Recommended Posts

pozdrav

juce sam kupio kocku e 30 320i 1990 i imam problem sa servom jer je previse osetljiv volan. ako malo zakacim rukom odma odgovara ne pruza nikakav otpor pa kad idem malo brze moram da drzim volan sa dve ruke jer postaje nestabilan. inace mu curi letva al nije mi logicno ako curi da se volan toliko lako okrece.

dali je neko imao slican problem?

Link to post
Share on other sites

Najverovatnije imas problem sa optikom , kad su malo zatvoreni prednji tockovi hoce to da se desava .

nije mi bas najjasnije sta je optika i sta znaci zatvoreni prednji tockovi. dali si mislio da treba da centriram trap?

Link to post
Share on other sites

ne trosi koliko ja vidim merio sam danas od spoljne ivice zadnje felne do spoljne ivice prednje na desnoj strani je 297.8 a na levoj 296.5 to bi trebalo da znaci da nije ustelovan... al nemogu na reglazu moram prvo da zamenim letvu volana posto ima luft na desnom tocku oseca se kad dignem auto i cimnem tocak levo desno. nije na kraju spone nego negde u letvi. nadam se da ce to resiti problem.

javljam sta sam uradio hvala u svakom slucaju :good:

Link to post
Share on other sites

evo stigoh sa centriranja trapa (optike) i i dalje isto. volan previse lagan zamenjeni su i sferni zglobovi i nema lufta .

ne znam dal to tako treba da bude al stvarno je previse lako za velike brzine.

razmisljam da predjem na obicnu letvu tojest da skinem komplet servo. sta vi mislite?

dali postoji neka opcija da se negde zategne letva dali ima neki sraf za stelovanje otpora?

Link to post
Share on other sites

pa sad ga je pregledao covek koji radi na centriranju trapova on je i zamenio sferne zgobove sve je ok jedino da menjam letvu al ona radi cak i ne curi nego mi iz one posude jedno crevo pustalo.

Link to post
Share on other sites