Nasi hobi dijagnosticari


Recommended Posts

  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

21 hours ago, StunterSM said:

Ma jok sve je prosto.Meni sve dijagnostike rade na win7. Ne znam sta ti konkretno pravi problem

Ja imam INPA-u na win10 i nemam problema ... kanim se da kupim i BMW scanner ...

Jedino sto sam slepac, pa imam samo jedan komp kuci (sve sam ostale rasprodao / podelio), a taj jedan ima samo jedan USB. A koliko vidim, mora za BMW scanner da se "odvoji' jedan USB Hub kontroler i instalia scannerov driver (to nece da radi kod mene na ovom).

Vrv cu da kupim neku polovnu krsinu od lap topa, samo da rade te dijagnostike. Ionako to ne radim za novce, onako iz hobija da bacim pogled.

Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, smg said:

Ja imam INPA-u na win10 i nemam problema ... kanim se da kupim i BMW scanner ...

Jedino sto sam slepac, pa imam samo jedan komp kuci (sve sam ostale rasprodao / podelio), a taj jedan ima samo jedan USB. A koliko vidim, mora za BMW scanner da se "odvoji' jedan USB Hub kontroler i instalia scannerov driver (to nece da radi kod mene na ovom).

Vrv cu da kupim neku polovnu krsinu od lap topa, samo da rade te dijagnostike. Ionako to ne radim za novce, onako iz hobija da bacim pogled.

Ti mi trebas, jel nisi imao problema sa instalacijom, stize mi windows tablet pa cu da instaliram INPA-u(nasao sam tablet windows 10 i ima usb prikljucak). Kada kacis dijagnostiku, jel kacis i punjac? Sta si od opreme za kacenje uzimao, Samo OBD K+D magistrala ili i ENET prikljucak? 

Link to post
Share on other sites
On 4/23/2018 at 9:34 PM, StunterSM said:

Ne moras da odvajas, kod mene radi sve na jednom. A imam sve dijagnostike za bmw sto postoje bukvalno

Jesam li te dobro skapirao, da ne treba da instaliram driver za BMW scanner na usb hub?

Cim instaliram taj driver, logicno, nije vise klasican usb hub. I onda mi jelte, ne radi sve sto je tu nacukano (s'obzirom da je jednini, ne radi mi ni tastatura :) ).

Moracu da kupim onda adapter neki na KP,  cisto da probam ... nekako sam posustao sa tim dijagnostikama ... zadnje dve godine sam maltene vise na terenu nego kod kuce pa me malo i mrzi. Kanim se da mi neko pogleda dizne, a kako stvari stoje, morace nesto da crkne da bi se pokrenuo ...

Link to post
Share on other sites
On 4/23/2018 at 1:41 PM, chevu1990 said:

Ti mi trebas, jel nisi imao problema sa instalacijom, stize mi windows tablet pa cu da instaliram INPA-u(nasao sam tablet windows 10 i ima usb prikljucak). Kada kacis dijagnostiku, jel kacis i punjac? Sta si od opreme za kacenje uzimao, Samo OBD K+D magistrala ili i ENET prikljucak? 

Nikakav problem, jedino sto sam ja morao da uradim je da ubijem UAC skroz / kroz registry ne kroz interface (nisam nikako mogao da ga nateram da radi sa UAC-om). I cini mi se da sam morao da dodam "c:\edibias\bin" u sistemski path. I to je sve.

Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, smg said:

Nikakav problem, jedino sto sam ja morao da uradim je da ubijem UAC skroz / kroz registry ne kroz interface (nisam nikako mogao da ga nateram da radi sa UAC-om). I cini mi se da sam morao da dodam "c:\edibias\bin" u sistemski path. I to je sve.

Ok, znaci ne bi trebalo da imam problema da instaliram. Sad je pitanje jel mi za F seriju treba ENET uredjaj/adapter pored obicnog OBD K+D can ? 

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, chevu1990 said:

Ok, znaci ne bi trebalo da imam problema da instaliram. Sad je pitanje jel mi za F seriju treba ENET uredjaj/adapter pored obicnog OBD K+D can ? 

Dotle nisam dobacio :) Ja sam jos uvek na 15+ modelima :). Radi mi lepo i na e36ici i na e46ici. Na surakovom e36 kabrio cita vise parametara sa motora (M52) nego sa zeninong (m43).

