E46 320da touring


Recommended Posts

  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prelep. Fale mu samo one hrom lajsne oko prozora da prate grilove na haubi

Imamo isti ukus, to mu je sledece. cekam da dodje drugar iz Kangahara, pa da mu uzmem, posto se on u to ne razume, a meni se svidja.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Nije me bilo dugo. Dosta toga se uradilo na auto. Prvo sam imao problem sa gubitnom rashladne tecnosti, gde nije jedno 10 dana moglo da se ustanovi sta je problem, na kraju je bilo ono najgore. Pukla je glava na izduvnim ventilima (na dva mesta), pa sam resio da je menjam, a ne da je radim. Kada je vec motor otvoren pored nove glave i dihtunga, zamenjene su i gumice ventila, vodjice ventila, veliki termostat, ociscena i oprana usisna grana, zamenjene gumice (dihtung usisne grane), ociscen je EGR ventil i nakon svega kod BMW Bate u Mirijevu uradjena komlet DIS dijagnostika, koja je konstatovala da je sada sa autom sve OK. Evo slika

26012012106.jpg

26012012107.jpg

26012012105.jpg

26012012104.jpg

03022012114.jpg

03022012115.jpg

03022012116.jpg

03022012118.jpg

03022012119.jpg

Nakon radova motor je sredjen, smanjena je potprosnja za oko 1 l/100 km i izgleda ovako

6.jpg

Po pitanju sredjivanja jos su obarbane felne nakon zime, kupljeni su krovni nosaci (posto su stari prodati), isti ofarbani u hrom boju, nabavljen je novi MF volan i montiran i kupljeni su prekidaci i motorcici za ugradnju el.podizaca na zadnja vrata i povravljeno pojacalo BM54 (sukcesivno su prestajali da rade izlazi i na kraju je bilo MUTE :prankster2: )

Evo slika

IMG_20120505_163103.jpg

IMG_20120505_163125.jpg

IMG_20120505_163149.jpg

IMG_20120505_163216.jpg

IMG_20120505_163226.jpg

IMG_20120505_163207.jpg

Za sada toliko, u planu sportska sedista (koza ili stof) i ///M branici.

Link to post
Share on other sites

Koliko te kostala ta zajebancija sa glavom i sta je uzrok pucanja iste?

Link to post
Share on other sites

Koliko te kostala ta zajebancija sa glavom i sta je uzrok pucanja iste?

220 evra glava,

50 evra dihtung glave,

50 evra gumice i vodjice,

50 evra termostat (nije stradao uz glavu, ali kada je bal neka je na vodi...)

30 evra ispitivanje stare glave

25 evra dihtung usisne grane

15 evra pranje grane

50 evra obrada nove

100 evra za ruke majstoru

590 evra :o

Sto je pukla glava niko nije mogao da mi kaze, samo su nagadjanja. Auto je isao super, nije mesao ulje i vodu, nisu creva bila tvrda, auto nikda nije bio pregrejan. Posto je kupljen sa njim sam presao oko 10000 km, kada je primecen gubitak tecnosti do tada je bilo sve OK, tako da ne mogu reci da je auto bio los. To sam sve radio i sredjivao u januaru, ali nisam stigao ranije da okacim slike.

Link to post
Share on other sites

To je za sada, dok ne resimo ///M branike, a onda sve u crno... Koji ti je novi broj, u BG-u sam 20 dana, pa da se vidimo.

Link to post
Share on other sites

O leone...vidim ponovio si se :)

nije me bilo jedno vrijeme ali drago mi je vidjeti da si presao na e46

Neka je sa srecom i super izgleda i super je oprema...mada iskreno u ///M paketu ce to sasvim drugacije izgledati.Imati e46 facelift bez ///M paceta je grijeh :) mnogo dobro mu stoji,pogotovo na crnu boju.

Link to post
Share on other sites

Auto je bombona. Najlepsi e46 karavan u Nisu. Kakva je potrosnja po gradu 320d sa automatskim menjacem, razmisljam o kupovini. Dojadilo mi je kvacilo.

Posle ovog sredjivanja ne prelazi 9-9,5 litara.

Hvala za ono najlepsi e46 karavan u gradu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pa jel vidis na koliko je obrtaja? Isao sam po satu oko 230, ali nemam sliku. Bice uskoro. Ali ne zaboravi da mu je Vmax oko 213, a tvome i manje.

Link to post
Share on other sites

Izgoreće ti ova lampica od rezerve :lol:

Kada je lakši, brže ide :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

Pa jel vidis na koliko je obrtaja? Isao sam po satu oko 230, ali nemam sliku. Bice uskoro. Ali ne zaboravi da mu je Vmax oko 213, a tvome i manje.

pa zato se i cudim, 150ks + chip, trebalo bi bar 230

mom je fabricki 207 a sa chipom 218 koliko sam ga i vozio posle chipa

Link to post
Share on other sites

Kada je lakši, brže ide :lol: :lol:

Provalio si me brate. Inace ne bi presao ni dve glave.

Izgoreće ti ova lampica od rezerve :lol:

[/quote

Provalio si me brate, inace ne bi presao ni dve glave :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

Vidim da si skinuo chip, da li sumljas da je on uzrok za*ebancije sa glavom?

Mozda,niko ne zna da mi kaze. :blink:

Link to post
Share on other sites