu prostora, a i udobnost je za nijansu mogla biti bolja. To se uglavnom može pripisati runflat gumama koje inače upravo iz tog razloga "ne volem", ali je definitivno utisak da je ceo postroj "štimovan" dosta tvrdo očigledno zbog činjenice da je ovaj model namenjen pre svega mladim ljudima kojima je udobnost niže na listi prioriteta.

Link to post
Share on other sites

da ti nisi spomenuo ne bi ni obratio paznju na sirinu! iskreno meni je ekstra putovao sam sa njim 1600km u dahu i iskreno nisam se borio sa udaranjem kolena nigde, doduse putovalo nas je dvoje u autu! mozda taj problem imaju krupniji ljudi sa malo vise kilograma ili sa jakim butinama to neznam meni je sasvim korektan.

a sto se tice prostora na zadnjoj kljupi nema ga ni 3 nesto puno vise! kad namestim sediste za mene pozadi moze da sedne devojka lagano e sad neko vislji...moze da sedne a koliko ce mu biti udobno to nemogu da tvrdim!

Link to post
Share on other sites

bmw1seriesinterior.jpg

Pa sad, ko bi sve mogao da ima problema je stvar za diskusiju, ali slika nedvosmisleno pokazuje da tamo gde se prirodno završava natkolenica i "dolazi" koleno vozača ima jako malo prostora te desnu nogu vozač mora da drži malo više ulevo nego što bi to želeo. Isto važi i za suvozača, samo za kontra nogu :) Ali on makar može da ispruži obe noge pravo ispred sebe, dok vozač nema taj "luksuz" tokom vožnje.

Ne kažem da je ovo nešto što diskvalifikuje seriju 1 generalno, samo sam naveo razloge zbog kojih taj automobil ne može da ispuni zahteve prosečne porodice i zbog kojih ne bi trebao da bude izbor malo "gabaritnijih" ljudi, a čovek koji je postavio pitanje je kao što je rekao visok 192 cm. Jednostavno, serija 1 je ciljana na neko drugo tržište i u tome je poenta. Nisam "sudio" seriji 1, već pokušao da odgovorom pomognem čoveku u pravilnom izboru automobila ;)

Link to post
Share on other sites

Ja i dok vozim drzim noge ispruzene tako da ne vidim razlog da samo suvozac moze da isprui noge,osim ako priblizis prednje sediste toliko da kolenima cackas rucice migavaca i brisaca

Link to post
Share on other sites

Onda je tvoj auto valjda jedini koji nema nožne komande koje upravo to onemogućavaju, ili ti dok sediš maltene sa zadnje klupe, ispruženih nogu, upravljaš pedalama vrhovima prstiju (obuće).

Sve bi bilo lakše da si ti uopšte vozio "jedinicu" i uverio se lično u to o čemu pričam, ovako džaba krečim. Doduše, daleko od toga da je prvi put na ovom forumu...

Link to post
Share on other sites

Onda je tvoj auto valjda jedini koji nema nožne komande koje upravo to onemogućavaju, ili ti dok sediš maltene sa zadnje klupe, ispruženih nogu, upravljaš pedalama vrhovima prstiju (obuće).

Sve bi bilo lakše da si ti uopšte vozio "jedinicu" i uverio se lično u to o čemu pričam, ovako džaba krečim. Doduše, daleko od toga da je prvi put na ovom forumu...

od sad u red i svako po 7 i to il .

Link to post
Share on other sites

Ne bih da repliciram na ovakav jedan komentar, ali isto tako ne želim da ispadne da sam prećutao ovo oko "kauboja i indijanaca" i tako se indirektno složio sa tom konstatacijom, jer ćutanje asocira na afirmaciju više nego na negaciju.

Dakle kao prvo niko ovde nije "indijanac", nemoj da izvrćeš stvari i predstavljaš ih onako kako tebi u datom trenutku odgovara jer nije u redu ni prema meni obzirom da ja naravno nemam "kaubojski" stav prema drugim forumašima (niti mi "funkcija" moderatora to daje za pravo ako si na to mislio), a još više takva generalizacija nije u redu prema ostalim članovima foruma jer mislim da niko ne voli da ga se naziva "indijancem".

