Predinstalacija za zadnje podizace - e30


Recommended Posts

Nabavih zadnje elektricne podizace za kocku sirok stop, sa sve prekidacima i kablovima u vratima, pa me zanima da li postoji predinstalicija za iste? Napominjem da imam prednje podizace fabricki, kao i centralnu, sto znaci da imam izvucenu struju do zadnjih vrata. Da li postoji i predinstalacija za prekidace pored menjaca? :)

Link to post
Share on other sites

ako imas izvucenu struju do zadnjih vrata onda imas i negde oko menjaca dve uticnice i za zadnje prekidace.

e sad, ne bih da ti rusim sneske ali koliko si siguran da imas struju do zadnjih vrata?

mozes jednostavno proveriti, skines onu plastiku na stubu, gde je pojas i nadjes kablove koji idu na zadnja vrata ako imas dve zice, plavu i belu, nemas struju za podizace vec samo za centralnu bravu.

a mislim da su svi sa sirokim stopom imali komplet instalaciju u vratima ali samo poslednje serije su imali i komplet instalaciju u ostatku vozila. malo bezveze, ali tako je.

dalje, ako imas srece i da nisam srusio sneska pa imas sve sto treba, vrlo je jednostavno montirati ih, skines tapacire, ogulis foliju, odsrafis 4 srafa, izbacis andrmolju sa sajlama i ubacis onaj sa motorom. pregledaj plastike i vodjice pa stavi koje su bolje i koje su citave, ono zelene boje, ubaci unutra zavrni ona 4 srafa spoji utikace, proseci mesto pored unutrasnje kvake(ima oblezeno sa unutrasnje strane gde) za prekidac, napravi poklopac kod strugara za rupu od kurble(u delti su ti poklopci 3 eura kom) proseci na srednjoj konzoli mesto za prekidace(opet obelezeno) isprobaj sve pre sklapanja(zadnji podizaci nece raditi ako nisu svi prekidaci ubodeni, svih 6)

pa jos dalje, ako imas bas sve kako treba onda imas i mesto za mali kockasti prekidac koji sluzi za prekid samo zadnjih podizaca, da ne mogu deca da iskoce. i dve zice za prekid svih podizaca i osvetljenja u prekidacima.

eto, pitaj ako ti nesto nije jasno.

gde si nasao zadnje podizace? jedan moj radi kao prekrupac za kukuruz pa bi ga bio rad zameniti ali nigde ne nalazim.

Link to post
Share on other sites

Hvala kolega za brz i iscrpan odgovor :) Zvuci ohrabrujuce ovo sto si napisao, a i iako treba instalacija da se provlaci, ne bi bio prvi put - prilikom ugradnje originalnog BMW telefona u kocku, lik je morao komplet instalaciju da izvlaci ;) Ja nisam majstor, i slabo znam oko kola, znam samo kad je u pitanju estetika :) Tako da cu morati nekog da pojurim da mi to odradi. Treba jos da nadjem i taj mali prekidac, gledacu na otpadim, jer je da se poruci nov dosta skup, al ne bi mi bio prvi put da dajem dobre pare za nesto sto je tesko naci kod nas.

Sto se tice podizaca, ne znam da li sam bas najbolje prosao sa cenom, porucio sam ih sa ebay-a za 130e plus troskovi transporta, carine itd., a posle nadjoh na akciji na Limundo-u za 3900din :S To ti je pravilo, da ih nisam tamo kupio, ne bi ih ni ovde bilo... I ja sa preorao sve moguce otpade, al nigde ni traga... Obicno dosta dobro prodjem prilikom kupovine preko ebay-a, ali sad mi je stvarno bilo dosta traganja.

Link to post
Share on other sites

ajd ubuduce kad ti nesto treba, javi se pa da uputim gde se kupuju delovi za kocku, egzoticni i oni drugi :)

a sto se tice instalacije, ne treba da budes majstor, zdrav razum, moje smernice i na konju si.

Link to post
Share on other sites