Recommended Posts

Moj X3 ne trosi nimalo goriva. On proizvodi dizel gorivo. Na svakih predjenih 100 km moram da istochim jedno 8-9 litara iz rezervoara da se ne bi desilo da prelije :PBolje da se odmah ovako izjasnim posto ljudi uglavnom pomalo laguckaju i smanjuju potrosnju u svojim pricama... :D

A sad iskreno: - Moj X3 2.0D (150 ks) u gradskoj voznji ne prelazi 6,5 L! :x Dobro... pokusao sam :/

E sad ono... Teska srca: -Ako je u pitanju full gradska voznja u zakrcheno0m saobracaju grada Nisa gde cekas u redovima, semafor se otvori i zatvori i po dva puta dok dodjes na red, po ovom vremeni kakvo je sada.... Hm... Ide i po 13 litara. Pricam o kratkim voznjama u gradskom jezgru gde inace i zivim.

Ako idem gradskim bulevarima tipa Niska Banja, Durlan, Ledena stena itd. + gradsko jezgro, on da ispadne 9,5 do 10 litara NIS-ovog ultra dizela.

Auto kratko imam pa cemo videti ubuduce... Praticemo potrosnju. Za sada je to.

Zavisi mnogo i od vozaca, ali i od grada. Medju svojim Alfistima sam imao i one koji se kunu u neke ekstremno niske potrosnje u gradskoj voznji uglavnom za 147 i 156, a onda, kada ga pitas u kom je gradu merio takvu potrosnju, ispostavi se da zivi u mestu koje ima dva semafora...

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 hours ago, Radomir Jankovic said:

Pozdrav. Skoro sam pazario e46 320D turing automatic. Nikad ranije nisam vozio dizela pa imam par nedoumica u vezi potrošnje. Naime ako me moja matematika ne vara, potrošnja po gradu mi je izmedju 12-13 litara. Merio sam tako sto mi je rezervoar pun, pa sam na svakih 100 km dopunjavao. Napominjem da vozim 90% po užem i širem centru BG (Zvezdara, Vračar, Čubura). Da li je ovo standarda potrošnja ili nesto tu ne štima. Pre ovog automobila vozio sam benzinca nebitne marke, 2.3 takodje automatic koji je približne težine, istih dimenzija guma i isto mi je ovoliko trošio.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisi valjda ocekivao onu pricu od 6,5l !

Link to post
Share on other sites

Prilicno tacne podatke vezane za potrosnju i jos po nesto mozes da nadjes na sajtu Postenog John-a: http://www.honestjohn.co.uk/realmpg/bmw

Opet, to se odnosi na njihove uslove, njihovo gorivo...

( mere su u miljama i galonima)

Link to post
Share on other sites

Evo da se javim i ja. Isti motor isti menjac,karavan...autoputem od 130 do 170 mi izasla nesto preko 7 litara...7.2 mislim. Grad Subotica...11 do 13 pa i jace. Nacin voznje mnogo doprinosi potrosnji,ja ne spadam u stedljive vozace uopste. Svi koji kazu ispod toga,tipa 4.5.6 litara je laz. 6 je jos i ok ako ne prelazis 100kmh ali u gradu nije nimalo stedljiv

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ja kad sam uzeo auto,mislio sam da nesto nije kako treba,kada je potrosnja bila u pitanju...Medjutim,kako auto ide,i da vecinu gledam u retrovizoru,za potrosnju mi se bas i j....

Decembar Januar,oni minusi,potrosnja je bila oko 11-12 litara,otvoren put oko 7 litara.

Kako su malo temperature iznad nule,potrosnja je pala na oko 9-10 litara otvoren put 5 litara na 120 kmh , malo brza voznja oko 6 litara.

Znaci karavan 150ks automatik.

Potpisujem da je ovo potrosnja ovog modela sa ovim menjacem,svi koji kazu suprotno,kenjaju ili voze neki drugi model ili cak auto.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
On 1/16/2016 at 3:58 PM, belmondo86 said:

Salta sve brzine. Jedino kad auto jos nije zagrejan, desi se ponekad da mu malo vise vremena treba da prebaci iz druge u trecu. negde oko 2500 obrtaja U servisu su mi rekli mehanicka greska na trecoj brzini. Po nekad u toku voznje osetim da malo zavibrira, ali ne uvek. I takodje po nekad se oseti blago cimanje kad salta brzine, ali ne uvek. Generalno auto ide dobro, ali bi bilo pozeljno da se uradi reparacija, servis ili sta vec.

Evo ti razlog tvoje potrosnje koja je preko granica za taj motor i taj menjac. Izmedju tih kratkih relacija i tako dalje..

Moje pitanje bi bilo E46 318d ili 318i automatici iskustva u potrosnji? on je isto 2.0 a tema je odgovarajuca.  Inace sam povrato profil posle par god

:PProdao sam focusa comon rail i sad bih se vratio propelerima.

Edited by dekisha
Link to post
Share on other sites