Nasi hobi dijagnosticari


Recommended Posts

Evo moj doprinos na ovu temu, a vezano za E-sys program. 

Ko god ima F i G serije, treba mu E-sys da bi mjenjao razne stvari.

Evo link na megi, sa svim shta je potrebno:  E-Sys, raspakujte ga u bilo koji folder po zhelji.

Instalirajte normalno E-Sys (E-Sys_Setup-3.27.1.exe), pa E-Sys-Launcher (ESysLauncherPremiumSetup_2.8.2_Build_155.msi).

Raspakujte v.4.15.31_PSdZData_Lite.rar ,  u C:\Data 

Poshto je E-Sys crackovan sa E-Sys-Launcherom, E-sys launcher zashticen datumom koji je istekao 31.12.2018, morate prvo da setujete datum u Windowsu na recimo 01.12.2018.

Onda startujte reset skriptu (E-Sys Launcher Premium Rearm_Run as Admin.bat), obavezno kao Administrator i ona ce resetovati sve shta treba u registry-ju.

Zatim startujete E-sys launcher takodje kao Administrator, i unesete neki pin (bilo koji broj od 4 cifre). 

Ukoliko je sve OK, napisace da je kreirao token, i ponudice dropdown listu da izaberete tip vasheg auta. Zatim pritisnete "Launch E-sys" dugme i ako je sve OK, pokrenuce se E-Sys u full modu (mora da pishe u naslovu programa  E-Sys secured by TokenMaster).

Ovo sve navedeno gore radi bez greshke na Windows 10, za Windows 7 trebate da instalirate najnoviji .NET (4.7).

Da bi se spojili na auto, treba vam ENET kabel, on je cca 10EUR, ima ga posvuda po netu. 

Imate na netu puno uputstava kako se koristi E-sys, kao i "cheat codes" za sve serije, u kom imate shta mozhete da menjate i kako.

Ja sam recimo kod sebe aktivirao da mogu da gledam video u vozhnji, ukljuchio dodatne kodeke da praktichno pushta sve shto mu date,  ukljuchio memoriju za start/stop, ukljuchio memoriju za klimu, onemogucio da otvaranje vrata prekine otvaranje/zatvaranje prozora, ukljuchio prikaz pritiska u gumama (ovo mozhe samo ako imate TPMS sistem),  ugradio LED rikverc svijetla, i iskljuchio greshke za njih.

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Stara tema,pa da ne citam iz pocetka,jer iako ima to sto me zanima,mozda su linkovi stari itd....

ELEM,da li je moguce da me neko uputi kako da instaliram INPU?

dobio sam od drugara ovaj "kabal" https://www.kupujemprodajem.com/Automobili-Delovi-i-alati/Alati-i-oprema-za-autoservise/Dijagnostika-za-bmw-modele-Inpa-K-Dcan-73970948-oglas.htm

zajedno sa nekim maleckim CD-om na kom ima gomila nekih foldera a ja nemam pojma sta treba da radim isto kao i drugar koji je to kupio i prosledio meni...

 

Ako moze neko uputstvo step by step,odakle da skinem program,kako da instaliram na laptop(windows 7) itd...

 

Unapred zahvaljujem

Link to post
Share on other sites

Teško da ćeš naći step by step i da ti sve bude ok, na sednici. Ima puno tutorijala i skoro pa da svakom nešto ne radi kao treba. Kreneš od jednog pa redom rešavati probleme. Ja sam se dva dana patio dok nisam bio doveo da mi sve radi. Možda ti je bolje da instaliras XP kao drugi sistem i onda inpu.

Meni je mali terminator polomio lap top i ne radi hard pas nemam više ništa put potrebnih fajlova za sedmicu.

 

Sent from my SM-N920P using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Imam ja (neko sto sam ja pisao sebi kao podsetnik), na kucnom lapu mi je negde - samo da se dokopam kuce pa cu da napisem ovde. Meni radi na 10tki (manje viste isti zorz sto se tice OS-a i INPA-e). 

 

Link to post
Share on other sites

@vranjin brate ako si ti 2 dana instalirao,ja cu verovatno posle par sati polupati laptop,jer necu nikad uspeti da instaliram

@smg kad stignes ti ubaci sta imas,pa da probam kao nesto...

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam da li ga ima Rumun na ebay—u. 

Dobiješ sve spakovano dis, inpa, sss, još gluposti a instalacija 10 klika. 30tak $ je bila cena...

Link to post
Share on other sites

Pa gde ste bili sa tim instalacijama kad sam bio instalirao inpu. Scaner ide bez probleme. Sa inpom je bio haos. Počevši od windows-a gde je svaki imao različit krek,odma drugi problemi, do inpe. A navodno svaka instalacija je radila na sedmici. Muka mi je bila out inpe. Valjda će ti neko proslediti laku instalaciju pa da ti odradis u nekoliko koraka.

