Recommended Posts

Taj providni ti je neki bez vode u sebi, tzv waterless coolant.Po kom principu to sljaka Boga pitaj ali sljaka i kod mene je u 2 auta. Znaci u slucaju da ti treba da dospes ne smes sipati vodu nikakvu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Isto je bilo i u mojim kolima koja su isto dosla iz CH. Bice da je to nesto specificno za njih. Ali sam pri velikom servisu i to sve zamenio. Super sve to zvuci ali dzabe kada nije dostupno ovde.

Link to post
Share on other sites

Citao sam malo o ovom wateress antifrizu...

Zanimljivo skroz,nisam znao da postoji,to je to @BOX

Dosta je dugovecniji od obicnog,temperatura kljucanja oko 350c(sto je bas bas mnogo),ne stvara pritisak u sistemu,brze "sakuplja" temperaturu jer se bolje "slaze" sa metalnim delovima i jos mnogo toga...

Moze da se mesa sa vodom,ali onda dobija svojstva obicnog antifriza,tako da bolje ne mesati.

Tolerancija za prisustvo vode u sistemu je 3%,jer skoro nikad nemoze da se potpuno isprazni sistem od prethodnog antifriza ili vode...

U svakom slucaju mocna stvarcica u americi postoji zadnjih 30godina,al nisu ni svajcarci ludi sto sipaju u svoje masine.

Uglavnom,odgonetnuo sam misteriju.

Pricao sa par lokalnih majstora,ahahahaha,svi u fazonu prosipaj to sranje,to je obican antifriz samo nije nikad menjan pa izgubio boju,sjebace ti vodenu pumpu.......haos

Link to post
Share on other sites