Susret BMW 7 foruma Njemacka u Ninu pored Zadra


Recommended Posts

Na moj poziv prisustvovalo je oko 20 - tak vozila serije sedam te sam iz Zagreba dovezao dio mog voznog parka- 3 kom BMW 760 li- ,1 kom 745 li BMW 750 li, BMW L7, BMW 850......

Neke od slika....

picture103sl.jpg

picture104j.jpg

picture106v.jpg

picture107sb.jpg

picture110iv.jpg

picture111y.jpg

picture113fp.jpg

picture114oi.jpg

picture115y.jpg

picture116y.jpg

picture117t.jpg

picture118rc.jpg

picture120l.jpg

picture121w.jpg

picture122l.jpg

picture123je.jpg

picture124h.jpg

picture125y.jpg

picture128h.jpg

picture130ei.jpg

picture130g.jpg

Link to post
Share on other sites

..................

picture143i.jpg

picture144k.jpg

picture145hr.jpg

picture146v.jpg

picture148p.jpg

picture149aq.jpg

picture150jk.jpg

picture152a.jpg

picture155xo.jpg

picture156by.jpg

picture158jc.jpg

picture159fo.jpg

picture160x.jpg

picture161h.jpg

Link to post
Share on other sites

Mozda Dalibor misli da se sedmice voze samo u evropi . Dalibore ima sedmica i u Srbiji , mogao si uputiti poziv i ovamo ili si mislio da smo visak tamo . Nemoj onda da se cudis na negativne postove .

Kako i sam naslov kaze ovo nije bio internacionalni BMW 7 susret vec meet foruma BMW 7 iz Njemacke u Ninu.

Dakle, ne radi se o tu da "nije netko dobrodosao" ili da nema sedmica van Njemacke ili Hrvatske,vec o meetu koji se dogovarao u sklopu posjete 37 sedmica otoku Pagu-mjestu Pag i sedmodnevnog boravka clanova tog foruma nedaleko moje destinacije.

Nadam se da cu biti u mogucnosti organizirati susret svih ljubitelja sedmica ukoliko bude interesa,dogovora za mogucim meetom bilo da to bude ovdje kod mene u Ninu ili negdje drugdje. To znaci da su svi dobrodosli i ne iskljucuje nikoga, ovdje se radi o jednom aranzmanu koji je bio godinu dana prije dogovoren sa namjerom da se upoznamo, u perspektivi moguce su sve opcije koje mozemo razmotriti u sklopu zajednickog druzenja....

Link to post
Share on other sites

Normalno bi bilo da si sve to napisao pre slika da ljudi razumu o cemu se radi a ovako se stice drugaciji utisak .

Interesantno kako su svi ostali razumjeli a ti nisi, dojmove gradis na krivim pretpostavkama.

Kako nisam mogao prisustvovati susretu u Leskovcu zbog organizacije ovog susreta kod mene, evo prijedloga.....

Ako imate zelju i mogucnosti biti ce mi drago da i sve clanove ostalih foruma pocastim i ugostim kao sto sam i clanove BMW foruma iz Njemacke.

Dakle, ovdje sam u Ninu, trebate samo doci s BMW vozilima, pice,hrana (prsut-sir itd ) su osigurani sa moje strane , mozete se organizirati pa vec ove subote doci dok su sva moja BMW vozila ovdje kao i prostor ( stolovi i stolice za 40-50 osoba)kao i ljepo vrijeme.Po potrebi se moze i prespavati u apartmanima. Imam rostilj, dobru volju a o detaljima se mozemo dogovarati....

Link to post
Share on other sites

Razumem ja jako dobro i nije mi jasno samo zasto nisi pozvao ljude sa sedmicama i sa ovih prostora ako vec kacis slike na ovaj forum a na istom si sigurno duze od tih godinu dana koliko dogovaras taj skup , i veruj mi da me uopste nezanima dali si Srbin , Hrvat ili bilo koje druge nacionalnosti ako si covek , tako da o utiscima nemoj da pricamo.