Kao drugo ja sam član ovog foruma samo i jedino iz razloga što želim da pomognem ljudima, savetom, podeljenom informacijom, makar nekim linkom, prevodom nekog teksta, bilo čime što je u mojoj moći i u mom znanju. Nikada ovaj forum nisam i neću koristiti za prodaju polovnih guma, novih volana skinutih sa Bog zna kojih automobila, iznosanih "Airmax" patika ili novih jakni sa ko zna kakvim "pedigreom". Ne prodajem ništa na ovom forumu, ne tražim ništa zauzvrat što sam tu, sa foruma me poznaju par osoba i utoliko je to razlog manje da sebe pokušavam da ovde eksponiram i "nametnem" drugima, ili ih možda "zadivim" svojim stavovima, jer kakva bi mi korist bila od toga kad me niko od tih ljudi ne poznaje? Naravno, nikakva.

Ono što želim da kažem je da ja nemam nikakve beneficije da pišem zbog bilo čega drugog osim što to radim zbog dobre volje. Zašto to neki neće ili ne mogu da prepoznaju ne znam, ali nadam se da je samo slučajnost u pitanju.

Čovek je u ovoj temi postavio pitanje. Odgovorio sam mu obrazložno, čak postavio i sliku da se vidi na šta sam mislio i verujem da će svako realan sa slike uvideti to na šta sam imao primedbu kad je pomenuti automobil u pitanju. Čoveku sam samo iz ličnog iskustva preneo svoje zapažanje u vezi auta za koji je zainteresovan i stojim iza svega napisanog, jer ništa nisam niti izmislio niti napisao da bi time ostvario neku korist.

Medjutim onda dodje neko ko očigledno nije imao direktnog iskustva sa pomenutim automobilom, a i da jeste nije obratio pažnju na sve dobre i loše strane nego je "zapamtio" samo ono što mu odgovara i što mu se svidelo, i sa nipodoštavanjem prokomentariše to što sam na napisao u fazonu, ako ti je mala Serija 1 onda samo Serija 7 iL. Znači, on je takvim "duhovito-ciničnim" odgovorom pomogao čoveku koji je postavio pitanje više nego ja koji sam mu argumentovano preneo lične i direkne utiske na način na koji sam to uradio, i naveo sve dobre i loše strane tog automobila. I sad, ja ispadam kauboj a takvi likovi su kao u redu, jel` tako? To što si se ti složio sa takvim jednim komentarom je tvoja stvar i odlika tvog stava prema ovom forumu, a i nije ti prvi put da iz meni nepoznatih razloga sa podsmehom repliciraš ili omalovažavaš moje komentare na ovom forumu. Tvoja stvar, ne želim ni da znam...

Moj stav, sa druge strane, prema ovom forumu će i dalje ostati kakav je i bio do sada. Pisaću da bih ljudima pomogao onako kako mogu i na način na koji mogu, pa ako nekome to bude značilo makar malo, za mene će to biti dovoljno i biću zadovoljan. Drugima ostavljam da ovaj forum koriste tako što pokušavaju da budu duhoviti i da "pomažu" ljudima tako što dele savete koji sa temom imaju veze koliko Mara sa atletikom, kao što u datom primeru Serija 1 ima veze sa Serijom 7 iL.

Izvinjavam se čoveku koji je otvorio temu na ovolikom off-u ali sam morao da odgovorim jer se ovo tiče svih "indijanaca" na ovom forumu pa i njega.

Over & out.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

M54,ti si kralj....Svaka cast na svim postovima i redovno citam tvoje odgovore na postavljene teme.Svaka cast i poslusajte decka-coveka koliko ja kontam lik zna sta pica...Svaka cast drugar :prankster2:

