Recommended Posts

Nazalost razocarase me.Trazim zabice za onu plastiku(laznu mahagoniju) pa brat bratu skoro vise od mesec dana i nista.Zovi sutra,zovi sutra,zovi sutra, cek da proverim da li ima na stanju,cek da vidim da li mora ceo set da se naruci zovem te za 20 min(Nikad nije zvao), e aj zovi ti mene malo kasnije posto sam ja u poslu itd.Razvlacenje preko 2 meseca sad.....jbg-a.Moj kolega i ja popizdeli doduse on je vise zvao....ali sta ces.Mislim da je Lidija preuzela slucaj da bi to bilo uradjeno, medjutim nije.Ne kapiram prodavnice vise.....pa ja ti ostavljam novac(pored zabica sam rezervisao i 6 bombina,kablove itd.....dosta je to novca) da bi mi covek malopre rekao "E aj pozovi me SUTRA" ...kako covek da ne popizdi...meni stvarno dojadilo i rekao "Da li vi to imate i da li cete imati" odgovor .."Ne nemamo niti cemo" ....Ja otkazao sve sad trazim drugu radnju......

Link to post
Share on other sites
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nazalost razocarase me.Trazim zabice za onu plastiku(laznu mahagoniju) pa brat bratu skoro vise od mesec dana i nista.Zovi sutra,zovi sutra,zovi sutra, cek da proverim da li ima na stanju,cek da vidim da li mora ceo set da se naruci zovem te za 20 min(Nikad nije zvao), e aj zovi ti mene malo kasnije posto sam ja u poslu itd.Razvlacenje preko 2 meseca sad.....jbg-a.Moj kolega i ja popizdeli doduse on je vise zvao....ali sta ces.Mislim da je Lidija preuzela slucaj da bi to bilo uradjeno, medjutim nije.Ne kapiram prodavnice vise.....pa ja ti ostavljam novac(pored zabica sam rezervisao i 6 bombina,kablove itd.....dosta je to novca) da bi mi covek malopre rekao "E aj pozovi me SUTRA" ...kako covek da ne popizdi...meni stvarno dojadilo i rekao "Da li vi to imate i da li cete imati" odgovor .."Ne nemamo niti cemo" ....Ja otkazao sve sad trazim drugu radnju......

Postovani Sanele,

Razumem da ste se iznervirali i da smo u neku ruku ispali neprofesionalni. Mi te zabice nemamo, a inace kostaju 75 din. Mi njih ne mozemo poruciti 5 komada, nego kolicinu koju je bmw odredio kao veleprodajnu. Kolega Vam je verovatno hteo uciniti uslugu, da pozove dobavljaca i da Vam proveri da direktno uzmete manju kolicinu. On to moze da uradi samo u prepodnevnim satima i zato je insistirao da ga okrenete ujutro oko 10 sati. Naravno da Vam nije rekao :"Nemamo, niti cemo", jer sam slusala razgovor. Ni jedna bobina mi nije na rezervaciji za Vas model, a i rezervacija moze da traje samo jedan dan, sem u slucaju servisera i clanova bmw fun kluba, koji imaju posebne uslove poslovanja sa nama. Ja Vam se jos jednom izvinjavam sto ste imali neprijatnosti sa nama, i spremni smo u svakom slucaju da Vam izadjemo u susret..

Lidija

Link to post
Share on other sites

U BMW-u mozete poruciti zabice na komad bilo koje vrste eventualno ako ide set od par komada , a sramota je sto svi vi koji drzite prodavnice BMW delova , pocevsi od Radulovica pa nadalje sve stare BMW-e gledate kao smece koje vise netreba da se vozi . Kod Radulovica sam imao situaciju da su me vozali dva meseca za smrdljivo crevo od e30 M10 koje kosta 13,50 eura i na kraju ga nisam ni dobio , pa me nije mrzelo i napisen jedan lep dopis u BMW Nemacka , i za dva dana dobijem odgovor da ce mi se javiti neko iz Delte . Nije proslo 5 dana zove neki lik izvinjava se i pita dali sam se snasao . Tako da treba istu paznju da posvecujete svim modelima koji jos trce kod nas . Zar je moguce da nemogu to crevo da imaju na stanju bar jedno , pa kad prodaju da odmah poruce drugo .

Link to post
Share on other sites

Za razliku od tebe ja sam prezadovoljan sa Bmw line-om. Uvek mi izasli u susret.

I ja isto. Pozdrav za Lidiju i ekipu.

