Nasi hobi dijagnosticari


Recommended Posts

  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uspeo sam ali na WINXP , cak sam se mucio i njega da nateram da radi bez plavog ekrana. Zbog AHCI nije hteo da slusa. BMW Scanner 1.4 nisam uspeo da pokrenem ni na XP, odnosno program je startovao ali nije mogao da se poveze na modul jer sam koristio obican OBD Kabl.

Ako kodiras preko NCS Expert

DWA

aktiv

QUIT_OPT_ENTSCH (otkljucavanje)

aktiv

QUIT_OPT_SCHAERF (zakljucavanje)

aktiv

Ovde ima ostalo:

http://www.obdexpert.de/codieren/index.php

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Pozdrav dijagnosticari, imam bmw scanner 1.4 i e46 masinu, interesuje me kodiranje zke modula sta bih trebao da cekiram da mi se aukto automatski zakljucava nakon izlaska iz automobila ako npr. zaboravim da zakljucam, i da se zakljuca nakon npr. 16kmh/h kada dostignem tu brzinu, ja sam napamet cekirao nesto i zakljuca se nakon 16km/h ali kada se zaustavim on se ne otkljucava, vec moram ja da otkljucam...ne ide mi od ruke ali neko od Vas verovatno to drzi u malom prstu...pozzz

kod mene je ovako nesto slicno:

http://s29.postimg.org/9xcfl5wif/zke5.jpg

Link to post
Share on other sites

pa nije opcija da se otkljuca zato se ne otkljucava,a sto se zaljucavanja tice mislim da neam t opciju da se sam zakljuca,ima opije da podize prozore kad zaljucavas ili siber itd,a da se sam zakljuca kad izadjes to neverujem da ima.

Link to post
Share on other sites

Ja nisam uspeo da ga pokrenem na win7. Mozda je onda neka starija verzija na cd-u koji sam dobio uz Scanner. Probacu da skinem ovaj sa stranog foruma, da vidim hoce li onda hteti.

Jel zna neko od vas kako onda da aktiviram da mi blinknu zmigavci kad zakljucam auto?

Udji u opciju kodiranja alarma i tu imas da chekiras migavce

Link to post
Share on other sites

To kad zadrzim zakljucavanje na kljucu podizu se prozori i zatvara siber ali sta mu znaci onda:

2 min after unlocking w/o opening

nisam neki englez ali trebalo bi da koliko znam da se posle 2 minuta nakon otkljucavanja ili otvaranja vrata sam zakljuca, mozda gresim... sta mu znace sve ove opcije sa slike u srednjem delu...

 


Link to post
Share on other sites

Pozdrav dijagnosticari, imam bmw scanner 1.4 i e46 masinu, interesuje me kodiranje zke modula sta bih trebao da cekiram da mi se aukto automatski zakljucava nakon izlaska iz automobila ako npr. zaboravim da zakljucam, i da se zakljuca nakon npr. 16kmh/h kada dostignem tu brzinu, ja sam napamet cekirao nesto i zakljuca se nakon 16km/h ali kada se zaustavim on se ne otkljucava, vec moram ja da otkljucam...ne ide mi od ruke ali neko od Vas verovatno to drzi u malom prstu...pozzz

kod mene je ovako nesto slicno:

http://s29.postimg.org/9xcfl5wif/zke5.jpg

Pozdrav druze, da li si mozda kupio ovu dijagnostiku preko KupujemProdajem ili negde drugde i koja je cena?

Posto sam ja nasao neke na KP i ne znam da li su dobre, kostaju malo manje od 50e.

Da li je neko drugi mozda imao iskustva sa dijagnostikom bmw scaner 1.4 sa KP-a?

--Milan

Link to post
Share on other sites

Ja koristim scanner 1.4 vec dve godine, ali nisam kupovao kod nas. Jednkm sam se zeznuo. Lik mi je poslao CD narezan sa neta (sto i nije toliko bitno jer software skidam sam), ali interface nije radio. Folirao se kao da ja neznam kako se instalira. To je moje iskustvo.

Link to post
Share on other sites

ja sam ga porucio iz kine, a radi mi sve sem live data motora, ne znam zasto, sve one pinove sto sam vidjao po netu sam prelemio... Leon kako se kodira ovi sto mi treba, ti to znas...

Link to post
Share on other sites

2 min after... bla bla ti je zaključavanje nakon 2 min a da se ne otvaraju vrata ni jedna.

Ne može da se ukodira da se zaključa na čekiranoj brzini a da se otključa kad stane, to ne postoji...

Kad se zaključa sam, ti mora fizički da otključa kad stane....

Link to post
Share on other sites

Jebeno S kao Sabac ne radi kad se kuca sa telefona...

Hiljaditi put pisem ovo a admini i moderatori znaju samo da kenjaju, nikako da rese...

Link to post
Share on other sites

Da li moze sa scanerom da se ukljuci opcija za board computer (rucica je vec ugradjena) i da li moze nekako da se ukljuci ona opcija kad skreces da se pali maglenka (da li postoji uopste takva opcija)?

Tnx :)

Link to post
Share on other sites

Da li moze sa scanerom da se ukljuci opcija za board computer (rucica je vec ugradjena) i da li moze nekako da se ukljuci ona opcija kad skreces da se pali maglenka (da li postoji uopste takva opcija)?

Tnx :)

bord moze da se ukljuci preko scannera

Link to post
Share on other sites

Za maglenke ne postoji ta opcija, ne znam na ovim novijim...

Trebalo bi da može ovo za bord mada nisam čačkao to, predpostavljam na e46...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...