VLAGA ILI MOZDA NESTO DRUGO


Recommended Posts

Eto mene opet sa mojim cudnim problemima :pleasantry: Ovaj put nisu karburator,ac pumpa,niti ler gas :D Slican moglo bi se reci isti problem sam imao i sa starim autom,pa me interesuje odakle da pocnem.

Jutros sam,ko i do sad,upalio auto bez problema na zub i ostavio ga da radi da se zagreje,kako bi otisao na posao.radio je jedno 5 minuta,naravno pod saukom i iz cista mira se ugasio.Na pokusaj da ga ponovo upalim,ponasao se kao da mu je momenat paljenja pomeren,stucne kao da ce da upali,ali ne upali.

Uspeo sam ga upaliti posle duzeg verglanja i ponasao se kao da radi na 3 klipa,gusio se,gubio gas,pucao pod haubom i nije teo da radi bez turiranja.Nekoliko puta mi se tako ugasio,da bi ga na kraju jedva upalio na benzin ( prvo jutarnje paljenje je bilo na plin ) i turirao jedno dobrih 1-2 minuta dok se rad nije ustalio i dok nije poceo da radi normalno.

Stari auto me zezao isto tako,kad god je bilo vreme kao jutros,vlazno,magla dok nisam provalio da mu ulazi vlaga u razvodnu kapu.Problem nisam nikad resio i ako sam promenio ne znam ni ja koliko kapa.Inace nemam garazu i auto mi stoji napolju,a sad i sa ovim imam iste simptome kao i sa starim na ovakvo vreme.

Da napomenem da su mi kapa,ruka,svecice,kablovi,svi filteri ( ulje,benzin,plin ) presli oko 8000km,sto znaci da cu uskoro i ulje u motoru menjati.Sta bi od navedenog mozda trebao da promenim i odakle da pocnem da trazim uzrok ovog problema,posto ne bih da svako jutro kasnim na posao??? Hvala u napred :e30:

Link to post
Share on other sites

Kad ga upalis na plin i odmah radi na povecanom broju obrtaja, previse plina prolazi kroz isparivac koji je hladan, pa plin ne moze da ispari i oduzima toplotu od okoline, te ledi isparivac, pa ti se zato ugasi auto i jako tesko mozes da ga upalis posle toga.

Resenje:

1. Pali na benzin i dok temperatura ne izadje i plavog ne prebacuj na plin (najbolje i najskuplje resenje)

2. Kad palis na plin, podji odmah, ali lagano, i ne dozvoli da mu previse plina zaledi isprarivac na gore opisani nacin.

3. Ako upalis na plin, i ugasi se zbog zaledjivanja isparivaca, lek je na prekidac za plin stavis u medjupolozaj, das gas do kraja i verglas dok ne upali, a kad upali, pustis ga malo da radi dok ne potrosi taj nagomilani plin iz isparivaca, pa u trenutku kad pocne da se gasi zbog nedostatka plina, okrenes prekidac na plin i vozis na malom broju obrtaja sve dok se malo motor ne zagreje.

To ti je problem ako je sve ostalo u redu, malo se uvezbaj i neces imati problema sa direktnim paljenjem na plin ni na -20 stepeni.

Link to post
Share on other sites

Ako ledi isparivac probaj jaci antifriz i mora biti dovoljno tecnosti u sistemu. Sto se tice vlage, ako je ne mozes izbeci, vidjao sam neki sprej koji je napravljen bas za odstranjivanje vlage. poz

Link to post
Share on other sites

Kad ga upalis na plin i odmah radi na povecanom broju obrtaja, previse plina prolazi kroz isparivac koji je hladan, pa plin ne moze da ispari i oduzima toplotu od okoline, te ledi isparivac, pa ti se zato ugasi auto i jako tesko mozes da ga upalis posle toga.

Resenje:

1. Pali na benzin i dok temperatura ne izadje i plavog ne prebacuj na plin (najbolje i najskuplje resenje)

2. Kad palis na plin, podji odmah, ali lagano, i ne dozvoli da mu previse plina zaledi isprarivac na gore opisani nacin.

3. Ako upalis na plin, i ugasi se zbog zaledjivanja isparivaca, lek je na prekidac za plin stavis u medjupolozaj, das gas do kraja i verglas dok ne upali, a kad upali, pustis ga malo da radi dok ne potrosi taj nagomilani plin iz isparivaca, pa u trenutku kad pocne da se gasi zbog nedostatka plina, okrenes prekidac na plin i vozis na malom broju obrtaja sve dok se malo motor ne zagreje.

