Chip tuning na turbo diesel motorima


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Naravno da obrtni momenat ima veze, ali ima veze i kvalitet menjača (kažu da je kod Audija najgori od "3 velika proizvođaca") i stil vožnje. Dobre tuning kuće rade i remap menjača jer je prosto nemoguće ostaviti menjač da se ponaša na isti način kao i ranije.

Remap materijala menjaca se ne moze uraditi ;)

Link to post
Share on other sites

A ti pričaš o materijalu, hermes? Aaaa, tek sada vidim. 15% je zaista malo, tako da verujem da neće biti problema, tako kaže i firma koja je radila remap. Znam čoveka kome su isto oni radili X6 i nije imao nikakvih problema. Ja ga ne pritiskam previše, osim na otvorenom putu, što baš i nije često.

49540596.jpg

Link to post
Share on other sites

Plivajuci zamajac je izmisljen da trpi udarne pulseve pri sagorevanju, a da se ne prenose na menjac i na kvare ugodjaj u voznji. Zato menjac ne mora biti od takvog materijala kao nekada, te se prvo pokvari zamajac,pa onda strada menjac. Ljudi su dosta `inventivni`, pa pri zameni na neke modele stavljaju obican zamajac umesto plivajuceg,a onda sva naprezanja prima menjac, koji to ne moze da istrpi.

A ubrzavanje iz niskih obrtaja sa puno Nm je na duzi (ili kraci) rok pogubno za ceo menjacki sklop, a cipom se dizu i Nm, pa ti vidi....Sto vise Nm, to menjac krace traje.

Elem, za sve je kriv inzenjerski `downsizing`, a oni ,opet, to rade zbog vece zarade finansijera i tako ukrug, bitno je da potrosaci placaju.

Kako god, i pored svega sto znam, ja bih cipovao i moj auto kad bi bio turbo.

Zabava je zabava, ko jos misli na posledice :D

Link to post
Share on other sites

A ubrzavanje iz niskih obrtaja sa puno Nm je na duzi (ili kraci) rok pogubno za ceo menjacki sklop, a cipom se dizu i Nm, pa ti vidi....

Znam to, zato i izbegavam nagla startovanja iz mesta, pritiskam ga tek pri većim brzinama, pri preticanjima i tako to. Ne startujem na semaforu ni inače, to mi nije interesantno :pilot:

Kako god, i pored svega sto znam, ja bih cipovao i moj auto kad bi bio turbo.

To ti kažem :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Evo da vam prenesem i prve utiske o potrošnji nakon remapa. Danas sam išao od Požarevca do Zrenjanina, preko Pančeva, dakle magistralni put sa naseljenim mestima, ukupno 170km, praktično kombinovana vožnja, brzine do 130km/s (na kraćim rastojanjima), oko 110 na otvorenom, oko 60 kroz naselja i prosečna potrošnja sa NIS-ovim evro dizelom je 8,4 litra. Nisam vozio ovu deonicu ranije, ali mi je ranije prosek bio 10,7 litara. Neka ne bude da sada troši 2 litra manje, ali po svoj prilici troši bar litar manje.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Evo i ja sam pre 10-tak dana usao u klub chipovanih. Sve sto je i acim_po napisao u potpunosti vazi: mekse menja brzine, na manjem broju obrtaja, lakse lepi za sediste...

Inace, firma je Revochip iz Pozege, u pitanju je remap sa abarth-ovim mapama, momci su profesionalci i sjajno su odradili posao.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

POTPISUJEM. Ja sam ga chipovao, ne da bih ga stiskao svaki dan do ludila, vec kada mi treba vise snage i obrtnog momenta narocito pri preticanju, da mogu da se oslonim na auto. Samo postavljanje cipa je smesna stvar, postavlja se za pola sata i manje i za isto toliko se skida, tako kada i ako resim da ga skidam (mada ne verujem), demontaza je laka.

Druze koji si mu chip radio i gde? Ima li da to radi neko u Nisu?

Link to post
Share on other sites

Da li chipovanje e39 525D sa 163 na 161kc i obrtni moment sa 350nm na 410nm moze ozbiljnije da optereti menjac. (automatski)

video sam da E60 525D (prva varijanta) ima isto m57 motor ali sa 177ks, mozda je bolje cipovati na 177ks zbog manjeg opterecenja menjaca.

