Problem Sa Grejanjem-Hladjenjem BMW 730 e32


Recommended Posts

Pomagajte smrznucu se!!! :D Imam problem sa grejanjem u autu,tj jednu stranu mi samo greje a drugu stranu samo hladi,i ne reaguje uopste na komande,i to npr kad greje ovu vozacevu stranu na jednom izlazu bas greje,a na drugom delimicno,dok suvozacevu stranu samno hladi tj samo ubacuje vazduh od spolja,a kad upalim klimu hladno duva samo pozadi u autu na centralnom delu,a na desnoj strani auta gde ubacuje samo spoljni vazduh kad se upali klima,ne duva bas hladno nego delimicno,tj bukvalno nista,ali ima neke male razlike od spoljnog vazduha,pa me interesuje sta bih to moglo da bude? Inace u pitanju je bmw 730 e32 1989god...Unapred hvala!

Link to post
Share on other sites

Brate nemoj da se ljutis, al metaforicki receno, jel tebe kad boli zub, odes kod zubara da vidi kakav je kvar ili pitas po komsiluku sta oni misle? Trk kod elektricara, pa ako on ne poznaje problem, ides dalje.. Sta treba ovde da nam navuces neku prehladu, pa da se i mi zarazimo!!????? :acute:

Link to post
Share on other sites

Vidi ovako,ja da imam para,ja ne bih ovde pisao o problenu koji imam,nego bih auto odvezao u ovlascen servis,da se oni zajebavaju sa njim,u ostalom forum i sluzi da se postave pitanja,tako da uopste ne vidim poentu toga sto si mi napisao!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

E ovako, nije me bilo duze vreme, auto je bio udaren pa nisam nista radio. Inace u medjuvremenu sam namestio elektro ventil, i jos dosta stvari. Javlja se problem da opet mi ne greje desnu stranu auta, kada pipnem creva svasu vruca ali na desnoj strani auta i dalje hladan vazduh, e sad interesuje me ako neko ima bilo kakvu ideju sta bi sad moglo da ga muci? :)

Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Zacepljen mali hladnjak mozda, i ja imam slican problem na e32 pa kad dodje na red napisacu sta je bilo

A do malog hladnjaka nije bas lako doci, jel? Kako ga otpusiti ako je to u pitanju, i jel je uopste moguce otpusiti ga, ili je potrebna zamena?

Link to post
Share on other sites

Onda je i to kod mene problem.. Nisam znao da ima motoric za pomeranje klapne, tj uopste nisam znao kako radi jer me nije zanimalo. Mada imam jednu celu za delove rasturenu, pa cu prvo da vidim sta i kako na njoj. Trebalo bi da ima 2 klapne za toplo hladno jer je klima dvozonska

Link to post
Share on other sites

Evo jos jedan podatak koji sam uocio. Kada pomerim na vruce onaj kruzic desava se da na toj strani zatvori sve klapne i duva u soferku samo, iako je dole namesteno da duva prema licu. Druga stvar kada prebacim drugi krug na vruce ne desava se nista. Da li je moguce da je ta konzola pobrljavila, ili mozda je nesto drugo?

Link to post
Share on other sites

Kreni sa cerupanjem tih prednjih delova konzole,prvo skini kass,pored njega imas 2 plasticne maske ispod kojih su srafovi,centralnu konzolu kod rucice menjaca skidas,i trebalo bi da se vide motorici za klapne,kontrole za klimu nemoj da skidas i kreni da menjas polozaje i prati koji ne otvara klapnu taj je crko.

Link to post
Share on other sites

Kreni sa cerupanjem tih prednjih delova konzole,prvo skini kass,pored njega imas 2 plasticne maske ispod kojih su srafovi,centralnu konzolu kod rucice menjaca skidas,i trebalo bi da se vide motorici za klapne,kontrole za klimu nemoj da skidas i kreni da menjas polozaje i prati koji ne otvara klapnu taj je crko.

A kazi mi jel moguce da je otisla ta konzola gde menjam na toplo hladno, da je pobrljavila, jer kad promenim na toplo on zatvori mi da ne duva u lice, iako je ukljuceno da duva u lice?

Link to post
Share on other sites

Pa motori su ti koji trebaju da odrade koja ce klapna da se otvori ili zatvori,kontroler samo zadaje sta treba da se zatvori,moguce je da su i kontrole pobrljavile,probaj da stavis druge.

Link to post
Share on other sites

Meni je to uvek misterija bila kako radi :) Vidi ako ti je stavljeno na AUTO on prvo krece da greje noge, pa kada valjda dovoljno ugreje on otvara klapne za u glavu. Kada ga stavis za torzo/glavu, kokace hladno neko vreme dok ne razmisli da pusti toplo, tj kad valjda ne nabije dovoljno temperature. Meni je to uvek na AUTO i saradjujemo lepo, krene od nogu da greje i posle malo vremena otvori za glavu. Kontrolise to sve jedan modul koji komunicira sa "macem" oboje se nalaze ispred hladnjaka malog. Dolazis do njih skidanjem suvozaceve kasete i malog parceta onog tapacira ispod konzole, i sa vozaceve strane istog tog parceta kod papuce gasa. Vedre i oblace ti ta dva dela, oni govore i motoricima i ventilima...kad, sta, kako, i koliko....

Link to post
Share on other sites