Nasi hobi dijagnosticari


Recommended Posts

Pa onako na brzinu, to sa vazd jastucima zaboravi i batali, igra bez granica, tu je izgleda pucala kapisla/bomba/patrona sta vec pojasa i tu mora da se promeni kompletan pojas, onda otisao je i senzor koji detektuje da li ko sedi ili ne na sedistu, abs izgleda da nema ili ne dobija dovoljno jako napajanje (mozda je i sam akumulator slab), moguce da ima problem u releju najverovatnije vozacevih vrata, prekid kabla ili tako nesto. Ukratko toliko, nije bas da sam sve ubo sta i kako ali eto bar nesto.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mislim da je AUC Heater - pomocni dogrevac vode ( nesto kao "elektricni webasto" ). I meni javlja tu gresku. Ako se ne varam nalazi se ispred vozaca u motornom prostoru.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Msm da ne. Cini mi se da ima u delphi ju ta opcija. Al to nije tesko i bez dij. Cim upalis klimu posle par sekundi automatski se pali i taj ventilator. Ako se ne upali zmaci da ti je crkla elektronika u sredini. Popravka oko 100e, polovan isto tako. Ja remontovao kod mene, evo vec 4 god radi. I ni slucajno ne pali klimu ako ne radi ventilator.

Link to post
Share on other sites

Ne radi ventilator kada upalim klimu. Ta elektronika u sredinu to je u sklopu tog ventilatora? Potrazicu polovni ventilator nadam se da dolazi sa elektronikom u paketu. Jos jedno laicko pitanje temp motora po ovim vrucinama je uvek bila na sredini nije prelazila polovinu zanima me taj ventilator posto ne radi sta hladi antifriz u hladnjaku(osim strujanja vazduha tokom voznje)? da li e46 136hp 2001god ima visko vent?

Izvinite za mali off

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ako ima visko a msm da ima onda ga on hladi ako nema onda pazi na temp 😁 svakako otvori haubu i pogledaj napred ti je taj od klime a iza njega odmah iz motora treba da imas jos jedan ventilator ispod gornje maske malo bolje pogledaj. Ma vent kao vent nije skup ta elektronika je skupa ustvari. A i kad prodaju ne prodaju odvojeno vec sve to u kompletu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zdravo . 

da ne otvaram novu temu 

Dole su neka ucitavanja sa inpom live data 

i dole su greske ali na njemackom ...

problem je taj sto auto "baca" obrtaje kao da hoce da se ugasi pa vrati i sve tako , cim prebaci na plin vise toga nema ali se desi nekad u voznji da spusti i naglo vrati obrtaje . Pregledao sam sve moguce ..( creva , senzor bregaste, senzor polozaja klapne , senzor pored njega ociscen) ... Prikovcao prvi put i vidim da senzor sto jr u protokomjeru za temperaturu usisnog vazduha pokqzuje te plis 50 te minus 40 i svetako baca ... posle kad sma kopcao ne radi to ... ima nekih podataka sto su poviseni a ne razumem sta znace ......

slike

ttps://postimg.cc/gallery/32qjqayso/

 

Link to post
Share on other sites

Jel zna neko pristojno resenje za izgubljen kabl od dijagnostike, elem, “izmestili” su obd, prepakovali na euro dzek od napajanja radio uredjaja, i taj nastavak koji je potreban da bi se zakacio obd ja sad nemam...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to post
Share on other sites

E bedak, u sustini to ti je randomiziranje kablova da ne bude standardan raspodred na obd. Ima decko u Bg koji moze to da ti resi, za novce naravno, ako se ne javi neko ko moze da ti resi to za pivce. Aleksandar Kacimbas, mozes da guglas Kacimbas autostyling ili zovi 0638965189

30 minutes ago, Sandi said:

Jel zna neko pristojno resenje za izgubljen kabl od dijagnostike, elem, “izmestili” su obd, prepakovali na euro dzek od napajanja radio uredjaja, i taj nastavak koji je potreban da bi se zakacio obd ja sad nemam...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Sandi said:

Hvala za info! U sustini nije mi vazno da bude izmesten, najvise bi mi odgovaralo da bude vracen na standard.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Decko je elektronicar, ima garazu u Ustanickoj, pozovi raspitaj se, mislim da ce da moze. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
10 hours ago, Sale-Sombor said:

Da li neko koristi "Carly" i kako je zadovoljan? 

Carly se placa, ne postoji crackovana verzija, jer je sve odradjeno u android aplikaciji koja pri startu programa provjerava da li imash licencu na njihovom serveru, koshta mislim oko 60EUR.

