Nasi hobi dijagnosticari


Recommended Posts

danas sam dobio inpu, povezuje se na auto, radi ocitavanja oko motora, obrtaji i sl, ali to je to, ostalo nece, izbacije gresku ifh-0009, da nije povezano. Jel do loseg kabla ili treba nesto u podesavanjima da se menja

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i ja bi kupio nesto scim bi mogao da se igram,da necimam ortaka svaki put kad hocu nesto da vidim

sta da trazim da kupim i koja je okvirna cena za sve komplet (tj.sta mi sve treba)?

Link to post
Share on other sites

Malo kurcenja, danas izgubio ceo dan ali sam namestio. Uz pomoc inpa k+dcan interfejsa da dobijem da radi DIS! Sutra cu probati da vidim sta kaze na mojoj starudiji, mada tu i nema sta da se gleda al cisto da vidim jel sljaka :) 14ab2c1a31df292920797c22c11b2f0f.jpge433ce3470c31185400274c02d986da3.jpgd23d3c5561b12086c88bc5d7b9280ceb.jpg0188df279adc5f8194729cdd1d491401.jpg5d1d52750d8f473bfcc7a5a2ba1d28e1.jpg

Link to post
Share on other sites

Bravo ti si zlatan :-) .

Ja sam se poodavno jebavao ceo vikend za istu stvar i nisam uspeo. Mislim da me hebavalo to što sam i virtual mašinu i sve ostalo instalirao na eksterni hard, jer imam neku tošibu staru za dijagnostiku zbog seriskog porta i xp sistema?

Šta misliš?

Link to post
Share on other sites

Da li kabal koji se dobija uz Bmw scanner odgovara za jos neku dijagnostiku? I ako moze mala pomoc oko kodiranja LCM-a? Konkretno hteo bih da mi migavci svetle US fazon i da duplo blinkaju na sva cetiri. Cackao sam po netu i na nekim verzijama scannera 1.4 jedino se razlikuje LCM odnosno ima bas opcija da se stiklira duplo blinkanje sva cetiri migavca. Imam parking senzore koje scanner ne vidi postoji li opcija da tako kazem prijavljivanja modula?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pozdrav moze pomoc oko citanja kilometraze pomocu scannera. Drugar me je zamolio da mu uklonim tacku na tabli zbog razlike u km jer je menjao lcm modul.Upisem km sa table i VIN i to je ok E sad znam da se kilometraza pored LCM I IKE modula gleda i u EWS kod njega mi pokazuje i kilometrazu u DDE. Da li je merodavan EWS ili DDE jer se razlikuje. Auto je e39 525d ni kod njega ne radi live data

Link to post
Share on other sites

Zna li neko zasto scanner i inpa nece da citaju e38, tj citaju samo motor i nista vise, dok na e39 cita sve kompletno

Link to post
Share on other sites