problemi sa jutarnjim paljenjem


Recommended Posts

pozzz imam problem sa paljenjem ujutro u pitanju je bmw e30 324td prilikom paljenja grejac nece da mi odradi tj da ugreje pa dugo vergla dok ne sastavi a cim je motor vruc grejaci odrade upali na zub... pa bih vas zamolio ako mozete da mi pomognete unapred hvala...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

na prvom paljenju jako dugo najduze sam cekao 3 min i nije se ugasila grejaci izmenjani sad dal je opet neki riknuo ne znam ali upali i na minus 7 neki dan isto tako upalio malo verglao i upalio grejem ga 2 puta po 15 sekundi i palim... a kada je vruc odradi grejac i pali... ne znam sta moze da bude pa ako neko moze da pomogne hvala

Link to post
Share on other sites

grejaci zamenjeni ispravni dobijaju struju ja sumnjam na vremenski relej i lampice su u funkciji ali na prvom paljenju nece da odradi grejac niti da se cuje CAK posle kada se motor zagreje radi samo zelena lampica cak se cuje i pali kao lud. mada i bez grejenja on pali kao lud par puta zavergla i upali... problem je samo prvo paljenje nece relej da odradi sta moye biti ne znam :blink:

Link to post
Share on other sites

Proveri na njemu, imas ona dva dzeka, prvo proveri kontakte na njima, proveri glavnu struju do automata, otvori ga, pogledaj unutra kakav je, da nije uvukao vlagu, da nisu zapekle one ploce, to je kao relej unutra bimetali....to mozes sve sam, a onda krenu dalje....

Link to post
Share on other sites

Ako dobijas struju na grejace(koji su novi) ne vidim problem u tom delu. Kad das kontakt dok gori zuta lampica treba da imas struju na grejace. Ti rece da imas struju na grejacima, znaci da greju. U kakvom su stanju akumulator i motor?

Popuni profil, odakle si. Mozda ti je neko u blizinio pa da ti pomogne. pozz

Link to post
Share on other sites

motor je extra prosle zime na minus 26 koliko je bilo ispravan relej taj bio palio je bez verglanja znaci odradio grejac i upalio akumulator isto dobar... ja sam iz sivca vojvodina mesto u blizini sombora

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...