Recommended Posts

I ja sam se sam sebi cudio ali sam hteo da to kupim novo a niko ga nije imao . Mozda jednog dana se neko i uozbilji u BMW servisnoj mrezi, mada ni sam neverujem u to jer je njima BMW od 2000 pa na gore , sve starije ih nezanima , cekaj seljo kad nemas za novo e to me nervira , imam za novo ali hocu da vozim i stari BMW i dabog da im Nemac oduzeo Zastupnistvo kad su klosari . Nisam ja pricao za relativno male privatnike koji se muce da zarade koji dinar vec za ove budzovane koje boli ona stvar za to sto rade jer gledaju samo kes , drze u saci pola auto industrije u Srbiji i sta njega boli surojko za jedan termostat za npr e28 , nezna ni kako izgleda .

Link to post
Share on other sites
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije mi jasno zasto se bilo ko od vas hebava sa preprodavcima kad u delti moze da dobije sve za 3 do 5 dana. Zabice, plastike i ostala galanterija ide samo OEM tako da ih i S i BMW Line i svi koji rade BMW program porucuju iz Delte.

Link to post
Share on other sites

Odgovor je jednostavan, Bmw line ima odredjeni rabat na veleprodajnu cenu i zato dobija delove po cenama koje mi ne mozemo dobiti. Samim tim ako kupujes deo kao clan bmw fan kluba rabat koji ostvaruje bmw line je manji i dobijas deo po mnogo povoljnijoj ceni nego da samostalno odes da kupis. A lager je mrtav kapital i svi drze samo one delove koji se relativno brzo prodaju. Svaki deo koji udje u nasu zemlju mora da se plati i da se ocarini, pa na to uzeti deo da ti stoji na polici na danasnje vreme nije bas ekonomski isplativo.

Link to post
Share on other sites

Nisam stao za 1000din tako da mi taj popust nikako ne utice na budzet. Sa Pedjom iz Delte imam vise nego korektan odnos, tj pozovem telefonom, porucim sta mi treba, pozove me kad stigne, odem saberem-platim. Sa BMW prodavnicama sam se hebavao metar dana za hebeni, pisljivi silnet blok zadnjeg mosta koji iz Lemfordera kosta 1500din. Jedino ga Vudim uvozi a i oni ga nisu imali. Na kraju sam popizdeo i platio za isti 3500din u Delti. Ono sto je zanimljivo, niko osim Alonea (3900din) mi nije ponudio taj isti iz OEM vec FEBI, Optimal i ostali bofl.

Link to post
Share on other sites

Kako god, ja kad sam radio generalnu uštedeo sam preko 250e. Ponudjeni su mi i original i delovi drugih proizvodjaca, izbor je bio moj.

lako je tebi kad ti imas bracu blizance :lol: ,a mi obicni smrtnici cekamo po dva dana da nas obaveste jel ima ili nema a ponekad ta dva dana budu i citava vecnost.

Link to post
Share on other sites

Centralni BMW-ov magacin odakle se delovi distribuiraju prema svim kontinentima nalazi se u Dinkolfingu blizu Minhena.Čak i u tom centralnom magacinu gde je najveći lager svih delova ze sve modele desi se da nešto u određenom trenutku nema na lageru već se taj deo mora uzeti iz nekog drugog magacina širom Nemačke što znači da i u BAZI nekad nema nešto tako da priče kako bi prodavnice,distrubuteri,servisi i slično MORALI da imaju barem jedan deo na lageru je vređanje zdravog razuma i intiligencije da neko može da kaže tako nešto.Kada bi neko ovde u Srbiji imao lager od sto milona eura delova OPET bi nešto zafalilo.Tako da ne treba bit nešto posebno pametan pa znati da je prosečan model sastavljen od više hiljada delova,a koliko je modela BMW do sad napravio??Neko će držati na lageru nov diferencijal,menjač,instalaciju i milion sličnih stvari koje može neko zatražiti jednom u deset godina,kako da ne!!Najvažije u svemu je što se SVAKI deo može naručiti u BMW dok rok isporuke(zna da bude nešto duže nego uobičajeno kod starijih modela) ili količina koja se mora minimalno uzeti zavisi ISKLJUČIVO od proizvođača a nikako od trgovaca!!

