LJudi jel da skidam katalizator?!?


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@777: Vozen je poslednjih 6 godina po gradu, slabije vuce. Moze da bude to , egr, protokomer...ko zna sta je, ali cu krenuti od toga.

@325:Cena katalizatora je 200-400€, a cena registracije je 700-800 tako da je tvoja poruka za aplauz. Ovoj drzavi truloj je zinulo dupe za pare, ja samo sredjujem auto koji ima 15 godina! A ti mi ides na neku stvar sa tvojim sitnim prozivanjima preko tastature!

Link to post
Share on other sites

ja sam skoro imao ozbiljan problem na pikapu pezo partner,zbog glupog katalizatora

godinu dana je kod mene,svi servisi uradjeni,auto perfektan 1.9d,motor netrosi ulje itd..nekih 15.000km bez ikakvog problema. I pre 10dana krece sex.Krenem po robu stanem na kafu,nece da upali,vergla i upali na sekundu i ugasi se i tako 10ak puta,upali i sve ok.Sutradan se ugasi u voznji i nece ni da cuje da upali,odslepam kod majstora. Ubaci nepovrati ventil,providna creva,zacepi EGR,upalili drkali jebavali,kaze nema vazduha to je to,samo gas.

Sutradan opet krenem na put i posle 30km se ugasi i ni da pipne.Doslepamo ponovo i majstor kaze,verovatno je elektromagnetni ventil daj da skidamo,da ide kod bosiste da traze dalje.Pukom srecom se seti da ga upali sa raskacenim EGR-om stavi prst na cev i vidi da je pritisak gasova preveliki ,da vraca iz auspuha previse kao da je auspuh zacepljen.

epilog price,katalizator je bio zacepljen,ali prohodan dok se neugreje i zapece ono sace unutra,tad je duvao na auspuh jako malo,ostalo se vracalo u motor i gasilo ga,kad se ohladi popusti i upali normalno.Uglavnom,osekli smo ga i zavarili parce cevi.

Cuje se malo ruznije,ide mnogo bolje,ali je potrosnja manja za ceo litar,jer sam ga vozio tako mesecima zacepljenog i ubijao me sa potrosnjom,koju sam pravdao sam sebi losim gorivom.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Ако те зауставе негде преко гране? Је ли то велики прекршај?Ко путује негде даље....мада и ја свашта питам ко иде даље од свог села!!

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ako ne moras ne skidaj,mozes prednje da skines to se ne oseti toliko,a ako ih skines valjalo bi da stavis samo cevi da ne ostanu prazni lonci.Cena je pala nisu vise na ceni kao nekad,sva 4 oko 160e,ako ti treba kontakt za prodaju javi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

neznam za sprej,al sam skoro u prici sa drugarima cuo da ima neko u bgd ko resava katalizatore na ovim novim jako skupim autima.

nisam bas pazljivo slusao,ali je fora da se poskidaju i odnesu kod njih i onda se peku na neznam kojoj temperaturi pa se peru,kaze da ispadnu kao novi,nisam radio samo prenosim utiske.Jedino sto znam da nije jeftina ta rabota.

Link to post
Share on other sites