Moj slucaj. Kada sam uzeo 320d, Zvao sam BMW line iz Subotice gde sam carinio auto, za delove za servis, prenevsi im problem da ne znam da li cu stici do 19 casova, da preuzmem iste. Rekao sam samo da sam Leon clan BMW fan kluba, a ljudi su mi rekli da ako ima neko da ih preuzme da dodje, na sta sam im odgovorio da ne znam da li ce taj covek imati novac, gde su rekli nije problem uzmite delove, da sutra uplatite na racun ili neka neko donese. Svaka im cast, radilo se o delovima za preko 20000 dinara. Napominjem da do tada nikada nisam ni sa kim od njih imao kontakt.

I jos su 3 puta zvali, da provere po broju sasije da li pravi delovi. Kada sam stigao onako umoran, dobio sam i hladnu Coca cola-u.

Svaka pohvala... :preved:

Link to post
Share on other sites

@DejanNS....logicno je da imaju na lageru samo osnovni potrosni materijal...tesko da bi neko skladistio i placao lager....u normalnim okolnostima isporuka traje 10-ak dana (mislim na starije modele)

a inace....

...sto dozvoljavate da vas setaju i drze na vesalici, sami ste krivi...

...mnogo ste mi vi tu mlaki kad su prodavnice i serviseri u pitanju... :)

Znas kako se to radi:

Pozoves 1-2x..."ja sam taj-i-taj....a vi ste?" (uvek da znas s kim pricas, a u profi prodavnicama prodavac odmah izgovara ime)

Ako zavlace:

Onda pozoves i kazes "ja sam taj-i-taj, dolazim kod vas u 16h da vidimo sta je sa delovima i da mi objasnite u cemu je problem svih ovih dana..."

I kad se pojavis licno – drugacija je prica... :)

Zakljucak: prodavnice postoje zbog VAS – ne postojite Vi zbog NJIH...

Link to post
Share on other sites

Mnogo delova sam nabavljao u Istambulu i tamo mi se nijednom nije desilo da nesto nemaju , nemaju u radnji ali dok odes na rucak iz centralnog magacina stigne. Neznam kakva je situacija u Delti ali kod Radulovica je bilo smesno njihovo ponasanje dok su bili generalni zastupnici i drago mi je da ih je neko naucio pameti . Nisam mislio na male privatne radnjice da treba da imaju sve ali Radulovic nije imao u servisu kljuc za svecice za stari M6 nego je sa mojim iz alata menjao i bez blama kaze redak auto . Ako to nije bahato i sramotno onda neznam sta jeste .

Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se Lidija pogresno sam razumeo mog kolegu Samera kad ga vec pominjete.U pitanju su bili kablovi za svecice(Valjda nesto oko 600 din komad,gumice za ventile i naravno za mene te proklete zabice).Ako vas je neko hvalio mislim da sam ja bio medju prvima(Vidi se na forumu), nazalost nismo direktno komunicirali da mogu tvrditi bilo sta.Mada iskreno ako ste Samketa iznervirali onda to mora da je punoooooo otislo daleko...jer je covek baja sigurno ga znate ....niti pita za cenu samo DAJ.Ne zna oko kola niti ga interesuje ali voli sve cakum pakum.Obojca imamo ista vozila (osim drugog godista)ali ipak mislim da je vas kolega rekao "Nemamo".Ipak kada to cujete posle 2 meseca cimanja ,zivkanja,sutra sutra sutra....dojadi malo.

Ja sam imao licno problem u vezi krivog ramena za moj e39 kad ste vi resili problem za 5 minuta dok je vas doticni kolega rekao da ga nema.....Dosao i kupio.

Znaci problem postoji, ne zelim licno da se uvredite ni na kakav nacin jer vas smatram sjajnim prodavcem i profesionalcem.Moglo je to biti reseno jos pre par meseci jednom jednostavnom recenicom "nemamo".....pa pobogu nasli bi na drugom mestu.

Obicno sam izbacim oglas bas ovde na forumu i nabavim to.....

Sve najbolje !!

Link to post
Share on other sites

Mnogo delova sam nabavljao u Istambulu i tamo mi se nijednom nije desilo da nesto nemaju , nemaju u radnji ali dok odes na rucak iz centralnog magacina stigne.

