Nasi hobi dijagnosticari


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cackao sam nesto u scanneru, oko kodiranja abs i sada mi je prijavio gresku variant coding

Trebao bih da kodiram asc jer mi sada sija lampica ali me zeza ncs expert jer ne radi kako treba i nema profile u sebi,pa ako moze pomoc

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ljudi, potrebna mi je vasa pomoc...

Kupio sam K+DCAN kabl i Carly i nikako mi ne polazi za rukom da iskodiram ni neke najosnovnije stvari...

Ja u aplikaciji ocitam stanje npr za automatsko zakljucavanje kada se predje 20km/h, stavim da bude ukljuceno i kodiranje bude uspesno ali se nista ne desi... T.J. opcija i dalje ne radi iako nakon ponovnog ocitavanja sada stoji da je aktivna...

Isto se desava iz za spustanje retrovizora kada se ubaci u rikverc i za upozorenje za vezivanje pojasa....

Sta da radim?

Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, StunterSM said:

Moze preko obicnog skenera da se aktivira

Svaki e90 ima motorice i sve, samo mora da se aktivira? Da li sam te dobro skapirao?

Link to post
Share on other sites

Ja kod mene na e46 sa skenerom nisam uspeo da iskodiram da se desni retrovizor spusti kad se ubaci u rikverc ... Mislim da to radi samo ako imas sedista sa 'memorijom' pozicija :(

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jel ima neko INPA-u koja ima skripte za FXX seriju koje su na engleskom? Instalirao sam neku verziju koja naizgled ima engleski ali su sve opcije sem glavnog menija na nemackom. Mozda i ja gresim negde pri instalaciji? u ini fajl sam stavio na language englisch :)

Link to post
Share on other sites

Ja sam nasao nekih 10 instalacija na netu. izmedju ostalog sam kopao po bimmerforumu i nasao kako se instalira inpa sa F serijom. S tim da je meni problem sto veze nemam sa bratskom nam Nemackom i bukvalno ne mogu da se snadjem u programu. Video sam kod majstora u servisu full english INPA-u i kontam kada platis onda klatis. Pa me je interesovalo, posto pretpostavljam da su skripte u inpa/cfgdat(ima gomila .GER i .ENG fajlova) da mozda postoje ti isti fajlovi samo prevedeni. Kontam da ima profesionalaca na forumu koji mozda mogu da pomognu po ovom pitanju :)

Odgovor na tvoje pitanje, koliko sam mogao da iskopam da su skripte u CFGDAT folderu :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
51 minutes ago, Sale-Sombor said:

Da ne otvaram novu temu, ako neko mozda zna sta oznacava ova greska, sta je problem?

X3 e83 2.0d 150ks 2006god

https://www.dodaj.rs/image/mzjBz
https://www.dodaj.rs/image/mzAu6

Ne znam da li sam dobro skontao, da li je to boost senzor sto se nalazi iza motora ispod kabinskog filtera?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Meni je stigao Creator kinez portabilni, moze samo da ocita kodove gresaka, nema memoriju za bilo kakve live parametre, "bacen" novac, smesan je..

Skoro videh neko ga prodaje na oglsima, trazi 100e,  vredi 20

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Inpa koja radi na 64bita sa service manualima i dopunskim programaima ,120 gigabajta prostora traži

40 £ sa postarinom..

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=163390360653&category=179486&pm=1&ds=0&t=1547111492437&cspheader=1

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ima li ko iskustva sa carly diagnostikom preko android. Da li je moguce povezati sa autom preko obicnog wireless adaptera sa aliexpressa ili mora bas carly-ev adapter?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
Može običan kabl za inpu ali mislim da obd ne može. Ako ti treba nešto javi se.
 
Sent from my SM-N920P using Tapatalk
 
 
 
 
Imam i njega ali mi na tel pokazuje usb not connected

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
I koji ti je telefon?

Sent from my SM-N920P using Tapatalk


Skinuo sam najnoviju verziju,Samsung galaxy a5 (a520f) i imam ovaj adapter5fcb6e49ec824ae72b6060ace72783e4.jpg

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
Skinuo sam najnoviju verziju,Samsung galaxy a5 (a520f) i imam ovaj adapter5fcb6e49ec824ae72b6060ace72783e4.jpg

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Najnovija je mislim, 29.20. Da li ti telefon podržava Otg?

Sent from my SM-N920P using Tapatalk

Link to post
Share on other sites