Link to post
Share on other sites

Ako se nevaram bilo je rec o nekim zabicama ili u mom slucaju o crevu za e30 i termostatu za e28 koji nisu imali na stanju a ne o diferencijalu i instalaciji . Ako generalni zastupnik za jednu zemlju nemoze da ima na lageru jedan termostat za e28 524 td onda po mom misljenju treba da zatvori radnju . To je moj stav a za tumacenje povrede inteligencije nisam dovoljno skolovan .

Link to post
Share on other sites

Centralni BMW-ov magacin odakle se delovi distribuiraju prema svim kontinentima nalazi se u Dinkolfingu blizu Minhena.Čak i u tom centralnom magacinu gde je najveći lager svih delova ze sve modele desi se da nešto u određenom trenutku nema na lageru već se taj deo mora uzeti iz nekog drugog magacina širom Nemačke što znači da i u BAZI nekad nema nešto tako da priče kako bi prodavnice,distrubuteri,servisi i slično MORALI da imaju barem jedan deo na lageru je vređanje zdravog razuma i intiligencije da neko može da kaže tako nešto.Kada bi neko ovde u Srbiji imao lager od sto milona eura delova OPET bi nešto zafalilo.Tako da ne treba bit nešto posebno pametan pa znati da je prosečan model sastavljen od više hiljada delova,a koliko je modela BMW do sad napravio??Neko će držati na lageru nov diferencijal,menjač,instalaciju i milion sličnih stvari koje može neko zatražiti jednom u deset godina,kako da ne!!Najvažije u svemu je što se SVAKI deo može naručiti u BMW dok rok isporuke(zna da bude nešto duže nego uobičajeno kod starijih modela) ili količina koja se mora minimalno uzeti zavisi ISKLJUČIVO od proizvođača a nikako od trgovaca!!

AMIN!!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

jos nisam nasao ok prodavnicu (naravno nisam iz bg)ovde (juzna srbija nis pirot leskovac itd) sve sami prevaranti a svi znamo kako je kad ti rikne nesto na autu pa ti treba neki deo hitno a neki indijanac nepismeni te zajebava aj sutra pa onda aj do kraja nedelje stize itd. tako da tacno znam kako je bilo strahinji

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

e , ovde dolazimo na nasu staru ... plati pa klati ...evo jedan moj primer iz Minhena ... naime , kada sam kupovao delove za generalnu , za M-a , otisao sam u svabiju , sa "majstorovim" spiskom delova .... u jednom momentu , pod ruku mi dolazi filter ulja , uredno spakovan , ali jedini deo , gde nije pisalo made in Deutschland , vec made in Slovenia ... pitam ja onog prodavca -KO PRAVI BMW ... i da ne duzim ... nisam iz principa uzeo filter od njih , vec u robnoj kuci (HAGEBAU)... BOSCH ... original je bio nesto oko 17 E , a ovaj sto nije 9,90 E !!!

Link to post
Share on other sites

e , ovde dolazimo na nasu staru ... plati pa klati ...evo jedan moj primer iz Minhena ... naime , kada sam kupovao delove za generalnu , za M-a , otisao sam u svabiju , sa "majstorovim" spiskom delova .... u jednom momentu , pod ruku mi dolazi filter ulja , uredno spakovan , ali jedini deo , gde nije pisalo made in Deutschland , vec made in Slovenia ... pitam ja onog prodavca -KO PRAVI BMW ... i da ne duzim ... nisam iz principa uzeo filter od njih , vec u robnoj kuci (HAGEBAU)... BOSCH ... original je bio nesto oko 17 E , a ovaj sto nije 9,90 E !!!

Donit filter je dugo godina bio u prvoj ugradnji u BMW-u. Proizvode ga Slovenci i vazi za kvalitetan filter. BMW ne proizvodi delove.

