Recommended Posts

jel mi pricamo o dizelu ili nekom drugom motoru???

prvi put cujem da 320d trosi toliko.........nemam razloga da lazem i ako neko ne veruje neka dodje da proveri, cista gradska voznja u nisu, na 100km, 320d sa 136 konja ne prelazi 8........prihvatam svaku proveru i opkladu, a znam dosta ljudi koji voze ovaj model ili model od 150 konja, potrosnja je tu negde, mozda 0.5 litra vise, tako da ti je bolje da posetis neki servis

Rec je o istom motoru samo o razlicitom menjacu.Koliko sam ja razumeo covek govori o automatskom menjacu a oni trose skoro 3 litra vise od manuelnog a ako je jos podji stani kao sto kaze onda je to to jer i meni sada u zimskom periodu pokazuje potrosnju od 12,4 lit i nemoj da te to uopste buni jer je automatik ili steptronik u pitanju.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Puno je 14l za taj auto, automatski možda troši malo više al 3l sigurno ne. Meni je 320d 150ks manual trošio oko 8 preko leta po gradu a oko 12 na otvorenom. Zimi zbog puno drifta oko 10-11 grad i zavojiti putevi :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

To ti je normalna potrosnja,tj prosecna potrosnja jer koliko sam primetio ti resetujes potrosnju na svako sipanje,i normalno da ti je toliki prosek potrosnje jer vozis po par km u gradu,probaj na malo duzim relacijama kao sto si i probao i nemoj resetovati bord pa vidi sta ce ti pokazivati. Ti kad resetujes bord odmah ti pokazuje veliku potrosnju,pa ne znaci da je to to.vozi malo duze :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja sam prosle godine sa mojim 2001 e46 320d touring 136ks, isao od Leskovca do Canja u Crnoj Gori i nazad sa jednim rezervoarom. Napunio sam pun kad sam krenuo, kad sam stigao nazad u Le bio je na rezervi. Presao sam oko ~1000km. I da napomenem nije automatik, ima 5 brzine(6ta rikverc :)) ali ni jednom nisam ubacio u petu brzinu, samo sam saltao od 1ve do 4te jer nema autoputa vec je sve kao gradska voznja.. Ne znam da li je imalo nekog uticaja na potrosnju ali mi nije radio senzor za brzinu tako da su mi sve vreme bili iskljuceni abs i kontrola proklizavanja. Sto se mene tice, ja sam prezadovoljan potrosnjom! :dance3:

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Zdravo svima,

Da li je mozda neko merio potrosnju sada preko zime? Ja vozim e46 320d Touring 150 ks automatski menjac. I bord mi na svako paljenje podize za po 0,5l. I tako nekad ode i u 16-17L. A kada izadjem na otvoreno spusti na 8, ali vremenom opet vrati na 16-17L. kada vozim po gradu. Da napomenem da pre nije bilo tako, da li je neko imao slicno iskustvo?

Bio sam na dijagnostiku i sve je u redu, protokomer, dizne, turbina itd...

Link to post
Share on other sites

Uskoro cu da sipam full rezervoar pa da izmerim precizno. Ako jos neko vozi automatik, neka javi koja je potrosnja sada. Jer bi trebao i servis menjaca da uradim, pa da vidim da nije mozda i to sto dodatno povecava potrosnju.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Pa svrha je da majstori imaju posla :P Nego, kako znas koliko ti je ostalo? ako gledas u range, on ti zavisi od potrosnje, a opet potrosnja varira itd. Naspi pun, predji 500km(ako uspes), opet naspi pun i uporedi bord sa realnim stanjem

Link to post
Share on other sites

Cim mi upali rezervu sipam 15L, I tacno kad predjem 100km opet upali, nekad i manje predjem. Nekoliko puta sam proveravao tako i uvek isto. Ali naravno sipacu pun pa cu da vidim precizno na 500km.

A koliko vama trose automatici?

Link to post
Share on other sites

Nesto nije u redu,ne sme toliko da izbaci na bordu,moj 3,0d kako god ga vozio ne prelazi na bordu 9l u proseku,nikad mi nije izbacio dvocifrenu potrosnju.

Ako stvarno trosi 15l na 100 morao bi da dimi na auspuhu i da smrdi na nesagorelu naftu jer je to nemoguca potrosnja za taj motor.

Automatici trose za litar vise od manuelnog u proseku mada i to zavisi od noge.

Zakacite ga na krstenu diagnostiku i proverite dizne,protokomer,turbo......Tu mora da nesto ne valja.

A mogao bi i da probas sa drugom naftom.Meni recimo NIS-ovu naftu trosi vise od MOL-ove i to primetno vise.

Link to post
Share on other sites

Bio sam na dijagnostici u bmw-ov servis, turbina, dizne, protokomer sve je u redu. Auto je stvarno u izvanrednom stanju zato mi je i cudno zasto pokazuje na bordu 15-16 L. Ali na kilometrazu koju predjem vidim da stvarno potrosi oko 15 litara nafte, pricam za gradsku voznju. Uglavnom vozim dete tako da ne stiskam gas.
Jedino je na menjacu ustanovljena mehanicka greska na 3 brzini. I dok se motor ne zagreje menjac bas nema punu snagu. To su mi jedino rekli da treba da se servisira. E sad da li i to moze da ima uticaj na potrosnju, ne znam?
Da napomenem i to da su mi zimske gume na 16-icama dimenzije 225/55/16 95V. Tako sam ga kupio sa tim gumama. Mozda i to utice...

Uglavnom sipam NIS-ovu naftu, probacu na drugim pumpama.

Hvala na odgovorima. Pozdrav svima.

Link to post
Share on other sites

Uskoro cu da sipam full rezervoar pa da izmerim precizno. Ako jos neko vozi automatik, neka javi koja je potrosnja sada. Jer bi trebao i servis menjaca da uradim, pa da vidim da nije mozda i to sto dodatno povecava potrosnju.

Pozdrav

Ja vozim automatik karavan 320d 150ks. Potrosnja na otvorenom mi je oko 7 litara na 130km/h. Po gradu pojede 9 a mozda i jace. Zimi jeste malo veca potrosnja,oko litre. Bord nije merodavan,bar kod mene. Letos sam isao u grcku na more i pokazivao mi je prosecnu potrosnju 5.7 litara a stvarna je 7. Nisam resetovao bord 7000km a trenutno mi stoji 6.7 sto je opet nemoguce...

U svakom slucaju mislim da preko 10 ne bi trebao da potrosi po gradu.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

potrosnja po gradu se meri tako sto vizis tih 15l nafte na zagrejan motor, a ako npr. vozis dete svaki dan u obdaniste koje je udaljeno 2km. od kuce, tu relaciju ima da srkne pola litre do cele litre, jer dizelu treba vremena da nagura radnu temperaturu da bi trosio normalno, optimalno, e sad dva tri hladna starta dnevno, do obdanista, od posla, ponovo do obdanista on srce previse a ti kilometrazu ne pravis, kreni stani a hladan motor, tu je I logicno da je prosecna potrosnja 15l.

Link to post
Share on other sites

Uglavnom su mi relacije od 4-5 km, Svestan sam toga da mora da trosi, na kratkim relacijama. ali opet meni se radna temperatura brzo podigne.

Dosta ljudi koji voze isti taj auto kazu da im zimi ne prelazi 11L i na kratkim relacijama.
Ne znam sad, da li ima veze sto imam ove malo sire gume, mozda i one povecavaju potrosnju za 1-2L. A i menjac treba da servisiram. mozda i tu ode 1-2L. :)
Ne znam, samo razmisljam.

Link to post
Share on other sites