Link to post
Share on other sites

Jos uvek nisam imao dovoljno vremena da pohvatam sve sto me zanima, uglavnom valjda za iscitavanje gresaka i parametara motora na F seriji je dovoljan OBD K+D can kabl + INPA ili neki drugi software. Za kodiranje je valjda potreban ENET(ethernet to OBD) i onda se kaci pomocu utp kabla, e sad u servisu su taj kabl kacili u neki adapter  nez kog nije htelo da radi. Nisam jos pohvatao sta je sta ... :D ne stizem od posla da posvetim dovoljno vremena tome, a hteo bih da naucim :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

OD tih portable, imam onaj carly for bmw. Radi za citanje/resetovanje gresaka i nekih "live" parametara. Moze cak i nesto od opcija da popali / pogasi. Za android imas "narodnu" verziju softvera, ali HW ja mislim da moras da kupis (bio je tako 50ak e kada sam ga ja porucio).

Za sada sam na win10 naterao i INPA i BMW scanner uz par minimalnih tweakova. A to sve nosim u prilicno "prenosivom" laptopu (HP pavilion 10t)  kada putjjem negde (zbog crtaca :) ). 

Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, Shy said:

Kako vam izgleda ovaj skener c110 vidim nije pisano o njemu, pokusavam da se sastavim za neku kintu pre mora, neki rez.deo u gepek..

https://www.robaizkine.com/products/bmw-c110-auto-dijagnostika-i-restovanje-air-bag-modula

Citam sada review sa Amazona, vidim da ima ljudi koji su uspeli da ga nateraju da radi ... moze da se desi da je zanimljiva stvarcica. Cak ni cena nije drasticno razlicita sa Amazona i ovde gde si ti nasao ...

Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, smg said:

OD tih portable, imam onaj carly for bmw. Radi za citanje/resetovanje gresaka i nekih "live" parametara. Moze cak i nesto od opcija da popali / pogasi. Za android imas "narodnu" verziju softvera, ali HW ja mislim da moras da kupis (bio je tako 50ak e kada sam ga ja porucio).

Za sada sam na win10 naterao i INPA i BMW scanner uz par minimalnih tweakova. A to sve nosim u prilicno "prenosivom" laptopu (HP pavilion 10t)  kada putjjem negde (zbog crtaca :) ). 

Zanima me Carly, sta moze da menja? bas me zanima? Ako te ne mrzi da nabrojis nesto sto ti padne na pamet.

Cime ga povezujes? Posto vidim da ima sasvim ok aplikacija za tel ios

I koja je cena za uredjaj?

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, marko13 said:

Zanima me Carly, sta moze da menja? bas me zanima? Ako te ne mrzi da nabrojis nesto sto ti padne na pamet.

Cime ga povezujes? Posto vidim da ima sasvim ok aplikacija za tel ios

I koja je cena za uredjaj?

Ja sam platio uredjaj (koji se zabode u OBD i wifijem komunicira sa telefonom) cini mi se $50 ... i cekao sam ga dugo ...

Posto imam iOS, na nekom popustu sam platio app $15 ... ne znam koliko je sada.

Moze da menja svasta (na e46ici), sta da radi kada dva puta otkljucas, zakljucas, autolock na briznama, razne igrarije sa svetlima (osim one sto je meni trebala :) ). Pali gasi alarm, funkcije alarma ... 

Ovde imas spisak sta sve za koji model mozes da kodiras / uradis sa carly-jem :

http://support.mycarly.com/knowledge-base/code-bmw-what-is-possible/

 

Link to post
Share on other sites
Just now, marko13 said:

Hvala, gledam sada cene. Na amazonu je skup, u UK je 62e a puna aplikacija je oko 30-40e

Sada sam pogledao, 400 kuna je aplikacija , cca 50e .... znaci oko 100tke izlazi ... 

Link to post
Share on other sites

Skener c110 cini mi se da je bas dobar za bmw od 2000 do 2008.

C310 hvata bmw od 1996 do 2013.

Imao sam neka bas losa iskustva sa autoCom ranije.. zadnj put su mi u servisu ocitali loš vanos bukvalno na kontakt, popravljaju se..

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Kinezi poslali neku kao profi dijagnostiku,
 ali za VW Audi Seat Skoda..hteo sam da je zadrzim tj preprodam, ali nisam uspeo da je pokrenem na win7, vratio je za Kinu. Trebalo bi da vrate novac, pa da budem kratak samo za carinu i postarinu za nazad (30e)  ,sajt za izbegavanje svakako
200tinak mailova i nerviranje idu gratis.

Pokusacu da porucim sa ebay...

Link to post
Share on other sites

Ako nekom bude potreban lap top ThinkPad t410 i5 trece generacije, magnezijumsko kuciste sa dobrom baterijom, sa ssd hardom 240gb plus eksternim punim dijagnostike za bmw neka se javi. Znaci ima inpa, scanner, nav coder, nsc expert, dis gt1, progman, za plinski stag uredjaj dijagnostika, ista p, ista d. Sa dva kabla se rade auti od 96-2014 godine. Sve radi i sve je na win7. Cena je 400e sa kablovima :) 

Link to post
Share on other sites