Recommended Posts

Kolege od skoro vozim e46 320d sa motorom od 136ks. Automatik je. Nisam se zanimao za potrosnju mnogo ali pre dve nedelje sam resetovao merac potrosnje na bord comp. i iznenadio sam se kada su pocele nove cifre da se pojavljuju.Uz napomenu da sam od tada vozio iskljucivo po gradu i to jako kratke relacije.Vozim klinca u vrtic odem do poste ili prodavnice po kraju i to je uglavnom to. Pre tri dana sam skinuo 17"felne, stavio 15"sa zimskim gumama ali se nije nista promenilo....

Ako neko vozi isti model, bas me zanima jel ista situacija kod vas.

Inace sam zadovoljan u potpunosti svojim autom- ovo me zanima, ne dozivljavam kao problem :))) :pilot:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pak ti je lepo napisao i kod mene se potrosnja ne slaze sa bordom. U gradu krace relacije oko 8 litara.

Link to post
Share on other sites

ja vozim isti takav auto u potpunosti,i mogu ti reci da na bordu i meni isto tako pise. merio sam ga i sa bordom se neslaze za vrlo malo,tako da meni u gradu isto tako potrosnja se krece izmedju 11-13l. kad ukljucim klimu i do 14l. automatik trosi 2-3litra vise nego manuelni.

Link to post
Share on other sites

ja vozim isti takav auto u potpunosti,i mogu ti reci da na bordu i meni isto tako pise. merio sam ga i sa bordom se neslaze za vrlo malo,tako da meni u gradu isto tako potrosnja se krece izmedju 11-13l. kad ukljucim klimu i do 14l. automatik trosi 2-3litra vise nego manuelni.

Pa to sam hteo da cujem, vec sam mislio da samnom nesto ne valja. Svestan sam kada ga stisnem da ce da potrosi vise ali koliko god se trudio a da na kocim ostale vozace nema sanse da bude 8 pa da ga j...em.

Ali poslusacu kolege da sipam pun pa da izracunam na predjenih dvesta km. Hvala

Link to post
Share on other sites

Ljudi sta vam je??? Kakvih 13-14 litara,ne zelim da baksuziram, ali tu nesto nije u redu. Ne sme da prelazi 10 litara.POTPISUJEM.

Link to post
Share on other sites

ma kakvih 10l. ja govorim u gradskoj voznji i ne po velegradima gde se vozi po 60-80km/h. u mom gradu kada se prosecno vozi oko 20km/h on toliko trosi.a na otvoreno merio sam 10 puta nikada nije bio ispod 6,9l/100km. uglavnom se krece u intervalu oko 7-7,2l/100km. i to je stvarnost pa makakava bila. da dodam auto je u perfektnom stanju,presao pravih 180000km i uradjeni svi servisi.ide kao lud ali ta potrosnja mala veze nema. cak sam i radio uporedni test sa astrom 2003 god,2.0dti,automatik i ona isto tako trosi.

Link to post
Share on other sites

ma kakvih 10l. ja govorim u gradskoj voznji i ne po velegradima gde se vozi po 60-80km/h. u mom gradu kada se prosecno vozi oko 20km/h on toliko trosi.a na otvoreno merio sam 10 puta nikada nije bio ispod 6,9l/100km. uglavnom se krece u intervalu oko 7-7,2l/100km. i to je stvarnost pa makakava bila. da dodam auto je u perfektnom stanju,presao pravih 180000km i uradjeni svi servisi.ide kao lud ali ta potrosnja mala veze nema. cak sam i radio uporedni test sa astrom 2003 god,2.0dti,automatik i ona isto tako trosi.

Vidi sad ovo, upalim auto ispred kuce danas.... Bio je skroz hladan, radio je u leru nekih 3-4min.dok mi nije dosao suvozac da krenemo. U tih 3-4 min posto sam resetovao cons.1 potrosnja je rasla na svakih 5sec za 0,1L

prakticno dok sam krenuo bord comp.mi je pokazivao potrosnju od 17L

Kada sam krenuo u voznju popela se i na 20L ali kako je predjeni put bio sve duzi potrosnja se postepeno smanjivala i na kraju izjednacila sa cons.2 a to je oko 11,6 L. Mislim da tu ipak nesto nije u redu...Ne secam se da je tako bilo mada nisam toliko ni obracao paznju. Jel kod tebe isto raste potrosnja tako vrtoglavo kada auto stoji i radi u leru....?

Link to post
Share on other sites

Ljudi sta vam je??? Kakvih 13-14 litara,ne zelim da baksuziram, ali tu nesto nije u redu. Ne sme da prelazi 10 litara.POTPISUJEM.

Svakako cu otici do majstora da ga prikaci na komp. Ima jedan detalj koga sam se naknadno setio a mozda je bitan. Pre tri nedelje sam mojom greskom ali zahvaljujuci podatku sa bord comp. ostao bez goriva. Zuri tamo zuri vamo na compu range jos 48km i tako ostalo.Posto vozim jos jedan auto,sledeci put kada sam seo u bmw range je bio opet 48 ali zbog cega neznam tako je i ostao... Opet sam bio u nekoj guzvi i usred voznje mi se ugasi auto na sred ulice. Pokusam da upalim, izverglam ga posteno,upalim i krenem ka pumpi koja je 500m odatle. Naravno opet se ugasi, shvatim da sam napravio SRANJE ali kasno... Jedva smo ga braat i ja upalili poslle istrosenog mog i njegovog akumulatora i to tek sutradan jer mi se sve to desilo kasno uvece.