Link to post
Share on other sites

Bez problema, nemoj da brines uopste. Vozio sam e39 525dA cipovan u Revo, 195ks i 430Nm, bez problema ikakvih ( naravno, auto je bio zategnut i servisiran), moj drug je vozio e46 330d tkdj cipovan, presao 220000, sve ekstra radi jos uvek.. Vrlo brzo "teram" novi bmw na chip. :)

Da li chipovanje e39 525D sa 163 na 161kc i obrtni moment sa 350nm na 410nm moze ozbiljnije da optereti menjac. (automatski)

video sam da E60 525D (prva varijanta) ima isto m57 motor ali sa 177ks, mozda je bolje cipovati na 177ks zbog manjeg opterecenja menjaca.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

sad ja sam na stilu 1.9 jtd uradio cip sa 116 na 160 hpa ili 30%.. a sad postojala je mogucnost da se digne i na 170hp stim sto mi nisu savetovali da to uradim jer ce doci do raznih pucanja od polu osovina turbine itd.... tako da taj sto je na gnojfu digao sa 101 hp na 180 hp mislim da su ga napalili previse ili je to hteo bas da bude faca.... svi ozbiljni koji rade cip u italiji nezele da podizu vise od 30%... provereno.... e da ne zaboravim sa stilom sa cipom presao sam jedva 100 000 i nikad nista mi nije falilo sto se tice turbine motora i ostalog vezanog za to ...

Link to post
Share on other sites

sad ako napisem "lupetanje" optuzice me za narusavanje bratstva, jedinstva i harmonije na forumu.

nego, jel smes ti da se kladis da taj stilo, cipovan, nema ni 120 konja?

Link to post
Share on other sites

sad ako napisem "lupetanje" optuzice me za narusavanje bratstva, jedinstva i harmonije na forumu.

nego, jel smes ti da se kladis da taj stilo, cipovan, nema ni 120 konja?

a haaa mogu koliko hoces.. radjeno je kod Stolija u trstu i isao je na dynometar tako da sam imao sve papire od njega... a ko vozi trke zna ko je Stoli, btw a kod nas sve sto se radui uglavnom samo povecavaju obrtni moment i mozda jos kju glupist tako da sve sto izadje iz male radinosti moze se baciti u vodu... ako radis cip moras i da pokazes da si ga uradioo , tj da imas papir da je to tako kako kazes dali neko kod nas to da kad naplati 100jura. juce malo... daj lepo 500- 600 pa zavrsi posao da se ubaci u saobracajnu da imam papir sa dyna...

Link to post
Share on other sites

znam ja KO je STOLLI !

to je onaj sto ti naplati nove amortizere , tvoje odnese u PULU .... napuni ih , ofarba i montira na auto ... batali ga brate taj bi zednog preko vode !!!

a to se u TRST_u radi u via Caboto ili lepo nazoves "romeo ferraris"

Link to post
Share on other sites

jedino kad se vrnem sa cipom za sad ga nemam na ovom autu.. a to se nadam na leto kad pocne sezona za trke po italiji.. a sad mi je i jasno zasto Stoli snabdeva pojednine nase trkace po srbiji..... bez uvrede ali tako je.. nego otisli smo daleko od teme ..

ja cu uvek cipovati kako treba auto i date kes ali da bude tako kako kaze da ce biti.. i moje misljenje je da nemoze da skodi autu , nego mi svi vozimo vec izrabljene automobile pa ti cipujes ili ne treba menjas neke delove kao sto je turbina.. dali je neko promenio od nas turbinu na 200 000 kaop sto fabrika kaze da treba... naglasavam promenio, ne remontovao..... a cak ni to nismo uradili cuti i vozi pa dokle ide kao i sa ostalim delovima, pocevsi od guma sto sam video da pojedinci kupuju gume i po 5 -6 godina starije nove gume zato sto su jeftinije, a fabrika preporucuje max 2 godine stara guma itd itd, sad ispada da previse ..... ali je tako..

Link to post
Share on other sites