Recommended Posts

1 hour ago, AcoNik said:

Ne znam zasto si mene citirao. Inace, slazem se sa tobom sto se tice ovoga iznad, samo sto se G12 i dalje proizvodi, tacnije G12+, G12++ (isto su crvenkaste, da ne kazem crvene boje, o cemu je gore i bilo reci - koje su boje koji antifrizi)

Mislim da su i G12 i G13 crvene boje. 

@Glisa

Sipas sta ti je volja. BMW fabricki predlaze G11, plavi/zeleni koji podrazumeva zamenu na svake 2 godine. Ako hoces da malo produzis interval (5 godina), sipaj crveni  G12/G13 koga imas kako u ponudi Vw/audi originala tako i medju ostalim brendovima (jeftinijia varijanta Total, Febi...)

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja znam da po svim katalozima za BMW ide G11, ali covek koji radi isključivo rashladne sisteme i montažu hladnjaka mi je rekao da je G11 prevaziđen antifriz i da iako vozim BMW sipam u njega G12. E sad da li je u pravu ili ne to ne znam :)

Link to post
Share on other sites

Ma 100 ljudi 100 cudi (100 zena 200 sisa :) )

Ako je fabrika rekla koji treba, a to je zeleno-plavi (sto je g11) sta mi raspravljamo vise ja ne znam.

Odes u prodavnicu, uzmes npr. FEBI g11 i pogledas nazad, pise BMW ...........

Uzmi FEBI g12, neces naci da se pominje nigde

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, AcoNik said:

 

Ma 100 ljudi 100 cudi (100 zena 200 sisa :) )

 

Ako je fabrika rekla koji treba, a to je zeleno-plavi (sto je g11) sta mi raspravljamo vise ja ne znam.

 

Odes u prodavnicu, uzmes npr. FEBI g11 i pogledas nazad, pise BMW ...........

 

Uzmi FEBI g12, neces naci da se pominje nigde

http://vozilalizov.com/antifriz/bmw/3-series.html

Link to post
Share on other sites

Instistiranje BMW-a, da se u njihova vozila upotrebljava iskljucivo G11 antifriz treba sagledati i kroz neku vrstu marketinskog poteza na trzistu u odnosu na ono sto predlaze konkurencija drugih auto brendova. Recimo kao sto je iskljucivo G12 antifriz difolt po Audi/Vw normi, kolika je verovatnoca da bi i BMW bio iskljuciv na tom polju i predlagao istu stvar? Pogotovo se takva slika, o razliciticosti brendova kreira prema "casual" kupcima koji ruku na srce i cine vecinu krajnjih kupaca odnosno korisnika tih vozila. Medjtim ako sklonimo u stranu marketing i sagledamo sa tehnickog aspekta, uvidecemo da se G12 bez problema moze sipati i u BMW .

Znamo da slicna stvar vazi i za ulja.

 

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
4 hours ago, Filipovski said:

Pozz koji antifriz da kupim za bmw 320d e90 i kako da ga razredim jel ide 50/50 ili? neka mi neko pojasni malo ako zna.. hvala

Prema fabrickom tehnickom upustvu, u BMW-a ide  G11 antifriz.  Mozes ga naci kod vise proizvodjaca.

Recimo, Febi G11 antifriz. Ukupna kolicina rashladne tecnosti u sistemu, mislim da ide oko 7 litara. 

Kolicinu rashladne tecnosti pravis kao mesavinu 50 % destilovane vode i 50%  G11 antifriza.

Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Elvir said:

Prema fabrickom tehnickom upustvu, u BMW-a ide  G11 antifriz.  Mozes ga naci kod vise proizvodjaca.

Recimo, Febi G11 antifriz. Ukupna kolicina rashladne tecnosti u sistemu, mislim da ide oko 7 litara. 

Kolicinu rashladne tecnosti pravis kao mesavinu 50 % destilovane vode i 50%  G11 antifriza.

Hvala puno na odgovoru..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
8 hours ago, goksy bmw said:

e36 325 tds...koji antifriz?94g

G11 , plave/zelene boje, menjas na svakih 2-3 godine,

G12 Crvene boje, menjas na svakih 5 godina.

Sipas sta ti volja. Obicno je G11 i nesto jeftiniji a  ide  i po BMW specifikaciji.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Samo da osvezim malo ovu temu, pitanje oko antifriza je uvek atuelno, pa i sad pred letnji period. U slucaju da neko odabere G12 (crveni), nije problem da se sipa u bilo koji motor, ali je problem taj sto ce sigurno doci do emsanja sa G11 (plavim) koji je bio u sistemu, jer je jako tesko pri zameni isprazniti svu tecnsot iz sistema. Stoga je preporuka prvo dobro isprati citav sistem dest vodom. Napuniti, zatvoriti, provozati, ispustiti  i tako 2x, pa tek onda sipati taj novi, crbeni G12 npr. Mnogi urade tu zamenu prethdno ne ispraznivsi sistem potpuno, nakon cega dolazi do mesanja dve razlicite vrste antifriza sto bas i nije preporucljivo. Zato, oprez!