Sto vise razmisljam o tome sve sam ubedjeniji da se cela stvar oko potrosnje desava od tada a mozda je i nije tako ali od tada sam poceo malo konkretnije da pratim auto jebi ga plasio se da nisam nesto sjebao....

Sta ti mislis jel to moze da bude uzrok

Link to post
Share on other sites

jel mi pricamo o dizelu ili nekom drugom motoru???

prvi put cujem da 320d trosi toliko.........nemam razloga da lazem i ako neko ne veruje neka dodje da proveri, cista gradska voznja u nisu, na 100km, 320d sa 136 konja ne prelazi 8........prihvatam svaku proveru i opkladu, a znam dosta ljudi koji voze ovaj model ili model od 150 konja, potrosnja je tu negde, mozda 0.5 litra vise, tako da ti je bolje da posetis neki servis

Link to post
Share on other sites

Ja zivim u nonom pazaru. guzve su nenormalne a svake nedelje sam u nisu tako da opet ponavljam da nis i novi pazar nisu isto. ti imas bulevare u oba pravca a ja nemam i ti nems toliko zastoja. ako si nekad dolazio onda znas o cemu pricam.moj bmw je bio u servisu i u nisu i u beogradu ,cisto onako i na dijagnosticinista nije pokazalo.ja opet ponavljam da mi je vozilo u perfektnom stanju.i hocu jos da kazem da jos dva moja drugara voze isti takav auto sa AUTOMATIK-TIP TRONIK menjacem i kod njih je isto takva potrosnja. jedino kad idem za beograd on spusti potrosnju na 6.3l/100km i nikad vise.a posto ih i popravljam znam da na manuelnim vozilima na bordu u gradskoj njima pise kod nas od 9-10l/100km.iz toga proizilazi da automatik trosi 3l vise nego manuelni.nemam ni ja razloga da lazem ili da uvelicavam jer to je to. a sto se tice borda i ranga tu se neslaze jer on kad racuna uzima trenutnu potrosnju i zato se auto pre ugasio i ako mu je pisalo da moze jos 48km.a sto se tice na leru i meni to radi kad stojim naler i pogotovo kada mu resetujem prosecnu potrosnju ,tada na leru dize potrosnju kao lud i tek je onda vraca kako auto prelazi kilometre i stanja goriva u rezervoaru.

Link to post
Share on other sites

vozim 530d,juce isao za NS,ja i drugar, veliku vecinu puta sam ga drzao na tempomatu 160,da napomenem da smo napunili auto pre polaska,u NS ga dopunili,po bordu je potrosnja bila 6,4 a stvarna je bila 6,8,za neverovati ali je tako,napominjem da smo isli 160 i brze jer smo zurili,po gradu mi je max 8,0 do 8,5,sa klimom i podji stani itd

Link to post
Share on other sites

jebo te patak, pa taj tvoj je bolji nego kad je iz fabrike izasao.

nemam razlog da lazem,drugar vozi lagunu i on ne veruje,ali je tako,krenuli smo puni i dopunili u NS,izracunali i rezultat je taj,stalno pratim potrosnju i vidim da je smesna,i ovo je bila situacija da dokazem,kad smo isli u pleven isto je smesno trosio i to je bio pun auto

Link to post
Share on other sites

Pa nije bas normalno da trosi 15L

Evo da ti ja kazem podatke za moj, doduse moj je od 150 KS, i manuelni menjac. Prosle nedelje sam presao nesto malo preko 1000 km sa punim rezervoarom (62 L), od toga 500 km po gradu (Novi Sad) i 500 km (na relaciji Novi Sad - Beograd, vozen i do 200 km/h, nikad ispod 140 km/h). Ja sam prezadovoljan potrosnjom

Link to post
Share on other sites

Juce sam bio na svadbi u Cacku... Vozio sam Ibarskom, nedelja nema guzve,nije bilo ni policije pa sam fino vozio.Resetovao potrosnju pre polaska a kad sam se vratio na bordu 6,4L... Znaci na otvorenom putu je sve uredu a to sto sam ja ocitao 13-14L u gradu je ocigledno zato sto sam resetovao potrosnju presao kratku relaciju po gradu i verovatno stiskao papucicu gasa.

Kasnije sam a, to sam vec spomenuo pratio i trudio se da umerenije vozim a rezultati su bili daleko prihvatljiviji...

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Kako god vozio nemogu da spustim potrosnju u Gradu ispod 8 litara...

Normalno, vozis auto od bezmalo 1500 kg.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Face je u pravu i ja imam isti takav BMW kupio sam ga u novom sadu i dovezo do Pirota prosecna potrosnja mi je bila 6,8 lit.Dok ovde u gradskoj voznji mi pokazuje 12,4 i to da napomenem da sa njim za sada idem samo na posao koji mi je udaljen nekih 4-5 km,pa ljudi on tu ne moze skoro ni da digne radnu temperaturu a o brzoj voznji da i ne govorimo i sto je najgore kada se vracam sa posla uvek u spicu,sto znaci podji stani.A i zna se da automatik trosi 2,5 - 3 litra vise i to sto neki kazu da im u gradskoj trosi 7 -8 litara njihovo je da kazu,pa koliko onda trosi isti takav sa manuelnim menjacem 4 ili 5 litara,ne bih reko meni je najbitnije da sam ja zadovoljan kolima a zna se sta je BMW a i znam kada stisnem papucicu gasa mogu samo da kaslju zamnom.

Link to post
Share on other sites