Recommended Posts

Bar da mi iz ruralnih krajeva imamo jednu ovakvu specijalizovanu prodavnicu,gde bi nam bio kraj. :pilot: Ali,sednem i odem kod ljudi i lepo se konsultujem.Pokupujem rastibuđilizovane klejblezable i koncipepice za blebingovanje,(šalju i poštom) krpim mašinu solidnim i odličnim delovima u zavisnosti od cene, ličnih želja i mogućnosti.

Postoji varijanta održavanja u ovlašćenim servisima koji naravno ''deru kožu s'leđa''.Garanciju daje Kasko :diablo:.U protivnom neću voziti auto neka me cepaju taksisti ili kupim par lepi' konja što bi rek'o Đoka Balašević.

Samo kod konja je malo drugačija problematika održavanja. :big_boss:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Generalno,nisam zadovoljan sa termostatima,tj. sa markom(vernet-francuska)

uzimao sam jedno 3-4komada za m10,i nijedan nije radio kako treba,cak sam na kraju uzeo "drugu" marku(tj.Kutija je od jedne marke((zaboravio sam kako se zove)),a unutra je bio vernet termostat)

Link to post
Share on other sites

generalno narucis original deo i opet ti niko ne garantuje da neces imati problem...generalno previse ocekujes od delova iz kopije ...i generalno nikom nije kriv BMW line....ista roba moze da se kupi i na drugim mestima....priznajte svi lepo sebi to.

Link to post
Share on other sites

Generalno nista nemam protiv BMW line-a,uzimao sam dosta delova od njih,i zadovoljan sam,ali jedino sam uvek imao problema sa termostatima tj.uvek reklamacije,i na kraju sam digao ruke od toga.

Link to post
Share on other sites

Generalno nista nemam protiv BMW line-a,uzimao sam dosta delova od njih,i zadovoljan sam,ali jedino sam uvek imao problema sa termostatima tj.uvek reklamacije,i na kraju sam digao ruke od toga.

Nije to samo slucaj kod nas. Generalno za m10 termostati su problematicni. Jedino vernet pravi letnje termostate za m10, odnosno termostate koji otvaraju na 75 stepeni. Standardni su na 80 stepeni. Kod nekog radi na kolima, kod nekog ne radi.. Slicna stvar se desavala i sa visko ventilatorima. Vernet i Behr su firme koje se nalaze u prvoj ugradnji, ali ne znaci da su savrseni. U sustini nama je jedino krivo sto Vam nismo resili problem.

Link to post
Share on other sites

Kod mene imaju ORIGINAL BMW termostati za pomenuti m10 motor.......Panika i hvatanje za srce nastaje onog trenutka kad im kazem da kosta 35e......

Link to post
Share on other sites

Kod mene imaju ORIGINAL BMW termostati za pomenuti m10 motor.......Panika i hvatanje za srce nastaje onog trenutka kad im kazem da kosta 35e......

8249.00 je cena da se poruci iz BMW-a nov deo. Tako da tvoja cena nije velika ako resava problem.

Link to post
Share on other sites

Cena za ovaj deo je bagatela...ali kriza je spustila cene auta toliko da je dovoljno isterati prosecno utovljenu svinju od 130kg,prodati je i kupiti BMW sranje raspadnutog stanja za koju je potrebno brdo delova i KOLIKO GOD KOSTALI UVEK SU SKUPIIIIII:.....

Link to post
Share on other sites

Ja imam jedno pitanje u vezi visko ventilatora,naime uzeo sam visko mislim da je kinez cena je oko 3000 dinara,na 316 m43 radi perfektno vec 2 godine,a na 320i m52 nece,kupovao sam i u bmw line i u bmw centar u ns i ni jedan da mrne,kada stavim polovan onda radi savrseno,u cemu je tu trik,hvala i pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ja imam jedno pitanje u vezi visko ventilatora,naime uzeo sam visko mislim da je kinez cena je oko 3000 dinara,na 316 m43 radi perfektno vec 2 godine,a na 320i m52 nece,kupovao sam i u bmw line i u bmw centar u ns i ni jedan da mrne,kada stavim polovan onda radi savrseno,u cemu je tu trik,hvala i pozdrav

Trik je u tome što nemožeš od juga45 očekivati da ima ubrzanje do stotke za četiri sekunde,da razvija 250km/h,da ima klimu,navigaciju,ksenone i sl.Za taj luksuz treba da se plati.

Link to post
Share on other sites

U pravu si to nije odgovor.....to je kao kad kupujes šljivu na veliko...platis je 25din kilogram i znas da 99% šljive nema crva.....kupis onu(za rakiju) od 12 din i poneka mozda nece imati crva.....

Tako i visko ..platis jeftino i poneki mozda i radi.....ne prave se org delovi sa garancijom za #budale#...vec za one koji hoce i mogu da imaju ispravan auto...

Link to post
Share on other sites

U pravu si to nije odgovor.....to je kao kad kupujes šljivu na veliko...platis je 25din kilogram i znas da 99% šljive nema crva.....kupis onu(za rakiju) od 12 din i poneka mozda nece imati crva.....

Tako i visko ..platis jeftino i poneki mozda i radi.....ne prave se org delovi sa garancijom za #budale#...vec za one koji hoce i mogu da imaju ispravan auto...

ok,a zasto ih onda prodaju,ja nisam duzan da znam koliko kosta nov originalni deo,lepo pitam,da li imate visko za taj i taj auto,oni kazu imamo i prodaju,ne kupujem ja visko za rakiju vec za auto :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

ok,a zasto ih onda prodaju,ja nisam duzan da znam koliko kosta nov originalni deo,lepo pitam,da li imate visko za taj i taj auto,oni kazu imamo i prodaju,ne kupujem ja visko za rakiju vec za auto :pleasantry:

samo da naglasim da moj komentar nije usmeren ka bmw line,vec generalno kazem,manje vise fazon je u tome sto kad prebacim taj sa m 43 ni on ne radi na m52 dok polovan radi kao sat

Link to post
Share on other sites

Ziva istina ...moj drug Miša švajcarac bio u Parizu i prc"o Francusku sobaricu.....kaze da nije bila al se puno pravila naivna.......ko Francuska sobarica...

Link to post
Share on other sites

a ti naivan k'o francuska sobarica...

Vodim se logikom da treba da prodaju deo koji radi a cena mu govori da nece dugo kao original,ima ponekad i suprotnih stvari recimo rebrastu gumu sto spaja protokomer sa usisnom granom sam platio 500 dinara manje u originalu nego kineza i to u bmw Radulovic,doduse cekao sam par dana da nabave

Link to post
Share on other sites