Recommended Posts

Pozdrav ljudi.Imam problem sa mojim kolima.Imam BMW E36 316i,`93 godiste,sve je radilo u fulu do pre neki dan. Isao sam za selo i izleteo mi jez na put :) ,isao sam 70-ak 80 kmh,bukvalno sam "nabo" na kocnicu,i upalila se lampica za ABS.ABS naravno sad ne radi,proverio sam osigurace,releje oni rade,senzore sam ocistio,kablovi nisu u prekidu,tako da opet ne gasi lampicu za ABS.Molim za neki savet sta raditi,i neko objasnjenje sta se moglo desiti.

Link to post
Share on other sites

Daj jos neki info. kad upalis auto da li ugasi lampicu, pa je upali kada pokrenes auto, ili je drzi od kontakta konstantno upaljenu? Imas li na plocicama indikatore o potrosenosti istih? Kakve su ti generalno plocice?

Link to post
Share on other sites

Kada dam kontakt,sijalica za ABS se upali i ne gasi se uopste,konstantno radi.Plocice mislim da nisu lose,debele su otprilike 10mm,i paknovi pozadi su dobri i na nima su ferode debele 7-8mm,skoro sam sve prekontroliso,super mi koci!!

Link to post
Share on other sites

Kada dam kontakt,sijalica za ABS se upali i ne gasi se uopste,konstantno radi.Plocice mislim da nisu lose,debele su otprilike 10mm,i paknovi pozadi su dobri i na nima su ferode debele 7-8mm,skoro sam sve prekontroliso,super mi koci!!

Ima indikatore na plocicama,ali samo na levom tocku,tako je fabricki valjda!!!

Link to post
Share on other sites

Ne znam sta bi moglo, vidi unimerom mozes da proveris senzore, treba da ti da nesto malo jace od 1.2 oma ili tako nesto koliko se secam. Mozes da ih proveris na dzekovima, a mozes i na samom konektoru za ECU od ABS-a na netu ces lako da nadjes raspored pinova za njega. Proveri obavezno i releje na samoj pumpi od ABS-a, skini onaj crni poklopac imas tu ja mislim dva komada, jedan malo duzi i jedan klasicni relej, ako se ja dobro secam. Vidi napaja li se pumpa strujom, to sve mozes sam, a treba ti sve ukupno 15-ak minuta.

Link to post
Share on other sites

Odakle si? Jesi li isao na dijagnostiku,ako si iz BG javi se pa dodji do mene da zakacimo dijagnostiku pa da vidimo sta kaze sta je

Iz Kg-a,ovde koliko znam nema niko dijagnostiku za BMW,tako da za sada pokusavam da nadjem sam kvar,a ako ne cucemo se.

Link to post
Share on other sites

Zar se senzor ne ispituje tako sto se unimer stavi na diodu?

koliko sam ja procitao u manualu i kako su mi na forumu rekli ne ispituje se teko vec na otpor,kada sam imao problema kod sebe kada je crkao senzor,tj verovatno je bio u spoju i otpor bio jako mali i nije radio,nadjem drugi,opet neispravan,prevelik otpor,i na kraju nadjem neki koji je merio 980 oma i sada sve radi ok

Link to post
Share on other sites

Ljudi,ispitao sam senzore sa instrumentom,zadnji mi pokazuju 1,2 oma,a prednji levi 1,3 oma,prednji desni ne reaguje uopste,ne pokazuje nista.U ponedeljak menjam to pa javljam sta se desava.U svakom slucaju hvala svima!!!!

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Drugari ja sam totalni duduk za ove stari,pa bi vam postavio nekoliko verovatno glupih pitanja...zanima me kako da proverim da li rade ti releji za ABS u kutiji sa osiguracima,gde se nalaze senzori ABS-a i gde se nalaze ti drugi releji za ABS. Imam isti problem kao Bagzybj...znaci lampica samo svetli i ABS ne radi.

Link to post
Share on other sites