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Citao sam po forumu o seriji 1 i primetio da ste dosta pisali o prostoru koji nudi serija 1 . Nasao sam podatke (po meni iz pouzdanog izvora) da ce BMW serija 1 preci na prednji pogon bas zbog tog prostora za putnike pozadi. Mene je ta novost mogu reci neprijatno iznenadila. Sta vi mislite o tome? Da li ce uspeti da taj auto zadrzi sve svoje adute ako bude zaista presao na prednji pogon?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cuo sam da ce preci na prednji pogon, ne mislim da je to losa stvar, a ne mislim ni da ce time izgubiti klijentelu. Po mom misljenju, onaj ko kupuje seriju jedan to sigurno ne radi zbog pogona na zadnje tockove, vec kupuje pouzdan auto za grad koji ne trosi mnogo a ide vise nego dobro (ne racunam 130 i sl..). Sto da ne :) BMW se retko kad "zezne" :)

Da se nadovezem, vozio sam skoro 120d u sport opremi, i bio sam vise nego odusevljen. Ko ocekuje da ce nazad da se vozi sireci se i uzivajuci iz Beograda za Budvu, a pritom ima vise od 165cm, taj nek izadje iz kola i ide autobusom ;) A sto se tice vozaca i suvozaca, sve je ok, ja sam imao malo problema (momak je zaokruzio gore na slici) ali jbg, mama me rodila da imam 192cm.. Sve u svemu autic za svaku preporuku :D

p.s m54, svaka cast brate

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja se iskreno sa tom cinjenicom ne bih tako lako pomirio jer ako razmislimo realno, zar nije bolje da auto marke "BMW" ostane veran svojoj tradicijia i cim neko vidi njegov znak da istog momenta zna sve njegove znacajne prednosti u odnosu na druge automobile. Sve automobilske industrije napustaju polako svoje tradicije da bi sto jeftiniji automobile prodavali po istoj ceni samo zato sto nose "znak neke premijum marke" npr.(mercedes a klasa) . Pa zar to mora i BMW?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

koliko sam primjetio, stariji model 1-ca ima dvije razlicite navigacije, u stvari to se zove idrive sistem? mene zanima ona stara, sto se preklapa, sta mislite o tome, da li je to ok?

inace hocu da kupim polovan 118d. Svidja mi se i idrive i xenon ali u paketu su skupi, ne mogu da se nadju, znaci ili ili. Idrive vs xenon, ako moze neki savjet?

hvala

Link to post
Share on other sites

Što se serije 1 tiče, odličan auto ako se prihvate njegova ograničenja po pitanju (nedostatka) prostora, što u gepeku, što na zadnjoj klupi (iza vozača/suvozača od otprilike 1.75m ili višeg ne može da sedne on sam, već samo deca). Čak i da je niži vozač u pitanju, misaona je imenica da pozadi sedi troje odraslih pa makar i za kraću gradsku vožnju.

Što se motora, potrošnje i utiska u vožnji tiče, to je pravi BMW, nema mu se šta zameriti.

Link to post
Share on other sites

pa obzirom da sam momak, za taj prostor mogu da zazmirim. Bitno je da po gradskoj voznji pozadi mogu da sjednu barem jos dvije osobe?

A sto se tice iDrive (onaj dzojstik i ekran na instrument tabli), da mi kazes nesto vise o tome?

Ne znam za sta da se opredjelim, da li da trazim onaj sa iDrivom ili sa xenon svjetlima, tacnije one sa prstenovima, angels aye, kako li se vec zovu?

Link to post
Share on other sites

pa obzirom da sam momak, za taj prostor mogu da zazmirim. Bitno je da po gradskoj voznji pozadi mogu da sjednu barem jos dvije osobe?

Mogu pozadi dve odrasle da sednu, ali komotno (zbog kolena) samo ako su vozač i suvozač do negde 1.75-1.80m. Ako su oni 1.80-1.90m, pozadi će osobe kolenima pritiskati sedišta, a ako su vozač/suvozač preko 1.90m pozadi samo deca mogu da sednu jer mesta za kolena za veće osobe nema.

Link to post
Share on other sites

Pa ja sam 180cm visok i bitno mi je da meni bude udobno, kupujem auto za sebe a ostali na zadnjoj klupi nek se stisnu ;)

A da mi neko nesto kaze o iDrive-u, navigaciji, xenonima?

Ako je taj iDrive ok sistem onda da uzmem sa tim a xenone, prstenove, da naknadno ubacim, ako nisu skupi?

Link to post
Share on other sites