klima i senzor temperature


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 2/18/2018 at 9:09 AM, pcx said:

Pozdrav svima,
Ove zime sam primetio cudan fenomen na mom e46 320d. Dok je spojasnja temperatura iznad 0 stepeni, grejanje i hladjenje radi kako namestim. Znaci stoji na 20 i on automatski greje i hladi dok unutra nije 20. Cim u toku voznje padne spoljasnja temperatura na -1 ili manje, auto pocne da duva vruc vazduh gore i dole ( u sredini mogu da dobijem hladan vazduh pomocu kontrolnog tockica ). Ne bitno na koliko stavim da bude temperatura kabine, dok se spoljasnja temperatura ne popne iznad -1 on gura vruc vazduh. Vozimo se zadnjih 4 dana po evropi pa sam sad siguran za ovaj simptom. Pre puta sam gledao na skeneru, dobijam samo AUC HEATER error koji ne moze da se obrise. Svaka ideja je dobro dosla :)

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
 

Mislim da ti je najbolje da prikacis dijagnostiku i ocitas sve temperaure.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

pozz ljudi..da ne otvaram novu temu, moze i ovde, slicno je pitanje..Elem. kad god dam kontakt i ugasim kontakt, ostane jos 15tak minuta da radi, onaj mali ventilatorcic u kontroli klime, to je valjda senzor za unutrasnju temperaturu, tj senzor za temperaturu kabine..znaci cim dam kontakt, bez obzira da li palim auto i klimu ili ne, taj ventilatorcic se upali i radi jos 15tak minuta nakon gasenja kontakta...prvo nisam znao sta je, ucinilo mi se da zuji iz radia, pa sam ga rasturio, onda kad sam ga iskopcao iz struje, skontam da zuji iz kontrole klime, izvucem je i vidim da sa zadnje strane ima taj mali ventilator i da on zuji, i nakon gasenja kontakta...e sad treba li on da radi tako jos 15 minuta nakon gasenja kontakta ili ne? ili treba odmah da se ugasi kad iskljucim kontakt? jel se pokvario ili je prljav ili tako treba? hvala

evo i slike konretnog ventilatorcica :)

 

viber_image.jpg

Link to post
Share on other sites