Recommended Posts

Da, samo ovo nisu modeli proizvedeni u BMWu nego po tjunerskim kucama. BMW je na taj nacin hteo da ispita trziste. Posto se u ovoj koncept verziji nisu proslavili, E28 touring nikada nije usao u serisjku proizvodnju. Ovako je ostao samo kao neuspesni eksperiment.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pre svega ne znam da li je ova tema pogresna za ovakvo pitanje, ali ako jeste neka me neko ispravi.

Kupio bih e34 525 24v, ili 520 24v, ali bih voleo da nadjem neki uredan primerak, od nekog ko ga je redovno odrzavao i koji ga nije seljacki budzio, bilo bi dobro i da ima plin i klimu, ali ne i presudno, najvise me interesuje da je u sto boljem stanju, uvek sam zeleo da vozim taj auto i nikako da nadjem neki odgovarajuci.. Ne ocekujem nov auto naravno, to je auto star 15 i vise godina, ali sam ubedjen da mogu da nadjem neki fino ocuvan koji nije presao pola miliona. Ako neko zna neku takvu petaju na prodaju neka mi javi. Pozdrav. Hvala.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Moj e34 524d moze dosta brze od ovde navedenog...ja sam maximalno na auto putu drzao 203 km/h a ovde pise ispod 200 da ide...dobro ja sam mom stavio turbo klipove i ojacao diferencijal,ali iapk moze vise,pa se ne slazem u potpunosti sa tabelom...Konacno se vracaju stari bmw-ovi 4-voro cilindricni motori...ne daju isti zvuk kao ove zveri ali daju snagu :victory: :worshipbmwts9:

Link to post
Share on other sites

Pa to nije samo na Bmw-u to je na svakom automobilu,pogotovu ako je merac brzine povezan sajlom onda moze da laze i do 30 km/h a ako je na senzor povezan,znatno je manje ali ipak laze...mada sve u svemu posle toliko godina lepu brzinu razvijaju svi E34 modeli :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Na bloku imas izbaceni deo kao plocica, kad stanes ispred auta sa desne strane ispod usisa u spoju sa karterom,negde iza sipke meraca ulja odprilike.Iz kanala se vidi, tesko da ces moci odozgo da iscitas broj.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

pozdrav drustvo. trebam uskoro da uzmem e34 520i 24v. pa me interesuje vase misljenje i saveti. odlucio sam da uzmem taj auto bez dileme zanima me na sta da obratim paznju pri kupovini. sta im je mana? sta najpre strada i tako to ? plasim se motora cist je benzin. sad me interesuje sta da pogledam temperaturu dal dize ili ne? ptorokomjer i slicne stvari da se ne bi zeznuo pa uzeo neki sa losim motorom pa morao raditi sve na novo :D dajte neki savet na sta da obratim paznju.. hvala unapred..

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Znam da je registracija oko 250 evra. Potrosnja je oko 9 litra benzina na otvorenom, a kad ga cepas preko 4000 obrtaja, trosi do 18 litra. U gradu je oko 12-13 litra. Ako nadjes dobar primerak, dobro ce te sluziti.

Link to post
Share on other sites

taj 520 je nevidjena baba i lokara

Ja imam pozitivna iskustva sa 2.0 motorom...naravno voleo bih da je 2.5 ali nije bilo primeraka dobrih kad sam uzimao

tako da ne prdi..

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

520i je ok, jedino loše je što pije jednako kao 525i.

imao oba i kao kolega, kupio 520i jer nema 525i u solidnom stanju.

ovaj 525i što sam imao je otišo u djelove i uskoro šasija (ono što hrđa nije pojela) ide na reciklažu.

ubrzanje s mojim 520i

ide auto solidno

ni približno ko 525i al solidno

dizlovi idu malo sporije al sigurno u njima imate bolji osjećaj radi torka

Link to post
Share on other sites

Sasvim solidno ubrzava kao sto kazes, jeste 2.5 je 2.5 ali jbg... Nisam moj jos terao do tih obrtaja kao ti do skoro 7 hiljada :D

Sent from my Asus Zenfon 2

Link to post
Share on other sites

ljudi evo da iskoristim da odje priupitnem kako da mi zmigavci na shtopove(e34 razumije se)pocrvene a da se ne farbaju jer sam vec to probao i ne traje dugo,unaprijed zahvalan

Ja sam farbao motip-om, traju mi za sada. :) cak i puska za pranje ne skida boju, nemam nikakvih problema.

Sent from my LG G2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites