Recommended Posts

Ma opušteno buraz. Naravno da je bolje da se izvadi motor,imaš bolji pristup svemu,izmenjaš sve itd. Ja samo kažem da ne mora da se vadi da bi se zamenio lanac,dobrom majstoru se posle posla neće dešavati problemi koje si naveo. Inače dečko je uradio desetine velikih servisa na n47 i nije imao apsolutno ni jendnu reklamaciju,nemam razloga da lažem,trolujem itd. A čime se bavim? Ja sam ti neki veliki dr mr[emoji6]

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to post
Share on other sites

Nisu isti motori. N47(177ks a ima i sa manje) je naslednik M47(163ks). Od 2007(restyle) se u e60 ubacuje n47 ali se zadržava i M47,doduše mnogo manje jer je ipak stari tip motora. Dakle postoji e60 restyle i sa m47 i sa n47[emoji6]. Tako su radili i sa e46 kada su u restyle ubacivali i vremešni m43 motor.

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
 
 
 
 
15 minutes ago, frank said:

Tako su radili i sa e46 kada su u restyle ubacivali i vremešni m43 motor.

 

Ovo sam vidjao bio, da u restylu stoji m43tu ... video sam 2x do sada. Ako mene pitas, za day to day neprejebiv motor (doduse taj TU ima par mana u odnosu na obican m43) ..

No da ne skrecemo sa teme ...

Link to post
Share on other sites

U 2009. godistu sigurno nema ni jedan M47. Ima ih u restajlu, ali samo u prvoj godini restajla tj u 2007. I to u verzijama sa 150ks ili 163ks. Sve posle je N47(177ks) i mogu za neka trzista da imaju 163ks(npr Belgija) ali je isto N47 motor, samo je softverski ustrojen. 

Lako se prepozna cim se digne hauba, po poklopcu motora.

Link to post
Share on other sites
Jeste u pravu si,moj previd. Ali m47 ima i u 2008-om godištu,drugar ima a ima ih na oglasima.Koji je tu fazon ako je m47 išao do 2007...[emoji848]

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Ima sigurno onome kome se prosuo n47 jeftinije mu je bilo da skrpi i kupi m47 nego da radi isti,a na oglase su sve restajling-full oprema-i obavezno m47 iako veze sa vezom nema sa stavrnoscu

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Mozda ona fora, proizveden 2007. a prva reg 2008. pa ljudi pisu 2008. Al mozda se provukao i u 2008. neki sa M47, ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim, ali cisto sumnjam. 

Ili ona varijanta sto kolega spomenu gore, napisu da je 163ks i da je M47, i ti dodjes podignes haubu i vidis da je N47, ako se razumes, ako ne, proda ti lepo pricu da si kupio pouzdaniji motor a ti se posle snalazi ako bude drugacije i bude nekih problema.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Ljudi zna li ko sto moze bit drugu na e60 520i 2.2 m54 motor auto na ler trokira i varira na dijagnostiku pokazuje trokiranje na 3 cilindra u voznji je sve normalno nema nikakvog trokiranja

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
Da li je probao s novim svjecicama?
Nije jer svaki put kad se obrise greska razlicite izbaca,bas bukvalno samo na ler trokira na 900obrtaja gas da mu se da mirno ce radit
Fals vazduh verovatno
Taman cu i to sjutra provjerit i izbacicu snimak da vidite o cemu se radi

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites