Gde u SRB ima E30 IZUZETAN?


Recommended Posts

Covek koga vidjam 2 - 3 puta godisnje, iz Kragujevca je kao i ja, ima 320 iz 1990. ili 1991. Kupio ga je novog, auto je u prvoj boji, enterijer kao nov, kozna sedista 4v itd... uvek se iznova odusevim tom kockicom. Vozi je samo od proleca do jeseni, za zimu ima drugi auto i presao je oko 120.000, redovno odrzavan (mislim da je prosle godine dao oko 1000 eura za letvu volana sa jos necim sto uz nju valjda ide...), dakle auto je prava retkost.

Cim ga budem video, pitacu ga ali poslednji put kada smo se videli (u martu, recimo) nije hteo da ga prodaje. Javljam ako ima nesto novo u vezi sa tim autom a mislim da nece skoditi da ga slikam i postavim ovde negde, cisto da ga i vi vidite...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zar ne može da se izmuva neki uvoz na foru oldtajmera?

Koliko sam se trudio da ispratim celu priču, bitno je da je proizvodnja počela pre 30 godina, a kocke su tu negde blizu.

I mislim da je najbitniji papir, potvrda nečija (tipa neki muzej ili tako neka ustanova, ne sećam se) da je to, u fazonu, retko i značajno vozilo, i da bi trebalo dozvoliti uvoz toga, bez obzira na euro 3.

Neka me neko ispravi ako grešim u vezi svega ovoga.

BMW ih već vodi kao oldtajmere, pa kapiram da ne bi trebalo biti problema.

Svi znamo kakve kocke mogu da se nađu preko i po kojoj ceni.

Link to post
Share on other sites

Ja sam pitao :)

Covek ne bi prodavao auto sada, ali smatra da mu je realna cena izmedju 2200-2500e..

Ne bi prodao auto iz razloga sto za te pare ne moze da se kupi nista,

tj. ne moze kupiti auto koji bi mu pruzio slicne vozne karakteristike :)

Link to post
Share on other sites

Ne moze kao oldtajmer. U nasem zakonu je drugacije definisano. Ne postoji legalna opcija da se uveze kockica niti bilo koji auto koji nije euro 3 ili stariji od '71 godista.

L

Link to post
Share on other sites

Pa ako se odobri uvoz ... ko ce bre punta da pravi...eh , sta ti je drzava ... ja sam ovde dobijao ponudu (ACI_automobil club italiano ), da stavim ITA tablice , jer drze do toga i tacno se zna po spisku sta moze a sta nemoze (inace posto SRB nije u EU , skoro je nemoguce uvesti auto van zone EU).... bilo je dovoljno da uplatim 440 E , sacekam 30 dana tablice i saobracajnu...u cenu je uracunato osiguranje i porez - pa sad vidite vi , koji su mufljuzi ovi nasi !

Link to post
Share on other sites

Ja sam pitao :)

Covek ne bi prodavao auto sada, ali smatra da mu je realna cena izmedju 2200-2500e..

Ne bi prodao auto iz razloga sto za te pare ne moze da se kupi nista,

tj. ne moze kupiti auto koji bi mu pruzio slicne vozne karakteristike :)

da...znala sam...kulturno i razumno...odakle je vlasnik? stariji covek?

Link to post
Share on other sites

Pa kod njega je 7-8 godina, sipa samo sintetiku, redovno menja svecice i cisti dizne,

menjao lanac i lancanike, plin nije video

i zato ja sad sa m50b20 mogu da ga dobijem jedino uzbrdo jer imam vise momenta..

to je jedan od onih retkih is-ova sto stvarno idu :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam, nego hteo sam da kazem da 250.000 za motor sa 4 cilindra nije mala stvar, ma kako kvalitetno da je odrzavan.

A i ne znam sto kao prednost svi isticete da nikad nije video plin...ko ima normalno ugradjen plin, manje haba motor

Link to post
Share on other sites

ima u Kragujevcu m10 86god presao 49.000 NOV deda ne prodaje kaze hoce da ga jos vozi a sad ima 210godina!

Hajde mi nadjite ovog dedu iz KG....Pojavicu se tamo sa prijateljem, nas dvoje zajedno imamo 100godina! Mozda ce nas deda primiti :)

Jedino sam ovo nasla od oglasa trenutnih:

http://www.polovniautomobili.com/oglas1021365/bmw_316/

Link to post
Share on other sites

moze li malo pojasnjenje od strane pokretaca teme, sta podrazumeva izuzetan i koja je svrha kupovine? vikend auto? kolekcionarski primerak? svakodnevi prevoz?

Izuzetan auto, po meni je onaj koji ispunjava sve uslove iz prvog posta:

copy

Prvi vlasnik ili drugi vlasnik min 8 godina

Originalna kilometraza < 120.000

Servisni podaci min 5 god, originalni racuni min 3 godine

Originalna boja, enterijer, tockovi

Ocuvan, garaziran

Originalna kubikaza < = 2.0

....

Znaci, sustina je u izuzetnom izgledu i odlicno odrzavanom autu starom 20 godina.

Insistiram na prvom vlasniku, eventualno drugom vlasniku u cijem je posedu min 8 godina....(to me asocira, mozda naivno, da je taj auto imao neko kontinuirano odrzavanje i nije menjao vlasnike u zavisnosti od cene benzina, skoka cene registracije, trenutnog hira i sl).

Insistiram na maloj kilometrazi – recimo manjoj od 120.000km...Mala kilometraza je rezultat toga da je taj auto nekom bio samo vikend auto, odnosno, da je u porodici bio drugi auto...

Posedovanje servisnih podataka se podrazumeva i asocira na ozbiljnost vlasnika.

Originalnost izgleda takodje, auto moze da bude jedino blago spusten, ostale stvari tipa spojleri, felne i sl. me ne interesuju...

Ovakve modele slabo cu naci po oglasima...Ako se odlucim na kupovinu, spremna sam da angazujem ljude na proveri stanja i motora, na proveri kilometraze, a takodje sam i spremna da adekvatno cenim taj auto...

Ne kupujem po svaku cenu i nije hir, dokazivanje i bilo sta slicno...E30 me je fascinirao i pre 15 godina kao i sad sa svojim neprevazidjenim pouzdanim i sportsko-elegantnim izgledom....

Svrha moje eventualne kupovine je da bude vikend auto...Ja ni ranije a ni sada ne koristim auto svakodnevno, takodje, ne vozim ga po zimskim uslovima, snegu, lapavici, zasoljenim putevima i sl...

Imate primer na forumu – onaj E30 320 iz Hrvatske (nick: Alp1na)...Rekoh Coveku a kazem i sad: sreca njegova da se nije pojavio na forumu pe 1,5 god i da je u SRB zabranjen uvoz bez euro3, u protivnom, ostao bi on bez auta – a u moju korist :) Jedino sto ne bih garantovala a to je, da bi onaj enterijer bio bas u onakvom stanju kao na slikama..:)

Link to post
Share on other sites

e tako, posto nekima nije izgleda bilo jasno sta se trazi. ne trazi krs koji je malo manje krs od onoga sto oni voze vec zaista dobar i cuvan primerak. verujem da postoje takvi primerci u srbiji ali kupovina toga traje, kes se ostavi po strani pa kad uleti a uglavnom bude neplanirano, kao onaj beli e34 iz oglasa.

u svakom slucaju, srecno.

a sto si prodala svoj e30? da udje u kolo dinar, da izadje dala bi dva?

Link to post
Share on other sites