Recommended Posts

imao sam opasan problem oko prenosa auta zato sto sam naleteo na fiktivnu adresu, tj vlasnik auta ima fiktivnu adresu...........3 nedelje vec ne mogu da vratim tablice zbog toga.........pa pazite pri kupovini da ne prodjete isto kao i ja................

to je ovako nesto

http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Fiktivne-adrese-blokiraju-terminale-MUP-a.lt.html

Link to post
Share on other sites

ja zavrsio sa tim, juce je covek sredio sve i sad mi ostaje da prenesem auto, ali pamet u glavu pri kupovini, da sam naleteo na nekog ko nije hteo da zavrsi ili se i dalje krije od policije, ko zna sta bi bilo i kad bi uspeo da registrujem auto

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

U MUP-u je prilicno sterilna prica na temu "fiktivna adresa" :

Štа znаči kаdа mi službenik MUP kаže dа imаm problem “fiktivnа аdresа” i kаko se tаj problem reguliše?

Shodno člаnu 5. vаžećeg Zаkonu o prebivаlištu i borаvištu grаđаnа, prilikom prijаvljivаnjа i odjаvljivаnjа prebivаlištа i borаvištа i prijаvljivаnjа аdrese stаnа grаđаni su dužni dа dаju istinite podаtke. Ukoliko ovo Ministаrstvo kаo nаdležni orgаn utvrdi dа lice ne živi nа аdresi nа kojoj imа prijаvljeno prebivаlište, podаtаk o utvrđenom se unosi u evidencije ovog Ministаrstvа, nа osnovu čegа se grаđаninu nаlаže dа u sklаdu sа člаnom 5. nаvedenog Zаkonа prijаvi svoje novo prebivаlište

Izvor: MUP - pitanja i odgovori

....

Mene ovo asocira na slucajeve kada ne placate saobracajne kazne za saobracajne prekrsaje koji vam stizu na kucnu adresu ili ako ne primate preporucena pisma od nadleznih organa takodje vezano za prekrsaje...

Sve u vemu, javlja se problem prilikom registracije vozila, odjave vozila itd..

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Da li je neko resio ovaj problem i kakav je postupak? Meni se upravo ovo desava, ne mogu da registrujem kola jer mi je adresa pasivizirana tj fiktivna :D koliko traje procedura de-pasiviziranja (ako se tako moze reci)?

Posle 6 godina da osvezim temu i hvala unapred ljudima koji odgovore? :D U ponedeljak svakako idem u MUP da vidim u cemu je problem ali bih voleo da neko podeli svoje iskustvo da znam koliko ovo traje i da li proces moze da se ikako ubrza posto mi registracija istice za 13 dana a uplatio sam sve, samo mi ovo cuveno "F" predstavlja problem :) 

Link to post
Share on other sites

Ajoj a meni registracija istice 21og decembra, dakle mora hitno da se intervenise danas :D nemam nikakvu saobracajnu kaznu, verovatno mi stoji fiktivna adresa zbog one vojne evidencije, nisam bio tu kad su delili i oni odma lupili fiktivnu :D 

Hvala ti puno na informacijama @Djoksa530i ! Ja sam se vec istripovao da ce da pisu neke kazne posto u "zakonu" pise da zbog tog idu kazne i do 150 000 din :D 

 

Link to post
Share on other sites

Ja sam pre par meseci morao da jurim da skinem fiktivnu adresu ( jebeš registaciju kola ja nisam mogao da prijavim rođenje deteta u mupu),  najjednostavnije rešenje je da promeniš adresu stanovanja jer se sa promenom adrese automatski briše fiktivna adresa, a ako ostaješ na istoj adresi, prvo u sud po listing kazni pa kod svakog sudije po potvrdu da si se javio, pa na kraju sa svim potvrdama opet u mup koji ti je stavio fiktivnu adresu

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dekivozdovac said:

Ja sam pre par meseci morao da jurim da skinem fiktivnu adresu ( jebeš registaciju kola ja nisam mogao da prijavim rođenje deteta u mupu),  najjednostavnije rešenje je da promeniš adresu stanovanja jer se sa promenom adrese automatski briše fiktivna adresa, a ako ostaješ na istoj adresi, prvo u sud po listing kazni pa kod svakog sudije po potvrdu da si se javio, pa na kraju sa svim potvrdama opet u mup koji ti je stavio fiktivnu adresu

Sunce ti poljubim, ala su nam dobro centralizovane baze :). Maltret svoje vrste ...

Koju li su adresu imali ovi ispod gazele, da mi je znati, i sta su morali da dostave sve od papira kada su im se radjala deca :D:D:D

 

Link to post
Share on other sites

Ma nisam imao nikakvu kaznu sto je najgore, poziv za vojnu evidenciju mi bio poslat a ja nisam bio na adresi u tom trenutku i oni otisli i odma lupili fiktivnu :D cak po zakonu pise nesto u fazonu ako vise puta dodju i uvere se da nisi tu onda stavljaju F :D meni su dosli samo jednom u martu, nisam bio tu i paf, odma F pored adrese. Ja pojma nisam imo to do pre neki dan kad sam predao papire za registraciju i kaze ne moze imas pasiviziranu adresu :D meni je jasno da ako imas kazne neke pa ne placas pa se ne odazivas da ti onda stave F pored adrese, al poziv za vojnu evidenciju i to samo jedanput, to stvarno nije imalo smisla al dobro :D menjam adresu da mi se odma skine F i sta mi Bog da :D zahvaljujem vam se na odgovorima :D 

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, smg said:

Sunce ti poljubim, ala su nam dobro centralizovane baze :). Maltret svoje vrste ...

Koju li su adresu imali ovi ispod gazele, da mi je znati, i sta su morali da dostave sve od papira kada su im se radjala deca :D:D:D

 

Jbg, zemlja Srbija! 

Link to post
Share on other sites