Recommended Posts

kad uleti neki s50,istog momenta stavljam i to! :lol: nije ///M, nema potrebe za time

imao sam jednu koju sam skinuo i bacio,a vidim da to ovde ima dobru cenu... ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 3 months later...

E ovako...da malo osvezimo temu,ne tako radosnom vescu...

Auto je blago podigao temperaturu pre nekih mesec dana,i posle par stotina kilometara,ocekivano,probio na dihtung glave. Glava nije stradala...

E sad,radosna vest u svemu tome,ako uopste moze tako da se kaze,je to sto ce glava svakako biti promenjena,jer je na autu bila glava m50b20 i bice zamenjena odgovarajucom b25 glavom...Cilindri su ok, klipovi-na prvi pogled izgledaju ok,ali su dva lagano pukla(odvalio se deo,parce) izmedju karika,pri skidanju istih.

Naravno,kada je motor otvoren,zamenicu karike,letece,semeringe radilice,dihtunge,gumice ventila...glava na hidro test i obradu.

Ko god ima neki savet ili sta da doda na ovo napisano,slobodno...

Link to post
Share on other sites

Veruj mi velika je razlika i sa 2.8, a to ti je 150-200inak evra vise za radilicu klipove i klipnjace od 2.8, jos ako imas prijatelje sto drze bmw otpade moze i nize. A za m54 tj 3.0 stroker bi trebalo da mozes za oko 300 evra da nadjes radilicu, klipove i klipnjace, mozda i nize nisam se odavno raspitivao.

Link to post
Share on other sites

Buraz, zivis u zemlji gde bi brat na bratu zaradio, a ne 'prijatelj'.... Kapiram ja sve to,ali problem je naci, a da te ne oderu...i opet,dobiti to sto si platio,a da te ne zajebu,citaj prodaju nesto sjebano...

Link to post
Share on other sites

Isprati moju temu i videces da sve kosta a radili smo sami u pomoc prijatelja. Tako da te stvari koje ti ocekujes za male pare skoro dzabe ili ovako onako ima al za juga...cak ni za njega vise nije jeftino a posto e36 nije jugo mogu ti reci da i nekosta toliko sredjivanje

Link to post
Share on other sites

Isprati moju temu i videces da sve kosta a radili smo sami u pomoc prijatelja. Tako da te stvari koje ti ocekujes za male pare skoro dzabe ili ovako onako ima al za juga...cak ni za njega vise nije jeftino a posto e36 nije jugo mogu ti reci da i nekosta toliko sredjivanje

Brate sta si ti napisao?? hehehheheh

Link to post
Share on other sites

Isprati moju temu i videces da sve kosta a radili smo sami u pomoc prijatelja. Tako da te stvari koje ti ocekujes za male pare skoro dzabe ili ovako onako ima al za juga...cak ni za njega vise nije jeftino a posto e36 nije jugo mogu ti reci da i nekosta toliko sredjivanje

Kolega ljubitelj,nemam nameru da zapocinjem 'internet raspravu' i ubedjivanje preko tastature,al ajde....

nisam rekao da hocu za dzabe ni za male pare, nego samo da necu da me niko jebe i dere. A koliko vidim iz tvoje price ni 'vi' to ne bi radili da ste trebali majstore da platite? Jbg,ja i to moram posto nisam BMW majstor... Jel si to hteo da kazes?

Link to post
Share on other sites

Bilo kako bilo,šta god odlučiš da radiš ,pokušaj da skloniš te plinske dizne ispod usisa,ovako lepi motori,a ko da su im poskakali čirevi po njima.

Link to post
Share on other sites

Slazem se....

Prosla je garancija na taj plin,pa moze da se petlja,ovako plinadzija koji ga je ugradio nije bas bio voljan puno da cacka....

I meni se ne svidja kako je sve uradjeno,ali vise mi je bitno da radi kako valja... Videcu sta moze da se uradi sa svim tim crevima,a da ne treba previse da se prepravlja...

p.s. ne rade svi kao neki ovde prisutni, jbg

Link to post
Share on other sites

Jednostavno je samo treba malo volje i truda,a plinaši kao da rade džabe,toliko se trude,nije mi jasno kako to uopšte dobija atest jer za najobičniji "zahvat"npr zameniti svećice ,primoran si da deo plinskog sistema demontiraš,a to po zakonodavcu zahteva ponovnu kontrolu ispravnosti sistema.

Link to post
Share on other sites

Ako ti se malo pregrejao onda je dihtung glave vec bio nacet, pa je zato popustio nisam dosad cuo da popusti sto se malo pregrejao. Kad vec sve to radis prepravi sta treba na strokera 3.0 to je prava stvar trust me,potrosnja je smesna a opasno dobro ide

Link to post
Share on other sites

Jel moze neko tacno da mi kaze sta je potrebno za 2.8?

Koje sve kombinacije mogu,odnosno sta moze da ostane(klipnjace su iste duzine koliko ja znam,a da li je sve u duzini,to ne znam :-D )? Klipovi takodje,iskljucivo m52 ili mogu i m50,koja je razlika(da znam sta da trazim)?

Kapiram da radilica ide svakako....

Posto su mi vec stigle karike i leteci,jel to isto za m50 i m52 ili da menjam?

Link to post
Share on other sites

Treba ti sve iz 2,8 bloka,znači ;radilica,klipnjače i klipovi,ležaje možeš upotrebiti ali ne i karike jer se razlikuje debljina.

obrati pažnju na sledeću stvar.Povećavaš hod klipa u istom,tj starom cilindru,samim tim karike prelaze na "nekorišćen" deo cilindra koji i u motoru izuzetno dobrog stanja mora zabeležiti razliku u toleranciji tako da ti predlažem da pre nego odlučiš na taj korak,prvo premeri blok i eventualno ispoliraj cilindre da eliminišeš taj prelaz tj tu razliku. Ako je razlika veća dolaziš do problema da previše povećaš toleranciju izmedju klipa i cilindra a to ti klipovi od M54 motora ne trpe.U tom slučaju;hilznovanje.

Link to post
Share on other sites

Nisam mislio da pravim 3.0...pre sam za 2.8....

Neko mi rece da su karike iste,odnosno za tucani blok, jer je i precnik klipa isti.... Govorim iz price,samo sto sam cuo...

Zorane,koliko te shvatam,najbolje bi bilo da se ispoliraju cilindri,svakako,nebitno u kom su stanju? Ponavljam,2.8, ne 3.0...

Link to post
Share on other sites

Ako je kratko bilo nebi mu bilo nishta,taj je grija vishe puta

Pa ja stvarno ne znam,nisam ga ja kupio davne '92? :-D

Kod mene samo jednom,kao sto sam i rekao,nema potrebe da bilo koga lazem!

Link to post
Share on other sites