Chip tuning na turbo diesel motorima


Recommended Posts

dok ne bude, malo se edukuj koliko je stvarno moguce izvuci iz mapiranja(i to pravog mapiranja, na valjcima, ne univerzalni cip) da ne ispadas glup u drustvu kao sto je ovde bio slucaj.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Konja kao u priči. To što si okacio je reklama a ne štivo za edukaciju. A što se gugla tiče, kreni od: principi rada motora sa unutrašnjim sagorevanjem, pa turbo motor, dizel, turbo dizel, komon rejl.....Ustedeces sebi silne pare a i naucices nešto.

Link to post
Share on other sites

odlicno si stivo naucio, a dali si ga primenio u praksi.. jer nas sve ovde to interesuje praksa bato praksa... papir sve trpi... bilo kako bilo ja cu odradim i na bmw cip kad budem isao za italiju baciti na dyno dobiti sertifikat , koji ovde u srbiji niko nedaje, i ubaciti u saobracajnu da me nebi neko preko iskljucivao iz saobracaja jer nije auto po saobracajnoj itd....

Link to post
Share on other sites

odlicno si stivo naucio, a dali si ga primenio u praksi.. jer nas sve ovde to interesuje praksa bato praksa... papir sve trpi... bilo kako bilo ja cu odradim i na bmw cip kad budem isao za italiju baciti na dyno dobiti sertifikat , koji ovde u srbiji niko nedaje, i ubaciti u saobracajnu da me nebi neko preko iskljucivao iz saobracaja jer nije auto po saobracajnoj itd....

da bre ... preko kada zaustavljaju na brzinu skidaju karter i proveravaju motor ...

imaju prikolicu sa valjcima pa odmah ides na test ...

a za ovaj sertifikat , e tek tu nemam reci ... i sta kazes ubacices u saobracajnu . A HA ali onomad !za to ubacivanje u saobracajnu trebas imati potvrdu od masinskog inzinjera , koji je projektovao i zavrsio posao i ono najvaznije KOJI prihvata svu odgovornost za posledice , posebna prema ostalim ucesnicima u saobracaju ...

kada nabavis taj PAPIR ides u" motorizacione civile" i podnosis molbu sto i neznaci da sigurno i prolazi ...

jes da ovo nije papir , ali i ovde se svasta "podnosi" :)

Link to post
Share on other sites

da bre ... preko kada zaustavljaju na brzinu skidaju karter i proveravaju motor ...

imaju prikolicu sa valjcima pa odmah ides na test ...

a za ovaj sertifikat , e tek tu nemam reci ... i sta kazes ubacices u saobracajnu . A HA ali onomad !za to ubacivanje u saobracajnu trebas imati potvrdu od masinskog inzinjera , koji je projektovao i zavrsio posao i ono najvaznije KOJI prihvata svu odgovornost za posledice , posebna prema ostalim ucesnicima u saobracaju ...

kada nabavis taj PAPIR ides u" motorizacione civile" i podnosis molbu sto i neznaci da sigurno i prolazi ...

jes da ovo nije papir , ali i ovde se svasta "podnosi" :)

e bas o tim valjcima i pricam, a nisam pomenu o karteru itd ... proceduru znam jer sam vec radio na gnojfu 3 koji je bio spreman za trke... ali da sad neispada da se jos i svadjamo ovde a ne ramenjujemo misljenja ... ko zeli neka radi ko nezeli ne mora , ja sigurno hocu ali kako treba.... i niko me ne moze ubediti da je to stetno za motor.

Link to post
Share on other sites

mali rezime pa da zavrsimo :)

1- ne svadjamo se , ali si nekako "tvrdoglav"

2- moguce je povecanje snage na modernim TDI motorima , ali nikako u onolikoj meri koliko ti mislis da moze

3- naravno da sve preko limita izdrzljivosti motora steti i samome motoru

4- stizu me godine , zaboravih sta sam hteo ... :lol:

5-HRISTOS SE RODI !

Link to post
Share on other sites

mali rezime pa da zavrsimo :)

1- ne svadjamo se , ali si nekako "tvrdoglav"

2- moguce je povecanje snage na modernim TDI motorima , ali nikako u onolikoj meri koliko ti mislis da moze

3- naravno da sve preko limita izdrzljivosti motora steti i samome motoru

4- stizu me godine , zaboravih sta sam hteo ... :lol:

5-HRISTOS SE RODI !

brate sad si upravo rekao sve sto ja pokusavam da kazem celi dan....nemoze vise od nekih 25- 30 procenata max..

e da VAISTINU SE RODI...

Link to post
Share on other sites

Ja sto se ovoga tice uvek krenem od toga da oni SILNI inzinjeri u fabrici nisu ludi kada su ga takvog napravili,msm na toliku snagu. Sigurno da nije maksimum koji moze da se izvuce iz tog motora ali je tako NJAVEROVATNIJE najbolje. A jos jedna stavr koju niko ne pominje da nijedan motor vise nije nov i da mu je snaga vec opala...Msm da se samim cipom mogu dodati neki konjici ali nista drasticno. Neki obecavaju dosta vecu snagu,koliko je to tacno i koliko se to moze izvesti samo sa CIPOM bez promena nekih delova motora i koliko je to pametno tesko je reci...ima dosat zadovoljnih ali isto toliko i koji nisu...

Link to post
Share on other sites

Ovo sam napisao prosle godine na nekom sl topicu, tj citirao sam sa njihovog sajta.. Slozio bih se sa njima:)

moja dosadasnja iskustva: e46 330d sa 204ks na otp 240ks auto presao preko 220000 bez problema; e39 525d sa 163ks na skoro 200, redovno servisiran bio kod mene godinu bez problema; e60 530d sa 218ks na 260ks drugar se nikad nije pozalio.. meni je to dovoljno. P.S svi su automati sem e46ice.. :)

Procitaj zasto fabrika ne chipuje,pise lepo

http://www.chiptuning.co.rs/chiptuning.php

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...