According to the address-based birth recording system of the Statistical Institute, the metropolitan municipality (entire Istanbul Province), had a population of 13,255,685 people as of 2010,[1] making the city one of the largest metropolitan areas today.

http://en.wikipedia.org/wiki/Istanbul

Belgrade ... official metropolitan area has about 1,67 million people

http://en.wikipedia.org/wiki/Belgrade

Turkey - population 2010 estimate 73,722,988

http://en.wikipedia.org/wiki/Turkey

Serbia - population 2011 estimate 7,276,195

http://en.wikipedia.org/wiki/Serbia

Mi živimo u 10 puta manjoj zemlji i kod nas ima 10 puta manje BMW-a, pa i delova :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Ne nego boli koga k***c da drzi neki deo za kocku za koji neko nece da da 30 eura jer ga ima kod nekog ko rastura delove za 10,i takvih ima koliko hoces,i jos kad mu majstor kaze 20 eura zamena on pobesni i zameni sam,tako da bezveze da kenjamo,to je susta realnost,ako neko hoce da plati onda moze da poruci i da ceka i jebi ga,nece niko da skladisti nesto sto ne moze da proda

Link to post
Share on other sites

325ixA, nije to baš tako lako kao što većina misli. Oprobaj se i sam u trgovini pa ćeš videti. Ja ne trgujem delovima za automobile, već računarima i muka je to, teško je udovoljiti svakome i imati sve na lageru, pa još je sada država smislila i da bilo ko može da vrati bilo šta što mu se ne sviđa, pa ti opstani posle.

Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se Lidija pogresno sam razumeo mog kolegu Samera kad ga vec pominjete.U pitanju su bili kablovi za svecice(Valjda nesto oko 600 din komad,gumice za ventile i naravno za mene te proklete zabice).Ako vas je neko hvalio mislim da sam ja bio medju prvima(Vidi se na forumu), nazalost nismo direktno komunicirali da mogu tvrditi bilo sta.Mada iskreno ako ste Samketa iznervirali onda to mora da je punoooooo otislo daleko...jer je covek baja sigurno ga znate ....niti pita za cenu samo DAJ.Ne zna oko kola niti ga interesuje ali voli sve cakum pakum.Obojca imamo ista vozila (osim drugog godista)ali ipak mislim da je vas kolega rekao "Nemamo".Ipak kada to cujete posle 2 meseca cimanja ,zivkanja,sutra sutra sutra....dojadi malo.

Ja sam imao licno problem u vezi krivog ramena za moj e39 kad ste vi resili problem za 5 minuta dok je vas doticni kolega rekao da ga nema.....Dosao i kupio.

Znaci problem postoji, ne zelim licno da se uvredite ni na kakav nacin jer vas smatram sjajnim prodavcem i profesionalcem.Moglo je to biti reseno jos pre par meseci jednom jednostavnom recenicom "nemamo".....pa pobogu nasli bi na drugom mestu.

Obicno sam izbacim oglas bas ovde na forumu i nabavim to.....

Sve najbolje !!

Strahinja,

Mi definitvno prihvatamo krivicu. I spremni smo na sve da popravimo situaciju. Ovaj forum sluzi da bi ljudi iznosili svoja misljenja. A nama je jako stalo do Vaseg misljenja. Ne zelimo da izgubimo dobar kontakt sa kupcima na malo, iako smo orjentisani na veleprodaju.

Link to post
Share on other sites

Naravno da nemoze sve da se ima na lageru ali konkretno u mom slucaju je bilo crevo u pitanju a i to spada u potrosni materijal i moralo bi da bude bar jedno u Srbiji ali nije tako , da ga poruce iz Nemacke , nije istina da za dva mesece nemoze da stigne , nego je to za njih nebitna stvar , E30 ko to jos vozi ... Sirotinja pa aj malo da se i mi popisamo na njih !

Link to post
Share on other sites

Ne vidim ja da je veliki problem u lageru....ko se nameracio da kupi novi originalni deo taj ce sacekati 10-tak dana...

ali 2 meseeeeca...Dejaneeee, ja se tebi cudim a ne njima....

Hej bre, ljudi...u Delti se iscudjavaju kada im UOPSTE dodje neko sa autom starim 20 godina....a kamoli da planiraju lager za takve delove...

Mene vise iritira pilicarenje u komunikaciji uopsteno...tako je zapocela ova tema, al koliko vidim, dobro ce se zavrsiti... :)

Knjigovodstveno posmatrano, vece zalihe pozitivno uticu na dugorocnu likvidnost, a u praksi na konkurentnost, ali lose uticu na kratkorocnu likvidnost (kad mi trebaju pare odmah)....ali, to ovde nikoga ne interesuje...

Link to post
Share on other sites