Chip tuning na turbo diesel motorima


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

chip je smrt za motor a posebno turbinu, nikada ne bih chipovao turbo motor, ako bih auto ostavljao sebi.

znam 10-ak ljudi koji su chipovali TURBO DISEL MOTORE i necete verovati ali evo nakon 2-3 godine svi imaju problema sa turbinom i motorom .

Mislim da je bolje resenje benzin sestak i LPG, jedino klanje kod vas je registracija, ali kod nas u BiH npr meni za bmw 323i reg dodje 320 eura ;)

Link to post
Share on other sites

chip je smrt za motor a posebno turbinu, nikada ne bih chipovao turbo motor, ako bih auto ostavljao sebi.

znam 10-ak ljudi koji su chipovali TURBO DISEL MOTORE i necete verovati ali evo nakon 2-3 godine svi imaju problema sa turbinom i motorom .

Mislim da je bolje resenje benzin sestak i LPG, jedino klanje kod vas je registracija, ali kod nas u BiH npr meni za bmw 323i reg dodje 320 eura ;)

Ko kaze da je cip smrt za turbinu? Turbina je potrosni deo i svakako da se jednom na 200000 mora zameniti ili remontovati. trajnost turbine zavisi samo od stila voznje. Daj mi ti turbodizel i bez cipa i nedelju dana da vidis na sta ce turbina da lici

Link to post
Share on other sites

Ko kaze da je cip smrt za turbinu? Turbina je potrosni deo i svakako da se jednom na 200000 mora zameniti ili remontovati. trajnost turbine zavisi samo od stila voznje. Daj mi ti turbodizel i bez cipa i nedelju dana da vidis na sta ce turbina da lici

POTPISUJEM. Ja sam ga chipovao, ne da bih ga stiskao svaki dan do ludila, vec kada mi treba vise snage i obrtnog momenta narocito pri preticanju, da mogu da se oslonim na auto. Samo postavljanje cipa je smesna stvar, postavlja se za pola sata i manje i za isto toliko se skida, tako kada i ako resim da ga skidam (mada ne verujem), demontaza je laka.

Link to post
Share on other sites

znam momka koji golfa 4 sa 101 konja digao na 180, stisnuo ga 20 puta i kraj.

Sigurno ne moze neki tamo samouki majstor da bolje mapira od grupe inzinjera koji se time bave ceo zivot, ljudi su uradili takvu mapu da mozes preci bez problema 300000 - 400000 km, znaci neki kompromis snage-potrosnje-vek trajanja.

sigurno auto ne radi bolje na tim mapama, jer da radi pa prva bi ih fabrika ubacivala, a smrt za turbinu kazu momci koji su chipovali auto pa presli 50000km. sad im auto trosi ulje dimi a turbina zvizdi, a auto ne ide ni kao pre cipovanja.

ne zelim da se ja pravim pametan, al moje licno misljenje da auto ne treba cipovati.

PS ako se ne varam nova auta gube cak i garanciju u slucaju da su cipovana.

Link to post
Share on other sites

ma osim chipa menjana je turbina, interkuler i jos par sitnica znaci nije uradjen samo chip, al je momak izrazio zelju i to je to.

a pored njega evo dacu ti primer momka koji je cipovao audia a6 2.5TDI kao nije mu bilo dovoljno 150 konja, pa je cipovao i dobio navodno 34 konja i evo sta se desi.

1. oduva ga audi 2.5 TDI izvedba sa 180 konja

2. nakon 40.000km momak je auto prodao jer je krenula turbina opasno da zvizdi, a kasnije mi je rekao da je trosio litar ulja na 1500km

Link to post
Share on other sites

znam 10-ak ljudi koji su chipovali TURBO DISEL MOTORE i necete verovati ali evo nakon 2-3 godine svi imaju problema sa turbinom i motorom .

Koliko su stari ti automobili, koliko su prešli, kakvo čipovanje je urađeno (klasično, powerbox ili remap) i od strane koga? Bez tih podataka ovo je samo prazna priča.

Samo postavljanje cipa je smesna stvar, postavlja se za pola sata i manje i za isto toliko se skida, tako kada i ako resim da ga skidam (mada ne verujem), demontaza je laka.

Ti verovatno pričaš o powerboxu. On samo lažira vrednosti senzora zakačenog na CR i gura više goriva. Drugaru je najverovatnije zbog toga izgoreo DPF na 525d E60. Tek remap je prava stvar.

znam momka koji golfa 4 sa 101 konja digao na 180, stisnuo ga 20 puta i kraj.

Da taj ne lagi malo? Ili da nije malo preterao sa čipovanjem? Turbo dizeli se čipuju na cca 25%.

Meni su na Xdrive35d podigli snagu sa 286 na 330 konja, a obrtni momenat sa 580Nm na 680. Auto je prešao ispo 1000 hiljada kilometra.

