Recommended Posts

Pozdrav drugari. Odnedavno, tj. otkako sam kupio ove felne imam pomalo iritirajuci problem. Kupio sam dve polovne zimske gume semperit 205/50 R 16, namontirao ih na felne i presao par km koliko je jednoj gumi bilo potrebno da se izduva. Odem kod vulkanizera i kazu mi da je felna kriva i da pusta zbog toga. Isprave mi oni felnu, stave gumu i sve ok... do sutra. Odem opet do njih, kazu nisu stavili lepak po rubovima dobro, odrade to i sluzilo je do prekjuce dok mi se zadnji kraj nije blago zaneo u jednoj krivini, a i kada sam se parkirao morao sam da se penjem preko neprijatnog ivicnjaka ali sam to odradio krajnje pazljivo. Uglavnom, guma ispustila komplet i cela prica sa lepkom je ponovljena i za sada drzi. Moja nedoumica je da li je to standardann problem sa niskoprofilnim gumama ili da menjam vulkanizera ili.... poz!

Link to post
Share on other sites

Nije razvucena, izgleda normalno na felni. Guma je 8" a felna 7,5", znaci sirina skolski odgovara. Da ne moraju rubovi da se poliraju sa unutrasnje strane felne ili nesto slicno? Sledeci put kada mi se to desi ima da im trazim da zamene mesta gumama, pa da vidimo u kom zecu grmi cuc :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Mozda su neke krute run flat?

Ja sam imao isti problem i niko nije mogao da udje u trag zasto se to desavalo, sto je najgore u celoj prici, gume nisu bile tamo neke Kineske vec Pireli...

Vulkanizer koji mi ih je papreno prodao je bio toliko uporan da je hteo da ih dihtuje lepkom za soferke, posle cega sam ga naravno naduvao i zamenio za druge koje nisu pravile nikakav problem!

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slican problem na bivsem autu, gume su bile 225/45 17 i obavezno je svaki drugi dan spustala

probao samcat sve i svasta, menjao gume, lepak vulkanizera uvek je bilo skoro isto. pa sam poceo pumpati na 3, 5 bara onda je drzala i po 7 dana

sta je bio problem?

ta felna je imala toliko sitnu naprslinu da se golim okom nije videla, kada je dobro napunpana nije ni u onoj vodi kod vulkanizera pokazivala mehurice. Zavario sam to i od tada nisam imo problema

Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je Tokyo svojim odgovorom bacio svetlo na pravi uzrok problema. Moje nisu runflat (bar nema vidljivih oznaka) ali su krute sa obzirom na DOT 01. Bajate su k'o budjav lebac i to je izgleda to. Nije pukotina na felni 99% posto mi je drzala cele dve nedelje konstantan pritisak i onda malo proklizavanje bas preko tog tocka i puf! Eto skole za one koji ne znaju, ne kupovati matore gume bez obzira koliko im je zdrava sara, a na ovim mojim je bas zdrava i to me zavelo iako sam upucen u tu problematiku :blink:

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...