klima i senzor temperature


Recommended Posts

zna li ko dal postoji opcija da klima ne radi, ako nemam senzora temerature, i gde moze stajati taj senzor vanjske temperature, jer mi pokazuje da je -25 pa mi rece ovaj jedan lik da ocitava kolika je vani temeratura, pa ako je niska da nece da radi hladjenje, kao u fazonu, ako je vani 5 stepeni, a podesim klimu na 22 stepena, kao on pusti grejanje, a ako je vani +40 a nastimam klimu na +24 onda pusti hladjenje.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisam siguran koji je model Bmw-a u pitanju ali trebalo bi da je sa desne strane ispred tocka.....Senzor spoljne temperature i te kako ima veze sa radom klima uredjaja.....Letos sam razbio branik i otkino senzor temperature.....Klima je radila ali samo u manuelnom modu.....Auto mod nije radio kao ni dugme za max rashladjivanje....Grejanje nisam ispitivao jel je i onako bilo toplo.....Posle popravke branika i senzora temperature i klima je pocela normalno da radi....to jest da radi u svim modovima

Link to post
Share on other sites

Ako je digitalna klima moze senzor spoljne da pravi problema. Meni su rekli da moze i sa manuelnom, al meni to nesto sumnjivo, a i meni nije pravio problem.

Uglavnom stoji u tunelu za hladjenje kocnica, mislim da je cesce levo. Cena mu je za e36 2400din u Delti, mislim da je za sve modele manje vise isto, jer bi on trebalo da je univerzalan.

Link to post
Share on other sites

Ona klima na e36 koju ti zoves manuelna je takodje automatska, nije manuelna. Sa displejem se zove klimatronik, a bez displeja ti je automatska klima(samo krugovi). Koliko ja znam e36 nema manuelnu(samo dugme AC).

Tako da onda nisam bio u pravu, senzor spoljasnje temperature ipak moze da pravi problem ko automatske klime, ipak je povezano nekako..

Link to post
Share on other sites

senzor spoljasnje temperature ipak moze da pravi problem ko automatske klime,

a kako onda majke ti klima radi ako uopste nemas taj senzor spoljne temperature,aj objasni mi leba ti???

konkretno E36 je u pitanju

Link to post
Share on other sites

Konkretno decko vozi e46(koliko vidim) i za to je bio odgovor, a ovo pre toga samo ispravka u vezi naziva klime.

Popuni profil, i pri postavljanju pitanja napisi koji auto vozis da ne bi morali da nagadjamo i kao sad :angry:

Link to post
Share on other sites

nasao sam samo dve zice, a uzeo sam malo cas i senzor :)

e sad dal ima ikakve veze pol na senzoru temerature, posto ovaj dzek ne pase.

zna li neko kako cu znati dal je senzor temerature ispravan? dal treba biti u spoju dal treba imati kakav otpor? kako da ispitam dal je ovaj ispravan ?

Link to post
Share on other sites

Ona klima na e36 koju ti zoves manuelna je takodje automatska, nije manuelna. Sa displejem se zove klimatronik, a bez displeja ti je automatska klima(samo krugovi). Koliko ja znam e36 nema manuelnu(samo dugme AC).

Tako da onda nisam bio u pravu, senzor spoljasnje temperature ipak moze da pravi problem ko automatske klime, ipak je povezano nekako..

Da, da, lepo kazes, automatska je naravno, jer mozes da zadajes temp i on je odrzava, al nije digitalna,nisam bio siguran kako da je krstim pa napisah manuelna :)

Link to post
Share on other sites

ma vozim bmw e46, a veceras kad sam dosao kuci, nisam mogao spavati, pa sam se spustio do garaze i prikopcam senzor temperature, i ja gledam ono i dalje -25 ja popizdio, i reko aj da sacekam i nakon jedno 5 minuta, krenula da pada temeratura i dosla do +13 :)

klimu nisam probavao, reko da ne budim komsije, al zato cu ujutru probati.

e sad kontam da snesem toplu casu vode i da gurnem senzor u casu da naraste tipa jedno +35 i da onda upalim klimu?

jer mi ovaj covek rece da klima ispod 5 stepeni ne radi, provericu sutra pa cu vam reci :)

PS kako da popunim profil, i usput reci mi kako da kad udjem na forum da vidim sta ima novo?

Link to post
Share on other sites

kompresor klime ima na sebi senzor koji mu ne dozvoljava da se upali i sjebe ako je temperatura oko njega niza od, cini mi se 16-17 stepeni. Spoljni senzor temperature koje nalazi kod levog tocka moze da ima veze jedino u nekom automatskom modu i da pravi normalnu i prihvatljivu razliku izmedju spoljne i unutrasnje temperature da se ne izvrnes kao pile kad izadjes.

ako je klima ispravna i namestena manuelno da hladi, mora da hladi.

Link to post
Share on other sites

ja imam automatsku klimu na e39 i na tabli mi pise -40, i klima mi je radila cijelo ljeto perfektno, i to na tipicne podgoricke vrucine :) tako da sigurno nema veze sa senzorom spoljne temperature...

Link to post
Share on other sites

ja imam automatsku klimu na e39 i na tabli mi pise -40, i klima mi je radila cijelo ljeto perfektno, i to na tipicne podgoricke vrucine :) tako da sigurno nema veze sa senzorom spoljne temperature...

Radio ti je i MAX taster i auto rezim?

Sumnjam....

Link to post
Share on other sites

mozes da dodjes da provjeris, jer mi i ujak ima e39 isti kao moj, al njemu nije radila klima zbog senzora dok ga nije zamijenio, a cudio se kako to radi na mom autu :P a ne znam sta ti je to max taster? :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Samo da se nadovezem na temu jer neki pisu da senzor temperature nema veze sa klimom. Imao sam problem sa klimom I niko nije mogao da provali zasto ne radi, auto nije gubio freon, struja I kompresor su bili ispravni, zemenio sam presostat I nista. Na tabli -40 pa smo resili sa probamo zamenom senzora I klima je proradila!

Link to post
Share on other sites

Obaveštenje -40 stepeni signalizira da je napolju takva temperatura i normalno da klima neće da radi kad je napolju -40c i ako srvarno nije tako.To bi ti u svaki prosečan servis koji radi BMW rekli ali verovatno si bio kod univerzalaca pa si zato lutao sa kvarom.Usput da znaš da su ti stalno bili uključeni grijači stakla retrovizora zbog neispravnog senzora spoljne temp.Ako se neko staklo razbojilo znaj da je zbog toga.

Link to post
Share on other sites

Imam novi problem sa klimom. Od kad sam zamenio senzor spoljasnje temperature proradila je, ali sada nekad radi, a nekad ne radi. Znaci jedno paljenje auta radi , drugo ne radi nema pravila kad ce da radi, a kad nece. Kad ne radi struja ne dolazi do kompresora, majstor je ispitao celu instalaciju i sve je ok. Probano drugim presostatom i opet je isto. Da li neko zna u cemu moze biti problem?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Obaveštenje -40 stepeni signalizira da je napolju takva temperatura i normalno da klima neće da radi kad je napolju -40c i ako srvarno nije tako.To bi ti u svaki prosečan servis koji radi BMW rekli ali verovatno si bio kod univerzalaca pa si zato lutao sa kvarom.Usput da znaš da su ti stalno bili uključeni grijači stakla retrovizora zbog neispravnog senzora spoljne temp.Ako se neko staklo razbojilo znaj da je zbog toga.

Meni je ispravan senzor spoljne temperature a greje mi retrovizore non stop,sta se tu desava???

Link to post
Share on other sites