Sigurno ne moze neki tamo samouki majstor da bolje mapira od grupe inzinjera koji se time bave ceo zivot

I ne može, meni je remap radila firma RevoChip iz Požege, a mapa je Abarthova (da, čuvena italijanska tuning kuća).

ljudi su uradili takvu mapu da mozes preci bez problema 300000 - 400000 km, znaci neki kompromis snage-potrosnje-vek trajanja.

Ja ću preći ovu kilometražu za 20 godina i sa jedno 8-10 automobila, tako da opet ne vidim problem.

Link to post
Share on other sites

Koliko su stari ti automobili, koliko su prešli, kakvo čipovanje je urađeno (klasično, powerbox ili remap) i od strane koga? Bez tih podataka ovo je samo prazna priča.

Ti verovatno pričaš o powerboxu. On samo lažira vrednosti senzora zakačenog na CR i gura više goriva. Drugaru je najverovatnije zbog toga izgoreo DPF na 525d E60. Tek remap je prava stvar.

Da taj ne lagi malo? Ili da nije malo preterao sa čipovanjem? Turbo dizeli se čipuju na cca 25%.

Meni su na Xdrive35d podigli snagu sa 286 na 330 konja, a obrtni momenat sa 580Nm na 680. Auto je prešao ispo 1000 hiljada kilometra.

I ne može, meni je remap radila firma RevoChip iz Požege, a mapa je Abarthova (da, čuvena italijanska tuning kuća).

Ja ću preći ovu kilometražu za 20 godina i sa jedno 8-10 automobila, tako da opet ne vidim problem.

najstariji autyomobil je golf IV 1999, a najmladji BMW e90 2007, a koliko znam svi su radili remap, ima i onih sa custom remapom, i nisu radili svi oni u istoj kuci, ali znam i ljude koji su radili u kuci koja je sigurno jedna od najboljih i kuca koja ima najsavremeniju opremu od dyna pa na dalje, ljudi rade i custom remap i auta za drag i svasta nesto.

a sto se tice tog golfa moja greska golf je imao 105ks i 250Nm sad ima 178ks i 390Nm,

a ima jos jedan golf koji je isto sa 105ks na 175ks sve je stock osim BMC CDA i nove mape.

ako neko neveruje nek posalje PP pa cu mu poslati i grafikon dyna ;)

Link to post
Share on other sites

Remap je jedino prava stvar. Imao sam e46 koji je umro bez chipa. Kad sam sve sredio onda sam uradio chipovanje. Fabrika nije uradila remap kakav mi trazimo zbog zadovoljenja ekoloskih standarda. Dugotrajnost najvise zavisi od stila voznje.

Link to post
Share on other sites

Da se ne prepucavamo po temema da li dobro ili lose chipovati turbo diesel motore, od sada svi neka pisu svoja i tudja iskustva ovde.

Link to post
Share on other sites

Primetio sam da u gradu auto znatno ranije prebaci u narednu brzinu, što praktično znači da radi na nižim obrtajima (oko 1100), tako da mi neće biti ništa čudno ako zaista smanji potrošnju u gradu, kao što tvrde tuneri.

Pak, kada se gazi na otvorenom putu, prebacuje kasnije, odnosno dozvoljava znatno veće obrtaje, pa time i bolja ubrzanja i daleko više adrenalina :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

zavisi od rezima voznje, al penzionerskim rezimom potrosnja se smanji, ako je mapiranje odradjeno korektno.

a tos to ti menja ranije odradjena je mapa racunara menjaca.

Ovde je jedan momak odradio mapu na tiptronic enjacu verovali ili ne auto je saltao kao ovi novi dsg menjaci, a kad dodje do kick down-a nema one rupe kao kod standardnih, vec kao da te opali neko auto otpozadi, krajnja brzina pre chipovanja je bila 280 a posle chipovanja 305 u pitanju je bio audi s8. Menjac je trajao svga 20.000 km. :(

Link to post
Share on other sites

Drugu je na x5-ici riknuo tiptronik posle čipa i to je realno logično zbog mnogo mnogo većeg opterećenja ali opet to zavisi prvenstveno od stila vožnje! A što se tiče priče tipa da valja bio bi fabrički čipovan, to je vezano samo za euro standarde tj ekologiju jer čipovan auto ubaci veću količinu goriva u cilindar i samim tim se gubi barem jedan euro standard... Ali voziti dizela bez čipa (sem ako je 3.5d) je po meni lošije zbog turbo rupe koju remap ispegla... Takođe, vrlo često je potrebno pripremiti i samu turbinu za čip i eventualno usis u zavisnosti od procenta pojačava snaga.

Link to post
Share on other sites

Naravno da obrtni momenat ima veze, ali ima veze i kvalitet menjača (kažu da je kod Audija najgori od "3 velika proizvođaca") i stil vožnje. Dobre tuning kuće rade i remap menjača jer je prosto nemoguće ostaviti menjač da se ponaša na isti način kao i ranije.

Link to post
Share on other sites