klima i senzor temperature


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kad ne radi ventilator nabija pritisak u sistemu. Čini mi se da bi na dijagnostici trebao pokazati neispravan ventilator.

Link to post
Share on other sites

Ne pokazuje nista, moracu da odem kod dobrog elektricara da sve ispita, necu je ni koristiti do tad.

@boban: Ne znam sto ti rade grejaci ali resavaj to jer ce ti se deformisati ogledala na retrovizorima.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Klimu jos uvek nisam resio ali sam otkrio jednu zanimljivost u kojoj bi moglo i biti resenje. Klima nekad radi, nekad ne radi i niko ne zna sto, ventilator se pali ali nekad prestane da radi i tada i kompresor ubrzo staje sto ima logike. Isto tako se ponasa i tempomat, nekad radi (isto kad i klima radi) i onda samo sam "stane". Koja je zajednicka tacka klime (ili ventilatora) i tempomata ako takva uopste i postoji? Neki relej ili nesto drugo?

Link to post
Share on other sites

Meni je ispravan senzor spoljne temperature a greje mi retrovizore non stop,sta se tu desava???

Pa i meni je ispravan senzor, a takodje rade non-stop.

Nejasno je da se ne gase na nekoj visoj spoljnoj temeraturi, ali sam naleteo na neke tvrdnje da je tako fabricki uradjeno.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Ajd da pitam ovde pošto mi deluje tema najprikladnija za to..

Ja ne mogu ugasiti ventilaciju u kabini, u pitanju je e39 520i 1997 godište.. Imao sam problema sa alternatorom i nekim osiguračima što je rešeno remontom alternatora, zamenom osigurača i sređivanjem table osigurača, a stavio sam i nov akumulator. Pre svega toga ventilaciju sam normalno gasio na dugme " - ", međutim sad kad pokušam to, na pola sekunde se ugasi displej, i odmah se ponovo upali.. Klima je dvozonska automatska (valjda klimatronik, nisam siguran kako se koja zove).. Nigde nisam naleteo na isti problem na domaćim niti stranim forumima, pa hajd da vidim da li neko ovde zna o čemu bi moglo da se radi i kako da sredim? Kao i dosta ostalih, senzor spoljne temperature mi ne radi (mislim da je čak i otkinut), ali tako je bilo i pre par dana kada je normalno radilo sve..

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Upravo sam postao vlasnik BMW 318i, 2000.godiste, sa ugradjenim plinom. Senzor temprerature ne radi (pokazuje -40), a nisam siguran da li klima radi u punom kapacitetu. A moje pitanje je da li zbog senzora i uticaja na funkcionisanje klime moze da rashladni sistem (tecnost u hladnjaku) gubi tecnost. Naime, kad radi klima primetio sam da ispod auta, bas u centralnom delu istice voda, a to sam primetio nakon sto se upalila lampica koja pokazuje nizak nivo tecnosti u hladnjaku. Cim sam mogao dolio sam destilovanu vodu i stalo je nekih 700 ml vode. Pre toga sam presao oko 600 km i klima je radila povremeno. Negde sam procitao da to moze biti mali hladnjak (ili kako se vec zove deo kojem je vrlo tesko pristupiti). Kako proveriti da li je u pitanju mali hladnjak, senzor ili nesto trece?

Link to post
Share on other sites

To na sredini auta izlazi voda od kondezacije koja se ljavlja kada radi klima. Nema veze sa rashladnim sistemom. Na rad klime sigurno utiče kada auto "misli" da je napolju -40 ...

Link to post
Share on other sites

Ukapirao sam da je to moguce curenje kondenzata iz klime, ali cinjenica da sistem gubi vodu me zbunjuje. Jedan majstor je rekao da je to verovatno mali hladnjak i da se tecnost iz njega sliva i izlazi na tom mestu. Ja se samo zelim uveriti da je u pitanju mali hladnjak, a ne nesto drugo..

 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Sicko said:

To na sredini auta izlazi voda od kondezacije koja se ljavlja kada radi klima. Nema veze sa rashladnim sistemom. Na rad klime sigurno utiče kada auto "misli" da je napolju -40 ...

ne da utice nego, menjaj senzor spoljasne temerature odma

Link to post
Share on other sites

promeni majstora :D

ako mali hladnjak curi onda je mokar tepih.na sredimi kaplje kondez od lime kada radi,a kada ti ne radi senzor spoljasnje temperature,kada upalis klimu ne pali se ventilator na hladnjaku,i sama ventilacija malo drugacije radi,skoro je neko na forumu prodavao senzor temp novi zamenski cini mi se 800 din mislim da je clan 324d ili tako nestto

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Imam i ja jedno pitanje vezano za senzor spoljne temperature kapiram da klima ne radi kako treba bez njega i rešim da ga zamenim .  Kupim senzor povezem ali nista na tabli idalje -40 probam moj senzor na drugi auto radi sta bi moglo da bude jel ima neko neku ideju?

Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem, reseno zamenom zica koje vode do senzora ... Dosta su izlozene vlagi, i cesto korodiraju u samom buziru, pa kad odseces komad zica izgleda zdravo, a korozija pocinje dublje ...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

I ja celo leto, od kada sam stavio mtech branik, zaboravim da vratim senzor temp, celo leto stoji -40 i klima normalno radi u svim modovima..digitalna.

Tako da mislim da klima treba da radi i bez njega...

E46 320i '99god..

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Pozdrav svima,
Ove zime sam primetio cudan fenomen na mom e46 320d. Dok je spojasnja temperatura iznad 0 stepeni, grejanje i hladjenje radi kako namestim. Znaci stoji na 20 i on automatski greje i hladi dok unutra nije 20. Cim u toku voznje padne spoljasnja temperatura na -1 ili manje, auto pocne da duva vruc vazduh gore i dole ( u sredini mogu da dobijem hladan vazduh pomocu kontrolnog tockica ). Ne bitno na koliko stavim da bude temperatura kabine, dok se spoljasnja temperatura ne popne iznad -1 on gura vruc vazduh. Vozimo se zadnjih 4 dana po evropi pa sam sad siguran za ovaj simptom. Pre puta sam gledao na skeneru, dobijam samo AUC HEATER error koji ne moze da se obrise. Svaka ideja je dobro dosla :)

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites