Sekvent POMOC!!!


Recommended Posts

lJudi treba mi pomoc i savet oko ugradjivanja plina, plin je bio na citroenu c5 to je BRC fly, lik ga prodaje za male pare bez boce, ali ne znam da li moze da se ugradi u moj auto to je poslednja serija e34 540i v8 95god ali je sada u njemu 535 v6, da li neko zna da li odgovara taj plin za moj auto, posto ako ga kupim nema vise vracanja:DD

Link to post
Share on other sites

Moj je v6 ali neznam koji je to citroen c5 bio, zato nisam siguran dali smem da kupim, zato ako imas nekog iskustva cenio bih tvoju pomoc, kaze lik da sve radi, evo sta je napisao:

Sekvent plin BRC Fly, kompletan prednji deo, sve sem boce, potrebna je samo da se ocisti smart, sve ostalo je potpuno ispravno, bio na citroenu C5 crkao mu je motor pa je ubacen dizel i ostao je plin.

-Isparivac

-Gasni ventil

-Filter

-Map senzor

-OBD moduli

-Smart dizne

-Racunar sa kompletnom kablazom

-Prekidac

-Senzor pritiska

Link to post
Share on other sites

pa nemam pojma, 3.5 motor je u njemu, bio je 4.0i v8 automatik, al je motor zakucao pa su stavili ovaj 3.5 manuelni menjac, model je e34 540i 95 god. to je sve sto mogu da ti kazem jer se i nesto nerazumem preterano.

Link to post
Share on other sites

BMW nema V6 motore vec redne sestocilindrase, dakle oznaka R6. Treba da je C5 isto 6 cilindara, jer malo je glupo da je 4 cilindra pa da dokupljujes jos 2 dizne. Postoji mnogo boljih sekventa od tog BRC. Osim ako cena nije bas smesna pa da pokusas. Koja je lova u pitanju?

Link to post
Share on other sites

Sta ste ga napali sto ne zna raspored cilindara, ko da je bitno za ono sta njemu treba...

Srki, pitaj onog koji ce ti to ugraditi u auto da li je kupovina uopste dobra i sta jos moze da fali, na forumu takvu informaciju neces naci.

Link to post
Share on other sites

Mislim da ce ti isparivac biti mali za taj motor. Sekvent ti je nov za sestaka oko 500e, to su trenutne cene. Ugradnja tog polovnog je od 50e pa navise, plus treba ti boca, creva bakarna nova,naravno nova gumena creva jer ako stavis stara brzo ce i ona doci na red, filter kod elektroventila i filter pre dizni.. Sracunaj se koliko te izlazi nov a koliko polovan+za nov dobijes i garanciju.. MADA mozes i obican plin da stavis na taj motor, nije moja preporuka(sekvent je keva) ALI moze naravno da se odradida ti ne pravi nikakve probleme. Moj ti je savet da ne uzimas taj sto ti nudi. I pitaj slobodno sta ti nije jasno, dobices vrlo brzo odgovore. Poz

@hermes

veoma je bitno da zna koji mu je motor pod haubom kod ugradjivanja plina da li je v8, v6 ili redni sestak.

PS

I gledaj da ti isparivac bude ispod nivoa vrha hladnjaka zbog ozracivanja sistema, imali su ljudi sa tim problema

Link to post
Share on other sites

I gledaj da ti isparivac bude ispod nivoa vrha hladnjaka zbog ozracivanja sistema, imali su ljudi sa tim problema

Pa sto mu onda napisa ove strane reci, kad azbuku jos srice :P

@Srki

Sve u svemu, po savet idi kod majstora koji ce vrsiti ugradnju.

Link to post
Share on other sites

To je kao i razlika izmedju ubrizgavanja i karburatora.. Sekvent je precizniji, ubacuje tacno plina koliko treba direktno, dok obican u celu granu pusta neku mesavinu vazduha i plina, pa moze dolaziti do eksplozije usled siromasne smese, obicni uvek vise trosi od sekventa itd.. Obican nov je oko 250e, sekvent 500e. Kod tebe je metalna grana pa moze da se atestira obicni plin

Link to post
Share on other sites

nerazumem sta si time hteo da kazes o broju postova? mislim da mene interesuje broj postova ili nesto tako slicno?

trazio sam misljenje drugih i pomoc, a ti ako nemozes da mi pomognes nemoj onda ni da komentarises, hvala!

Link to post
Share on other sites

rekao je da ces, ako ugradis obican plin, visiti svaki dan u delu foruma "pitajte majstore" i traziti pomoc jer ti auto pali ko vojni magacin.

pomaze ti vise nego sto zasluzujes.

Link to post
Share on other sites

rekao je da ces, ako ugradis obican plin, visiti svaki dan u delu foruma "pitajte majstore" i traziti pomoc jer ti auto pali ko vojni magacin.

pomaze ti vise nego sto zasluzujes.

ovo drugo ti bas nije bilo potrebno...

Link to post
Share on other sites