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, marko13 said:

Ok, ali zasto bi promenio g11 sa g12 ?

Sta fali g11 ?

 

Ne fali nista, ja licno koristim G11, i to Nisotec, odlicnog je kvaliteta. Ovo se odnosilo na one koji zele da predju na G12, vidim da je to danas masovno, valjda zbog duzeg intervala zamene, a i mnogi po radionicama imaju taj crvenim zbog sve veceg broja novijih vozila koja ih koriste, poa onda kazu kako moze i taj u starije BMW npr. Moze, nije da ne moze, ali uz gore opsianu proceduru. A svi dobro znamo koliko je tesko isprazniti svu tecnost iz BMW motora, pa is vakog drugog. Zato je preporuka da se sipa onaj koji ej do tada bio u sistemu, to je nasjigurnije, bez mnogo filozofije. 

Link to post
Share on other sites

Aha, pa to je ok. Ja reko dunulo ti. 

Opet sta me briga sta ima majstor I sta valja. Ako nema onaj moj svakako cu doneti svoj... 

A taj koji ne razmislja koje je boje itd.. taj I ne xna razliku niti ce da se cima sa ispiranje...

Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, marko13 said:

Aha, pa to je ok. Ja reko dunulo ti. 

Opet sta me briga sta ima majstor I sta valja. Ako nema onaj moj svakako cu doneti svoj... 

A taj koji ne razmislja koje je boje itd.. taj I ne xna razliku niti ce da se cima sa ispiranje...

Ti hoces, ali mnogi nemaju pojma o ovome o cemu pricamo i onda im pomesaju antifrize itd...Poisle dodje do talozenja, penusanja, losije hladi motor, pregreva, nagrize creva, pumpu, zaptivke, propisa, 100 problema. :)

 

Link to post
Share on other sites

Tome koji ne zna nece ovo pomoci :-) taj svakako samo odveze kod majstora I kraj. Ne razmislja sta dalje. Ali naravno da je koristan savet za sve sto xele da nauce I sami da rade to.

Po meni je veliki servis odlican trenutak za zamenu antifriza. Kada se vec cupa brdo delova I 90% vodena pumpa.

Link to post
Share on other sites

Ja to menjam svake dve godine, kad i servo i kociono ulje  (ili kada kupim auto). Ali iskreno, ne radim ispitanje ... sipam g11 (plavi), taj sam uvek i "zaticao" u sistemu.

Link to post
Share on other sites

Tako nekako I ja, sada sam kupio ovaj e91 I odmah zamenio sve tecnosti itd..

Samo ne mora bas na 2god. Proveris ulje, ima uredjaj svaki majstor. A I da kupi kosta 1500-2000din. Za proveru ulja

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, smg said:

Ja to menjam svake dve godine, kad i servo i kociono ulje  (ili kada kupim auto). Ali iskreno, ne radim ispitanje ... sipam g11 (plavi), taj sam uvek i "zaticao" u sistemu.

Da, antifirz G11 na 2-3 god. Moze uvek da se proveri stanje meračem , ali obratiti paznju i na antikorozivna svojstva, to moze da se izmeei unimerom, ima ne netu objasnjenje. Ali, bez mnogo filozofije, na plafon 3 god zameniti ga. Svaka cast ako menjas i kociono is ervo na 2 god, to je sjajna preventiva, a i po knjizicvi je. Nazalost, 95% vozaca to ne radi. Ja sam skoro tek zamenio servo ulje na autu iz 1990 god. Daj Boze da je ikad menjano, a kociono jesam pre 3 god i planiram uskoro kad budem radio kocnice. Takodje, ulje u menajcu i difuu sam zamenio, tako da smatram da je peventiva najbolji lek. ;) Inace, antifriz gubi svojstva ne samo vremenom vec i radom motora, ovlacenjem toplote itd, pa je preporuka menjati ga na 50-60.000 km, a sta pre dodje. 

Link to post
Share on other sites

Smesne pare to kosta, kada pogledas ostale troskove automobila. Nije da sada osetim razliku, ali kontam da sam uradio sve sto je do mene da me ne zeza auto bar na kocionom sistemu. 

Postoje neke stvari koje su na cekanju, cisto jer sam sa vremenom tanak, ali sa kocnicama i gumama se ne zezam (bar koliko mogu finansijski gledano). 

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Ajd da pitam ovde,da neotvaram novu temu.

Da li se neko susreo sa providnim antifrizom,kao voda bezbojan???

Naime,pazario sam auto u swici i cim je ocarinjen i zavrsena papirologija,pokupovao sve delove za "veliki servis". Kad je odradjen servis,pitam majstora jel merio antifriz,kaze jesam zakucao na -40c. Ok,super. Koji je u sistemu da znam za dalje,kaze nemam pojma bezbojan je,providan???

Uze pumpicu i izvuce iz prelivne boce,naspem u saku,masno ko djavo,a isto kao voda?

Jel se neko susretao mozda?

Ja kolko sam izguglao svaki antifriz je takav kad izadje iz proizvodnje a posle ga farbaju,zeleno,plavo,crveno,roze....

 

Link to post
Share on other sites