Ja imam kao neku "crackovanu" verziju, koja koristi obichni kineski obd 2 bluetooth koji koshta 10EUR, i sa njom mozhesh samo da ishchitash greshke i pobrishesh ih.

Kodovi greshaka nisu detaljni, u sushtini mozhesh da prochitash koliko imash greshaka i gdje, ali su neki njihovi nerazumljivi kodovi, pa teshko mozhesh da zakljuchish shta je.

Prednost jeste da mozhesh da birash koji auto testirsh tako da radi za sve modele. Pri punoj verziji, tj placenoj, mozhesh i da konfigurishesh auto.

Ja imam crackovanu ISTA-D tj Rheingold i sa njim mozhesh apsolutno sve (od F serija pa nadalje) i svi kodovi greshaka su jako razumljivi i odmah mozhesh da zakljuchish shta ne valja.

Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, mzex said:

Carly se placa, ne postoji crackovana verzija, jer je sve odradjeno u android aplikaciji koja pri startu programa provjerava da li imash licencu na njihovom serveru, koshta mislim oko 60EUR.

Ja imam kao neku "crackovanu" verziju, koja koristi obichni kineski obd 2 bluetooth koji koshta 10EUR, i sa njom mozhesh samo da ishchitash greshke i pobrishesh ih.

Kodovi greshaka nisu detaljni, u sushtini mozhesh da prochitash koliko imash greshaka i gdje, ali su neki njihovi nerazumljivi kodovi, pa teshko mozhesh da zakljuchish shta je.

Prednost jeste da mozhesh da birash koji auto testirsh tako da radi za sve modele. Pri punoj verziji, tj placenoj, mozhesh i da konfigurishesh auto.

Ja imam crackovanu ISTA-D tj Rheingold i sa njim mozhesh apsolutno sve (od F serija pa nadalje) i svi kodovi greshaka su jako razumljivi i odmah mozhesh da zakljuchish shta ne valja.

60e kosta sam adapter i jos toliko ja mislim full verzija za android. Zanima me ako kupim full verziju aplikacije da li mi to vazi za stalno ili moram posle nekog perioda opet da placam nesto? 

I koje sve serije BMWa pokriva? 

Edited by Sale-Sombor
Link to post
Share on other sites

Ja imam Carly - placen. Ne secam se kolimo, mislim da je bio 30ak evra za iOS + Adapter ... sveukupno oko 60e. Ono za prvu pomoc je ok. Mozes cak i live parametre da gledas ... 

Daleko mi je komfornija INPA na laptopu ... ali ovo (Carly) stalno stoji u kolima (tako ti je to kada vozis krsa, pa se cesto gleda dijagnostika preventive radi:D ).

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, smg said:

Ja imam Carly - placen. Ne secam se kolimo, mislim da je bio 30ak evra za iOS + Adapter ... sveukupno oko 60e. Ono za prvu pomoc je ok. Mozes cak i live parametre da gledas ... 

Daleko mi je komfornija INPA na laptopu ... ali ovo (Carly) stalno stoji u kolima (tako ti je to kada vozis krsa, pa se cesto gleda dijagnostika preventive radi:D ).

Citam sad da je aplikacija oko 60 dolara i da mora svake godine da se obnavlja. Da li je to tacno ili kad jednom kupis full verziju imas je za stalno? 

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Sale-Sombor said:

Citam sad da je aplikacija oko 60 dolara i da mora svake godine da se obnavlja. Da li je to tacno ili kad jednom kupis full verziju imas je za stalno? 

Ja je nisam obnavljao nikada ... a kupio sam je pre sigurno pre 3 godine ... 

Link to post
Share on other sites

Drugar je kupio bimmercode i dobio je nekoliko propratnih aplikacija, za kodiranje je bimmercode super, intuitivan ~ 30ak evra kosta + adapter isto toliko. Dobio je neku njihovu app koja je skroz super za iscitavanje gresaka i sve preko moba. To mogu da preporucim, placa se jednom. Carly sam cuo da je odlican ali su skoro promenili model placanja i sada je 60 dolara godisnje.

Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, smg said:

Sada sam proverio za Carly, nigde ne vidim da imam subskripcija na iOS-u kod mene (tu mi je samo strava :) a pise mi full version unlocked.

Svi koji su kupili po starom ostaje im full, svi novi korisnici morace da placaju godisnje jbg. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

jedno glupo pitanje dali INPA radi samo kad je auto upaljeno ?  

neki dan sam prikopcao dijagnostiku da uradim reset ulja dao kontak nista nece da ocita dok nisam upalio vozilo,  tek onda je krenula raditi ?? 

nisam odavno radio sa inpom pa samo da vidim dali je to OK , da auto mora biti upaljeno da bi dijagnostika radila ? 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...