Link to post
Share on other sites

Razumem ja jako dobro i nije mi jasno samo zasto nisi pozvao ljude sa sedmicama i sa ovih prostora ako vec kacis slike na ovaj forum a na istom si sigurno duze od tih godinu dana koliko dogovaras taj skup , i veruj mi da me uopste nezanima dali si Srbin , Hrvat ili bilo koje druge nacionalnosti ako si covek , tako da o utiscima nemoj da pricamo.

Netocni navodi:

Kao sto sam ti predhodno objasnio i opisao pokusati cu ti jos jednom ponoviti...

Skup foruma BMW 7 iz Njemacke organizirao je forumas Mystica na otoku Pagu u trajanju sedam dana boravka u hotelu pa kako je ta destinacija pored moje a ja sam vrlo aktivan na tom forumu predlozio sam da me posjete sto su oni i prihvatili i potvrdili dan koji im odgovara.Dakle da pojasnim,kako je njih 67 sa 36 sedmica moji su kapaciteti ograniceni ovdje u Ninu i njihova je zelja bila da to bude na nacin predhodno opisano u okvirima koje je njihov organizator dogovorio jer svaki dan su imali odredeni program...

Mislim da je konstruktivnije da opisem u kratkim crtama malo o detaljima susreta..

....

Dakle nakon pica dobrodoslice sa sirom i prsutom pjesice smo obisli novi muzej Solane Nin koji se nalazi neposredno pored mene.

Nakon obilaska muzeja i kupovine posebnih vrsta soli u sklopu muzeja prosetali smo gradicem Ninom i obisli kulturne spomenike.U turistickom uredu gosti su dobili na njemackom jeziku povijest grada Nina i sve prospekte koji su ih interesirali.

Vratili smo se kod mene jer je upravo stigla topla teletina i janjetina ispod peke koju sam tempirao da bude tada gotova a pekla se u okolici Nina.Poslije objeda smo otisli na slikanje svih vozila i ucesnika, razgledavanje Ninske lagune pa povratak kod mene na desert,kavu, voce i ostale slatke delicije uz uzivanje na lezaljkama u parku po zelji .....Animacija tokom susreta uz koristenje nekoliko motora,bicikla, te ostalih "igracki" u sklopu interesa koji su iskazali pojedini clanovi i afiniteta za voznju jet skija za vodu itd...U kasnijim popodnevnim satima kolona sedmica se uputila na otok Pag gdje su zadovoljni i puni utisaka otisli spavati u hotel Pegasus i Meridijan

Link to post
Share on other sites

picture124in.jpg

picture127s.jpg

picture126l.jpg

picture119os.jpg

picture118ji.jpg

picture117a.jpg

picture116tn.jpg

picture123pf.jpg

picture135en.jpg

picture136i.jpg

picture137z.jpg

picture141eq.jpg

picture144j.jpg

picture145m.jpg

picture146v.jpg

picture147k.jpg

picture148x.jpg

picture149ln.jpg

picture150p.jpg

picture151x.jpg

picture153z.jpg

Link to post
Share on other sites

Slike danasnjeg druzenja BMW foruma ........

picture115bl.jpg

picture116z.jpg

picture117d.jpg

picture118g.jpg

picture119b.jpg

picture120hx.jpg

picture122z.jpg

picture123lu.jpg

picture124a.jpg

picture125x.jpg

picture127tc.jpg

picture128h.jpg

picture126bk.jpg

picture129en.jpg

picture130d.jpg

picture131j.jpg

picture133we.jpg

picture134lv.jpg

picture135a.jpg

picture136z.jpg

picture137s.jpg

picture139c.jpg

picture140h.jpg

picture138kt.jpg

img3592b.jpg

img3639bc.jpg

Link to post
Share on other sites

Ima li redosled neki smisao, mozda po godistu?

Nema,trebalo je mnogo vemena da se ova slika napravi jer je taj prostor vidikovac na kojem se i drugi auti zele zaustaviti pa je bilo borbe da se zaustave samo BMW sedmice i posloze opticki za ovakav prizor...

Link to post
Share on other sites

picture142v.jpg

picture143v.jpg

picture147cn.jpg

picture148ex.jpg

picture149b.jpg

picture150w.jpg

picture151bh.jpg

picture152wg.jpg

picture153ab.jpg

picture154u.jpg

picture155qm.jpg

picture137jk.jpg

Link to post
Share on other sites