Nasi hobi dijagnosticari


Recommended Posts

Jedno pitanje.Sve mi lepo ocita scanner,dme,sve.Prelemio sam pin  7 i 8 al u programu na dme mi stoji kao izbledelo sivo za live parametre.Sve ostalo radi bez greske.

I recimo da se retrovizor desni spusti kada se ubaci u rikverc,jel radi na svim retrovizorima ili samo na m modelima?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 5/2/2019 at 12:54 PM, Gazda said:

Provalio sam sve sta ima kako i gde.. uzeo sam i bmw skener i inpu.. preko inpe sam uspeo cak da sjebem ews modul.. nije hteo auto posle toga da pali pa sam nekako resio to uz decka koji se razume.. trebao samo da uparim ews sa motorom i greske da obrisem :)  Al na greskama se uci 

prvo skener ne moze da ti ocita live parametre na tom autu, drugo samo ukoliko imas memoriju sedista  moze da ti radi to. 
 

edit pogresan citat, forum se izbagovao

Edited by StunterSM
Link to post
Share on other sites
On 5/2/2019 at 12:54 PM, Gazda said:

Provalio sam sve sta ima kako i gde.. uzeo sam i bmw skener i inpu.. preko inpe sam uspeo cak da sjebem ews modul.. nije hteo auto posle toga da pali pa sam nekako resio to uz decka koji se razume.. trebao samo da uparim ews sa motorom i greske da obrisem :)  Al na greskama se uci 

prvo skener ne moze da ti ocita live parametre na tom autu, drugo samo ukoliko imas memoriju sedista  moze da ti radi to

edit: pogresab citat, neki bag

Edited by StunterSM
Link to post
Share on other sites

Ko hoce da se zanima sam sa kodiranjem, mislim pre svega na menjanje i podesavanje raznih opcija (konkretno za F seriju), moze da kupi ENET kabl, instalira E-sys i nadje na netu Cheat sheet-ove (spisak mogucih opcija, lokacija u modulu, vrednosti koje treba da se postave...). Nije bas prosto ali je savladivo kroz par dana i prilicno je safe... Ja nisam imao pojma o tome ali sam za par dana skontao sve i uspesno iskodirao 10ak opcija na X3 F25. Kabl kosta oko 30e.

Link to post
Share on other sites

Za to kodiranje ovo je neprevazidjeno. Ja koristim i BimmerCode i BimmerLink. Savrseno rade sa Weepeak bluetooth uredjajem. Radi E seriju od E60/E90 F i G. Platis aplikacije jednom i miran si 

 

Edited by StunterSM
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 12/31/2019 at 11:13 AM, Mirsad said:

Pozdrav,  moze li jedno pitanje dali se na vozilu bmw x5 e53  moze nekom dijagnostikom ustanoviti ispravnost turbine tj. kako radi dali je OK . Hvala 

Niko nista :(  interesuje je me dali INPA moze ocitati rad turbine. LP

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ne znam kako je kod BMW-a, a pretpostavljam da je slično kao kod nekih drugih proizvođača sa kojima imam iskustva...

Naravno da nije isto. Prilikom davanja kontakta, mogu se očitati sačuvane vrednosti unutar računara (npr. greške, kilometraža, napon, razne opcije u zavisnosti od računara kom pristupiš).

Da bi očitao parametre rada motora ili određenih senzora, naravno da auto mora biti startovan.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Prijatelj je kupio E91 2009. Da li mogu da povežem BMW scanner 1.4 i Inpu i uradim obično iščitavanje modula ili alat za E46 ne radi na E90 seriji?

Gde se kod E91 nalazi priključak u odnosu na E46?

Edited by pesimista
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozdrav svima, vlasnik sam minija R60, auto sam kupio bez tempomata odradio sam kompletno retrofit (spulnu, volan i airbag) i sada mi treba kabal da kodiram tempomat. Kabal uzeo sa ebaya ali mi ne radi prelemio kaleme 7 i 8 i dalje ista situacija. Da li ima neko da mi pozajmi kabal da provereno radi  bukvalno mi treba na pola sata, da ne narucujem novi pa da ga cekam opet mesec dana. Idealno bi bilo ako ima neko u NS

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
On 9/25/2019 at 9:19 AM, smg said:

Ja imam Carly - placen. Ne secam se kolimo, mislim da je bio 30ak evra za iOS + Adapter ... sveukupno oko 60e. Ono za prvu pomoc je ok. Mozes cak i live parametre da gledas ... 

Daleko mi je komfornija INPA na laptopu ... ali ovo (Carly) stalno stoji u kolima (tako ti je to kada vozis krsa, pa se cesto gleda dijagnostika preventive radi:D ).

Jel te interesuje razmena aplikacija za ios? Imam bimmercode i bimmerlink kupljen a hteo bi da probam i Carly, nemam original adapter al vidim da mi probna carly dozvoli neka iscitavanja. Javi se ako hoces da razmenimo aplikacije.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Zna li neko da li je moguće preko BMW scannera ili INPE podesiti blokadu obrtaja u leru? Da li je na E46 moguće sprečiti turiranje do "crvenog"?
Video sam da na novijim dizelašima nije moguće ići preko 2500 RPM, pa bih želeo da to uradim i kod sebe.
Hvala na savetima!

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, pesimista said:

Zna li neko da li je moguće preko BMW scannera ili INPE podesiti blokadu obrtaja u leru? Da li je na E46 moguće sprečiti turiranje do "crvenog"?
Video sam da na novijim dizelašima nije moguće ići preko 2500 RPM, pa bih želeo da to uradim i kod sebe.
Hvala na savetima!

Kome to daješ auto da ga "aka"?

Preko scanner-a ne moze sigurno, a za INPA mora neko iskusniji da se javi.

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites