Recommended Posts

Grejanje u mestu jede mnogo goriva (preciznije beskonačno pošto nema pređenog puta za to vreme) a znatno se sporije zagreva motor nego pod opterećenjem u vožnji. Fabrika preporučuje da se odmah krene.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Reglaza ti ne utice na potrosnju. Ne u svakom slucaju onu koju ti imas.

Ili ti je i malo do merenja, ali svakako da relacije od par kilometara ubijaju po potrosnji. Narocito po hladnom vremenu.

Upalis ga i vozis dok je jos pod automatskim saugom, ili ako ga i grejes, tj. radi u mestu neko vreme a onda predjes svega par kilometara.

Tako moze da potrosi tih 15 lit

Verovatno da je tako, izgleda da ovaj model sa automatskim menjacem uopste nije dobar za kratke relacije. :) Pogotovo sad zimi.

Videcemo leti kad mu ne bude trebalo vremena da se zagreje kako ce da stoje stvari.

Ja cu da pocnem da se vozim u prazno, taman kad se zagreje motor ja ga ugasim. A ovako povozam se jos koji kilometar, makar da mi ne bude zao sto trosi. :)

Pozdrav svima

Link to post
Share on other sites

Moj na bordu daje 7 , a trosi negde oko 7,5 u ovim danima , presao pravih 186000 , bmw e46 2004 320d 150d ovo se odnosi na normalnu voznju , vec kad se ostrije vozi zna da popije koju vise.

Potrosnja zavisi od milion faktora gume , manuelni ili automatcki menjac , stil voznje , temp vazduha , stanje motora , kvalitet goriva , pritisak u gumama itd itd dosta faktora uticu na potrosnju neki manje neki vise

Samo 15 l ne moguce ....

Tebi se onda isplati da svezes jedan bidon na auspuh :D

Ma board laze dobro , ili ga resetujes toliko cesto da ne moze da dodje sebi :D

Ako stvarno trosi 15 litara taj izbacuje zivu naftu ...

Automatici u prosjeku treba da trose od 1l do 1,5l u odnosu na manuelni menjac

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Sve se to da srediti,samo je problem naci krstenog majstora i elektricara koji tacno zna sta radi.Sve vise je onih koji bi da sisaju ovce a sve manje onih koji stvarno znaju.

U svakom slucaju da automatik nije za kratke relacije tu si u pravu,ali je zato na duzim majka mara.

Iskreno da uzmes bilo koji 1.9 nijedan ti nece trositi manje od 7-8 po gradu ma kako ga vozio,a sve ovo dodatno je luksuz koji mora malo i da se plati :-)

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
11 hours ago, Ivica92 said:

Ako neko slucajno vidi, bmw e46 karavan 150ks na tempomatu 120km/h bord pokazuje 6.9 temperatura napolju oko -1, da li je to normalna ili povecana potrosnja, hvala svima :)

Neveruj bordu,moj pokazuje 9l a stvarna je nesto preko 10l,govorim za lokal.

E sad meni na 120 je na 5-5.5l mada nebi se ja tu puno sekirao :-) 

Link to post
Share on other sites

Zato pitam da nije podhladjen. Sta je na njemu 15-16-17? Proveri da li ti lepo odvaju kocnice od diskova

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, milosabs said:

Zato pitam da nije podhladjen. Sta je na njemu 15-16-17? Proveri da li ti lepo odvaju kocnice od diskova

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

16 205/55, odvaja u garazi mi je minimalan pad cim spustim rucnu krece.. Ne znam sta bu drugo moglo biti

Link to post
Share on other sites
On 12/17/2016 at 1:37 PM, Ivica92 said:

Ravno na sredini, ne bi trebalo da je do temperatute

To ravno na sredini je od 75-115 stepeni.

Udji u skriveni meni i tamo ocitaj temperaturu da budes siguran da nije neki od termostata.

Link to post
Share on other sites

Nebitno sto je auto na tempomatu ako se  krece uzbrdo povecava potrosnju da bi odrzao brzinu(ako mislis na trenutnu),sta uopste i gledas u taj bord??/Napuni rezervar do cepa vozi 100km i napuni ponovo i videces koliko trosi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pozdrav. Skoro sam pazario e46 320D turing automatic. Nikad ranije nisam vozio dizela pa imam par nedoumica u vezi potrošnje. Naime ako me moja matematika ne vara, potrošnja po gradu mi je izmedju 12-13 litara. Merio sam tako sto mi je rezervoar pun, pa sam na svakih 100 km dopunjavao. Napominjem da vozim 90% po užem i širem centru BG (Zvezdara, Vračar, Čubura). Da li je ovo standarda potrošnja ili nesto tu ne štima. Pre ovog automobila vozio sam benzinca nebitne marke, 2.3 takodje automatic koji je približne težine, istih dimenzija guma i isto mi je ovoliko trošio.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites