Nasi hobi dijagnosticari


Recommended Posts

Vrlo koristan link sto se tice dijagnostike (interfejsi, softveri, sta je za sta, skidanje itd...)

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=561237

PS. Ljiljo ako vidis ovo ne bi bilo lose da se ubaci negde u uradi sam ili na nekom drugom mestu, neki kutak za nas hobi dijagnosticare... ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E sad postoji tema za ovo pa bi bilo lepo da se aktiviraju svi koji se macuju sa ovim zajebancijama...

Ja imam

P.A. Soft. 1.35 -vrlo beskoristan program i po meni tezak za koriscenje ( samo izbaci kodove gresaka u dec i xeh a nigde do sad nisam nasao objasnjenje kododva sem za motor) jedino sto je moguce kodiranje modula raznih prilikom njeihove zamene, doduse to nisam probao

CarSoft v6,5 -lak program za rukovanje ali samo cita i brise greske, resetuje servisni interval, pokazuje live data (na autima od 96te ja mislim) ima tu jos nekih podesavanja ali nista specijalno

E sad provalio sam na nekim forumima da uz malo igranja moze preko interfaca za CarSoft da se pustaju i ostali programi.

Ja sam uspeo da povezem INPA i radi (jos ga provaljujem, zanimljiv program)

Jel ga koristi neko od forumasa???

Sad skidam DIS v44, isto moze da se pusta preko CarSoftovog interfaca, koliko citam ovaj je najbolji od sva tri gore pomenuta... Ima dosta stvari koje moze da uradi a i za***e :acute:

Jel koristi neko na forumu DIS...???

INPA i DIS su BMW-ovi programi, doduse stari a ova dva prva su pitaj boga ciji :D

PS. Jos uvek nisam nista zajebo oko auta, sprzio ECU ili tako nesto, ali sam na dobrom putu :P .

Link to post
Share on other sites

Vidim da cu ovde verovatno da se dopisujem sam sa sobom, ali nema veze dobro je dok ima...

Nisam uspeo Dis da instaliram jednostavno je prevelik tj. ne on nego prateci programi koji su potrebni pre svega VMware jer za dijagnostiku imam neki stari laptop sa com portom i bas slabom memorijom jbg...

Ako neko hoce da se zamlacuje evo linka gde je objasnjeno

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1312104

Ako neko zna neku drugu foru da se instalira Easy Dis V.44,( a ne preko VMware workshopa) ne bi se naljutio da napise....

INPA sljaka li sljaka... :dance3:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sta mi sve treba za dijagnostiku na e34 m20 motor? Na racunaru imam samo usb prikljucak. Do sada nisam kontakta sa dijagnostikom tako da sam tu totalni laik.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Pa posto si laik Carsoft 6.5 (ne mozes nista da zajebes)

Treba ti:

-interface

-program

-okrugli konektor

-USB to serial (com) port adapter

Druze koji interface treba za dijagnostiku e34 m50 motor?nesto sam negde procitao da moze da se radi sa interfaceom vag kkl i softwer car 6.5 jer na lap topu nemam com port nego usb?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nasao sam da se na m20 moze iscitati greske pomocu jedne led. Ne moze se ocitavati trenutna stanja i slicno i ne moze se retovati nego samo videti greska. Da li je neko probao, da se ne mucim dzabe?

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Nasao sam da se na m20 moze iscitati greske pomocu jedne led. Ne moze se ocitavati trenutna stanja i slicno i ne moze se retovati nego samo videti greska. Da li je neko probao, da se ne mucim dzabe?

Sta ima da trazis, uzmi auto datu i vidi kako se to radi. Mrzi me sad da ti pisem, vec sam jednom pisao al uzalud, jer je ljudima samo zanimljivo, da misle da su neki majstori ako cackaju sa dijagnostikom. To nije igrica, to ti je alat, kao i kljuc 10, srafciger itd.. Moze i da se resetuje preko pinova na okruglom dzeku. CarSoft 6.5 je jednostavan jako, ali neke stvari fale. Inpa je vrh, ali i carsoft zavrsava posao.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Nije vise validna lozinka....za starije modele kao sto je e34 ti treba com port,ne moze preko usb da radi,provereno i probano,i dzabe sam kupio laptop koji nema comport

Link to post
Share on other sites

Ja imam na pećinskom laptopu com port.. .

Sad ću da probam sa eksternim hardom da instaliram ovaj dis ako uspem instaliram i sss progman i tu stajem :)...

Videću kad dodjem kući na računaru ovo za lozinku...

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

stara tema ali da se dopisem

pokusavao sam da se na mom e36 povezem preko gomile interfejsa kupovnih i nije htelo.onda mi je drugar napravio ads interface i povezem se na sve osim na motor

e sad posto vise ni sam ne znam sta sam instalirao i kako ,obrisao sam sve pa bih da instaliram nesto sto sigurno radi od pocetka

pa ako neko ima link za recimo carsoft i inpuu.rekose mi da je dovoljna ver 3.01 pa ako neko moze da pomogne.hvala

Link to post
Share on other sites