Kupio bih BMW 3 od 80 do 90 hitno mi je potrebna vasa pomoc !!


Recommended Posts

Pozdrav svima koliko vas ima :). Svidja mi se kockica, i kupio bih je pa mi je potrebna pomoc. Zanima me da li postoji razlika u motoru do 87' i ovom posle njega, koji je bolji zahvalniji. Ovo je auto koji je meni ok i ne izgleda lose imam pare za njega pa je favorit http://www.polovniautomobili.com/oglas1097090/bmw_316/ ---- e ovaj mi je danas zapao za oko iaoko je star dosta zbog dobrog stanja http://www.polovniautomobili.com/oglas1501359/bmw_316/ ali bi pre kockicu. Sta da vam kazem, na oglasima ih ima mnogo hvala unapred za svaku pomoc !

Link to post
Share on other sites

Da se mene pita ja bi ipak 1.8 bolje vuče ali :dance3: ....razlike u motoru nema neke velike, izuzev razliku u ajnšpric ili karburatorskom sitemu, ajnšpric je za nijansu manje potrošnje ali je skuplje i komplikovanije održavanje sistema, i treba obratiti pažnju na diznu i protokomjer inače može da zaboli glava a i džep :swoon: Karburator je jednostavniji za održavanje i štelovanje, a i jeftinije je. Najbitnija stvar na kockici ti je limarija, zadnji i prednji koševi da su zdravi, prednja krila i u zadnjem blatobranu gdje ide crijevo goriva. Otvoriš gepek i pogledaš dio gdje je zadnji točak, jer ako je udaran tu se sve vidi to se teško ravna ;) ujedino i tapacirung zadigni i pregledaj ima li truleži u džepovima oko blatobrana. Izvezi na cestu. provozaj i pusti volan i vidi zanosi li, može biti da treba optika trapa, ili ako je lupan pomjeren mu je trap e to već nije dobro <_< naravno, pogledaj ispravnost kardana, centralnog ležaja i seta kvačila, to zna biti njakavo kod dosta polovnjaka...

Ako je ovo što sam ti naveo uredno i ispravno, nemaš razloga za brigu jer su to najskuplje stavke na kockici :D i nek je sa srećom ;)

Link to post
Share on other sites

Da se mene pita ja bi ipak 1.8 bolje vuče ali :dance3: ....razlike u motoru nema neke velike, izuzev razliku u ajnšpric ili karburatorskom sitemu, ajnšpric je za nijansu manje potrošnje ali je skuplje i komplikovanije održavanje sistema, i treba obratiti pažnju na diznu i protokomjer inače može da zaboli glava a i džep :swoon: Karburator je jednostavniji za održavanje i štelovanje, a i jeftinije je. Najbitnija stvar na kockici ti je limarija, zadnji i prednji koševi da su zdravi, prednja krila i u zadnjem blatobranu gdje ide crijevo goriva. Otvoriš gepek i pogledaš dio gdje je zadnji točak, jer ako je udaran tu se sve vidi to se teško ravna ;) ujedino i tapacirung zadigni i pregledaj ima li truleži u džepovima oko blatobrana. Izvezi na cestu. provozaj i pusti volan i vidi zanosi li, može biti da treba optika trapa, ili ako je lupan pomjeren mu je trap e to već nije dobro <_< naravno, pogledaj ispravnost kardana, centralnog ležaja i seta kvačila, to zna biti njakavo kod dosta polovnjaka...

Ako je ovo što sam ti naveo uredno i ispravno, nemaš razloga za brigu jer su to najskuplje stavke na kockici :D i nek je sa srećom ;)

hvala ti mnogo, obozavam ovaj auto, ovaj mi deluje ok, sta znam povescu i jednog dobrog majstora najverovatnije, kako da provalim da li je kardan dobar da li je ispravno set kvacila, ovo za gume lupanje i za koroziju znam i to cu provaliti imam oko i majstore. Nego mu ne poznajem mehaniku kvacila, kardana i tog centralnog lezaja. hvala ti puno svaka ti cast za brzi odgovor :)))

Link to post
Share on other sites

a sta to fali sestaku molimmmmmmmmmmmmm teeeeeeeeeeee? evo da cujemo tvoje strucno misljenje

Ukoliko nisi trkač i drifter, plin mu fali....za gradske vožnje guta kišu nebesku, a ista za njega je mučenje a momak se kao i ja 99% vozi po gradu. Šestaci su inače nepoderivi i najbolji motori kockice, al trošeeee :( drugar imao 325i sa plinom prosječna gradska potrošnja nije silazila ispod 15-17 litara plina zavisno od vožnje pa sad vidi :pilot:

Link to post
Share on other sites

EEEheeeej ljudi kupio sam BMW 1.8 iz 1986 i sad mi je naravno lakse i lepse, nego nisam ga jos doterao na farbanju je. Pa sam hteo da vas pitam sta milsite o polovnim plinskim uredjajima da li se to isplati kupovati, ili vec sta bi trebalo kupiti novo od tih delova sta je tu najbitnije? BMW je inace odlican, trebalo bi mu zameniti soferku i levu kuglu, kardan i motor su ekstra, gume su dobre, sve je na mestu nema rdje po podu i ispod sedista niti u gepeku. Bilo je malo iznad zadnjih rubova i na suvozacevim vratima al boze moj 25 godina ok je sve to, vlasnica vozila bas je utegnut vrata se zatvaraju vrh ... Odusevljen sam :)

Link to post
Share on other sites

hvala ljudi !!! cekaj ako razumem ako je injesction onda moze polovan a ako je karburator onda nov :)

Ne nego uzmi nov, a karb sistem je dosta jeftiniji od injection...novo je novo ne igraj se sa plinom :bomb: :focus:

Eh da kači fotke :preved:

Link to post
Share on other sites

Ne nego uzmi nov, a karb sistem je dosta jeftiniji od injection...novo je novo ne igraj se sa plinom :bomb: :focus:

Eh da kači fotke :preved:

hvala na savetu kupicu nov nema zajebancije poslusacu iskusnije, nego samo da se ofarba pa kacim slike, posto je u cenu uracunato i farbanje pa cuvam okcaiti sve od pocetka, pripreme i sadasnjeg stanja, inace sam prezadovoljan vlasnica je radila u BMWu tako da je auto vrh :))))

Link to post
Share on other sites

hvala na savetu kupicu nov nema zajebancije poslusacu iskusnije, nego samo da se ofarba pa kacim slike, posto je u cenu uracunato i farbanje pa cuvam okcaiti sve od pocetka, pripreme i sadasnjeg stanja, inace sam prezadovoljan vlasnica je radila u BMWu tako da je auto vrh :))))

Link to post
Share on other sites

Evo doterao sam masinu, i super je prezadovoljan sam( sto mi niste ranije rekli da ovo ovako ide opljackao bih nesto :))). Koje ulje da mu sipam( sintetika polu... i kolko treba da se sipa za 1.8 motor), filter, koje svecice i paknove, gde bih mogao da nadjem auspuh-lonac srednji i zadnji iii soferku povoljno npr. Pozdrav svima hvala na pomoci :))))))

kako da postavim slike !!!

Link to post
Share on other sites

Doterao sam auto, kako da postavim slike, koje ulje da sipam, filter, i koliko ulja treba za 1.8 koje svecice. Gde mogu lonce da nadjem sedista i soferku povoljno :))))) ala ide sto mi niste rekli da ovako dobro ide da opljackam nesto :)))))

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.