To ti je problem ako je sve ostalo u redu, malo se uvezbaj i neces imati problema sa direktnim paljenjem na plin ni na -20 stepeni.

mislim da sam upravo dobio pravi odgovor hermes-a :pleasantry: CasperBg82-nisi me razumeo,taj problem sa vlagom sam imao na starom autu,na ovom je sve kao sto sam i naveo zamenjeno,kao i klemne na akumulatoru sto nisam naveo,ali su mi simptomi sa ovim autom bili slicni kao i sa starim. vranjin-antifriz sam zamenio komplet nov pre manje od mesec dana,stalo mi je punih 6l u sistem.

mislim da ovaj put hermesova prica ima logike,uvek kad ujutru upalim auto,stisnem papucu gasa da aktivira automatski sauk,sto znaci da mi auto radi pod velikim gasom,pa se vratim u kucu da se obucem,obujem itd.sve sto ide po redu pre posla dok se on ne zagreje.obicno ne pustim auto da se dovoljno zagreje,cim za milimetar kazaljka predje plavu zonu,ja krecem,jer po obicaju kasnim :pleasantry: a primetio sam,kad krenem tako da ga vozim,da hoce takodje da gubi ler u voznji i da se malo gusi,a kad ga pustim da kazaljka stigne u polozaj izmedju one plave zone i prve tanke crtice,tih problema nema.verovatno mu je to i tacka gde dostigne potrebnu temperaturu da ne aktivira automatski sauk.pokusacu ujutru po hermesovom savetu,pa vam pisem kako sam prosao :D

Link to post
Share on other sites

spomenuto je dosta puta na forumu ali nije na odmet jos koji put, posto se ocigledno nije primilo:

i ostavio ga da radi da se zagreje,kako bi otisao na posao.radio je jedno 5 minuta

ovo je odlican nacin da se sjebe motor. bolji nacin za sjebavanje je paljenje bez ulja ili sipanje peska u ulje.

Link to post
Share on other sites

e i evo mene sa odgovorom :pleasantry: poslusao hermesov savet,kresnuo na zub auto jutros i to na plin,upalio iz prve,ali ovaj put nisam stiskao papucicu da mi se aktivira sauk,nego ga ostavio na malom gasu,onako kako je upalio i sve super,radi ko doksa :preved: jedino sto sam primetio da ne trpi zescu voznju dok kazaljka ne predje polovinu izmedju plavog polja i prve tanke crtice.ako ga vozim lagano i umereno,sve je ok,lepo se ponasa,al ako ga malo cepim po gasu,pocne da se malo gusi i gasi na leru dok ne dostigne radnu temperaturu,sto ja valjda normalno......ebe me to sto mi je poso 2km od kuce,a ja volim dugo da spavam i lenj sam da idem peske,pa cu sebe morati da naucim da ujutru ne jurcam,nego da vozim sa umerenim gasom,posto ako bih svaki put drzao auto da kazaljka dodje do pola,pa ga tek onda vozio,trosio bi vise plina i benzina na rad na leru,nego na voznju :D u svakom slucaju,drugari hvala na savetu i pomoci :)

Link to post
Share on other sites

spomenuto je dosta puta na forumu ali nije na odmet jos koji put, posto se ocigledno nije primilo:

ovo je odlican nacin da se sjebe motor. bolji nacin za sjebavanje je paljenje bez ulja ili sipanje peska u ulje.

Aj ne plasi ljude za dzabe

Link to post
Share on other sites

spomenuto je dosta puta na forumu ali nije na odmet jos koji put, posto se ocigledno nije primilo:

i ostavio ga da radi da se zagreje,kako bi otisao na posao.radio je jedno 5 minuta

ovo je odlican nacin da se sjebe motor. bolji nacin za sjebavanje je paljenje bez ulja ili sipanje peska u ulje.

pa dobro, ovo bold bas nije uobicajeno....jel ovo tacno ili se zezas? vezano za benzin ili plin? mene nije blam da pitam, a i zbog drugih (opet)

Link to post
Share on other sites

Tebi covece struja uopste ne valja, ne sme vlaga pod kapu, ili ti fali dihtung ili nije slozeno kako treba, ili menjaj ceo razvodnik

A ako je magla bas toliko uticala onda ne valjaju ni kablovi

Vlaga u kapi?? :blink: Mijenjaj to pod odma' :angry: ili ti je napukla kapa ili ti je marke Zhuangdong od 3 EUR pa ima lufta :unsure: ako nećeš da ukrkaš paljenje mijenjaj to ja sam imao sličan problem sa tim kapama i na kraju sam po***dio i kupio MAN za 20 EUR i mirna Bosna od tad B) naravno zamijeni odmah kablove i svjećice, brate kad ide june nek ide i uže mirnije ćeš spavati ;)

Link to post
Share on other sites

Vlaga u kapi?? :blink: Mijenjaj to pod odma' :angry: ili ti je napukla kapa ili ti je marke Zhuangdong od 3 EUR pa ima lufta :unsure: ako nećeš da ukrkaš paljenje mijenjaj to ja sam imao sličan problem sa tim kapama i na kraju sam po***dio i kupio MAN za 20 EUR i mirna Bosna od tad B) naravno zamijeni odmah kablove i svjećice, brate kad ide june nek ide i uže mirnije ćeš spavati ;)

nisi pratio,vlagu sam imao na starom autu,ne na ovom,a i pisao sam da je sve to zamenjeno i preslo nekih 8000km,menjano kad sam radio servis u maju mesecu ove godine :D

Link to post
Share on other sites