Link to post
Share on other sites

e , ovde dolazimo na nasu staru ... plati pa klati ...evo jedan moj primer iz Minhena ... naime , kada sam kupovao delove za generalnu , za M-a , otisao sam u svabiju , sa "majstorovim" spiskom delova .... u jednom momentu , pod ruku mi dolazi filter ulja , uredno spakovan , ali jedini deo , gde nije pisalo made in Deutschland , vec made in Slovenia ... pitam ja onog prodavca -KO PRAVI BMW ... i da ne duzim ... nisam iz principa uzeo filter od njih , vec u robnoj kuci (HAGEBAU)... BOSCH ... original je bio nesto oko 17 E , a ovaj sto nije 9,90 E !!!

Ako pratiš medije skoro je bila informacija da će BOSCH otvoriti u Srbiji svoju fabriku u kojoj će proizvoditi brisače.Pa šta misliš šta će pisati na kutiji o poreklu,pa naravno da će pisati MADE IN SRBIJA i ako je BOSCH sa centralom u Nemačkoj.Ako si nekada kupio original(ne sumnjam da nisi)patike,trenerku,majicu brendiranih proizvođača Nike,Adidas,Reebok,Puma,Lacoste.....mogao si videti a očigledno da nisi jer ne bi postavio ovakav komentar da na njima piše Made in China,Thailand,Pakistan,India,Bangladesh,Indonesia...Bilo je priča više puta u vezi toga da velike svetske kompanije imaju svoje pogone tj.proizvodnju u više zemalja,razlozi jeftinija radna snaga,porezi....Stoga ti ta priča pada u vodu da si posumnjao u filter na kome piše MADE IN SLOVENIA da nije BMW-ov proizvod,zapravo polovinu skoro delova BMW pravi u drugim zemljama.Za X5 je većina koji se prave u Americi i na njima piše MADE IN USA,pa i sam X5 se proizvodi u Americi.Sličnih primera imaš na hiljade i to bi trebao znati jer bitan je BREND i to se gleda a ne u kojoj su ga zemlji napravili,mašine su iste,tehnologija,inžinjeri,sirovine i na kraju sam proizvod samo se razlikuju ruke koje su ga napravile,mogu biti crne,žute..zar je to bitno??

Link to post
Share on other sites

zao mi je , sto se nismo (NISI) razumeli ... radi se o tome da nemozes da mi prodas deo iz Slovenije u sred SVABIJE za duplo vecu lovu ... ostale tvoje reci nebih komentarisao ... poz !

Link to post
Share on other sites

pa dobro , ajde kazi ti sada meni ... ne sumnjam u kvalitet filtera made in SLO , ali zasto je duplo skuplji (znajuci troskove proizvodnje u SLO ) , od recimo bosch - koji je potpisan sa made in Deutschland , ili MAHLE , koji je takodje potpisan sa istim ( da dodam jos i ovo - sva CASTROL - ova ulja u SVABIJI , potpisana sa MADE IN DEUTSCHLAND !!!

Link to post
Share on other sites

Postoji jedna stara izreka da je lakše razgovarati sa 30 mudraca(intelektualaca)nego sa jednim nepismenim koji smatra sebe najpametnijim.Zapravo takvome se ne može objasniti jer će on govoriti ma jok nije tako već je onako kako on kaže,džaba argumenti i činjenice.Ako nisi shvatio i razumeo priču iz mog prethodnog posta džaba bilo kakva objašnjenja i dalja raspravka.Primer izreke koju sam naveo malo sam modifikovao a zapravo poruka je ista samo sa drugačijom razradom u kojoj bi dobio epitet koji ti se ne bi svideo al hajd nećemo koristiti ovaj forum za prepucavanja i uvrede.pozz.

Link to post
Share on other sites

pa dobro , ajde kazi ti sada meni ... ne sumnjam u kvalitet filtera made in SLO , ali zasto je duplo skuplji (znajuci troskove proizvodnje u SLO ) , od recimo bosch - koji je potpisan sa made in Deutschland , ili MAHLE , koji je takodje potpisan sa istim ( da dodam jos i ovo - sva CASTROL - ova ulja u SVABIJI , potpisana sa MADE IN DEUTSCHLAND !!!

Bosch filter iz tog razloga i nije u prvoj ugradnji u BMW-u, jer verovatno da ne zadovoljava njihov standard ( kao ni diskovi). I logicno da je jeftiniji.

Link to post
Share on other sites