 

Sent from my SM-N920P using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ilovebigasses said:

Inpu instaliram za oko 10 min na xp,7 i 10. Isto toliko i za bmw scanner. TIS/DIS sta vec ima online. To su moji rezultati :D

ma lazeeeeeeeeee

ZEZAM SE NARAVNOOOOO

 SAVA KRALJ OBJASNIO

znaci covek resava Inpu i to daljinski,usput pije sok,igra se sa sincinom,downloaduje i uploaduje fajlove i jos plus napamet,haos

 

Napravili smo inpu,realno za 20minuta i to zato sto ja pola stvari nisam znao da ukljucim :)

I sto je je najjace od svega ugino sam ko ker u autu od zime 2 sata sam je cepao od F1 do F10 sa sve shiftom ,ahahahahah

Brat,rekao sam ti,kad se sretnemo jedemo i pijemo PUN GAS

ZIV BIO

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pozdrav, ima jedan problem , "uspijesno sam instalirao auto scanner 1.4 na win 10" drajveri rade ali kad prikopcam kabal na auto dam kontakt i pokrenem program  on krene da ucitava ali crveno i dobijem ovo ??? 

Capture.jpg

Capture3.jpg

 

u cemu grijesim bmw x5 e53 3.0d 160kw 2004 . Hvala

Edited by Mirsad
Link to post
Share on other sites

Ili je za facelift potreban noviji Scanner (ali msm da bi trebalo da radi 1.4.0) ili imas problem sa tim Modulima iz nekog razloga (dijagnostika ne moze da uspostavi kontakt sa njima) ilii je tvoja verzija Bmw Scannera softverski ili hardverski zakljucana za ostale module. Kao da je neki demo ili trial verzija.

Link to post
Share on other sites

Rovio sam po netu i kazu da bi trebalo prelemiti 7 i 8 konektor a ako ne proradi 1 i 2 , otvorio sam svoj scanner i vidio da nije nista prelemljeno, samo me interesuje vase misljenje dali je to sto sam naso na netu OK ili nesto drugo. Hvala

20190320-183112.jpg

 

20190320-183122.jpg

 

Link to post
Share on other sites
19 hours ago, ilovebigasses said:

@marko84Mare moze, mislis na INPU? Meni radi na Win 10 64 bita. Ostavi mi br tel zvacu te kad stignem.

Hvala mnogo na ponudi ali snasao sam se u medjuvemenu, evo ako nekome treba sher sa mog dropboxa instalacija inpe, objasnjenje u PDF-u je bas jednostavno, instalirao sam na win10 64bit-a.

 

https://www.dropbox.com/s/mxkk122tnfi3zw1/INPA Pack 2016.rar?dl=0

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Mirsad said:

Rovio sam po netu i kazu da bi trebalo prelemiti 7 i 8 konektor a ako ne proradi 1 i 2 , otvorio sam svoj scanner i vidio da nije nista prelemljeno, samo me interesuje vase misljenje dali je to sto sam naso na netu OK ili nesto drugo. Hvala

20190320-183112.jpg

 

20190320-183122.jpg

 

:)

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Mirsad said:

Rovio sam po netu i kazu da bi trebalo prelemiti 7 i 8 konektor a ako ne proradi 1 i 2 , otvorio sam svoj scanner i vidio da nije nista prelemljeno, samo me interesuje vase misljenje dali je to sto sam naso na netu OK ili nesto drugo. Hvala

20190320-183112.jpg

 

20190320-183122.jpg

 

Imam isti problem pa me zanima rešenje.

Ono što sam ja dodatno proverio sa svojim primerkom Skenera 1.4 je da ne radi ni sa kablom ni sa softverom kod mog servisera, tako da nije ni do čeg drugog već do samog uređaja.

I ja sam našao na netu taj podatak o lemljenju ali se nisam usudio da probam.

Ako neko ima rešenje ovog problema, rado bih čuo i probao.

Hvala

Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, pesimista said:

Imam isti problem pa me zanima rešenje.

Ono što sam ja dodatno proverio sa svojim primerkom Skenera 1.4 je da ne radi ni sa kablom ni sa softverom kod mog servisera, tako da nije ni do čeg drugog već do samog uređaja.

I ja sam našao na netu taj podatak o lemljenju ali se nisam usudio da probam.

Ako neko ima rešenje ovog problema, rado bih čuo i probao.

Hvala

i ja cekam neko da mi kaze dali  smijem da prelemim 7-8 kontakt , strah me da sta ne zafrkam na vozilu ??? mada po netu svi kazu da je to rijesenje !

Link to post
Share on other sites

Ja sam prelemio na svom i proradilo mi. Nisam u Srbistanu da vam uslikam (bicu sledeci vikend, ako mozete toliko da sacekate i ne snadjete se ranije). Koliko me secanje sluzi 7 i 8 se "preleme'.

Link to post
Share on other sites

Evo samo da javim da je proradilo prelemio sam  7 i 8 i sve je proradilo  ocitava dosta stvari sad dali na FL ne moze sve to neznam vidim da neki preleme i 1 i 2 ali eto sad nisma siguran ??

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, smg said:

Ja sam prelemio na svom i proradilo mi. Nisam u Srbistanu da vam uslikam (bicu sledeci vikend, ako mozete toliko da sacekate i ne snadjete se ranije). Koliko me secanje sluzi 7 i 8 se "preleme'.

Ako može slika kad bude moguće, unapred zahvalan!

Link to post
Share on other sites
Quote
4 hours ago, smg said:

Ja sam prelemio na svom i proradilo mi. Nisam u Srbistanu da vam uslikam (bicu sledeci vikend, ako mozete toliko da sacekate i ne snadjete se ranije). Koliko me secanje sluzi 7 i 8 se "preleme'.

 

Ako ti nije problem da otvoris i slikas  dali su prelemljene samo 7 i 8 ili  su i 1 i 2 . Hvala 

Link to post
Share on other sites