Problem - Merac Potrosnje Goriva Na Instrument Tabli


Recommended Posts

E32 Problem sa meracem potrosnje na instrument tabli,stalno zakuca kazaljka do maximuma,i ne spusta je,osim kada menjam brzine,a to je na trenutak (Spusti pa je opet zakuca)! Desava se i po neki put da proradi,ali kada prooradi onda je stalno u 20l i ne spada ni pod najnormalnijom voznjom! Mene interesuje sta moze to da joj bude? Inace ne radi mi pumpa za benzin,ako to ima nekakve veze,mada nisam siguran jer meni ona ne radi duze vreme,a kazaljkica je radila! Jedino sto mi je realno da pumpa nije imala dovoljan priisak,ali je radila,pa je na kraju crkla skroz...

Link to post
Share on other sites

Treba da promenis baterije u instrument tabli. Mene je tako zezao na E30, kada sam ih promenio, sve je radilo kako treba.

Link to post
Share on other sites

Treba da promenis baterije u instrument tabli. Mene je tako zezao na E30, kada sam ih promenio, sve je radilo kako treba.

Gde mu dodju baterije? :) Otvarao sam je jedno 10-tak puta,kad sam menjao sijalice,i nisam ih video :)

Link to post
Share on other sites

Nema E32 baterije u tabli,a to sto kazaljka stoji na 20l,pa brate to je 7-ica,koliko hoces da pokazuje??Ako ti je lakse da pokazuje manje,to je druga stvar :D

Brate u pravu si to je 7-ica,moja druga po redu,i valjda ja znam koliko treba da pokazuje i pri kojoj voznji! Glupo je sto izbacujes takve odgovore pokusavajuci da napravis da taj neko nema pojma o cemu prica! Ja na teme na koje ne znam odgovor,ne odgovaram! U svakom slucaju hvala sto si pokusao da me obavestis koliku je potrosnju pokazivao,i koliku treba da pokazuje moj auto koji je kod mene 2 god!

Link to post
Share on other sites

Brate u pravu si to je 7-ica,moja druga po redu,i valjda ja znam koliko treba da pokazuje i pri kojoj voznji! Glupo je sto izbacujes takve odgovore pokusavajuci da napravis da taj neko nema pojma o cemu prica! Ja na teme na koje ne znam odgovor,ne odgovaram! U svakom slucaju hvala sto si pokusao da me obavestis koliku je potrosnju pokazivao,i koliku treba da pokazuje moj auto koji je kod mene 2 god!

Slazem se

Link to post
Share on other sites

Kad sam promenio tablu na mojoj kocki sve je radilo kako treba osim ekonomera koji se zakucavao u +beskonacno ili u nulu kad skinem gas. Resetovao "smajlija" vise puta, ali bez poboljsanja. Tek kad mi je jednom prilikom spala klema, a auto bio na kontaktu i dok je tako stajao na kontaktu ja sam vratio klemu, posle toga je ekonomer proradio kako treba. Ne tvrdim da ce i tebi to pomoci, ali pokusaj.

Link to post
Share on other sites

Kad sam promenio tablu na mojoj kocki sve je radilo kako treba osim ekonomera koji se zakucavao u +beskonacno ili u nulu kad skinem gas. Resetovao "smajlija" vise puta, ali bez poboljsanja. Tek kad mi je jednom prilikom spala klema, a auto bio na kontaktu i dok je tako stajao na kontaktu ja sam vratio klemu, posle toga je ekonomer proradio kako treba. Ne tvrdim da ce i tebi to pomoci, ali pokusaj.

E druze hvala ti puno,probacu sutra,pa cemo videti,svaki normalan komentar je od koristi :)

Link to post
Share on other sites

Brate u pravu si to je 7-ica,moja druga po redu,i valjda ja znam koliko treba da pokazuje i pri kojoj voznji! Glupo je sto izbacujes takve odgovore pokusavajuci da napravis da taj neko nema pojma o cemu prica! Ja na teme na koje ne znam odgovor,ne odgovaram! U svakom slucaju hvala sto si pokusao da me obavestis koliku je potrosnju pokazivao,i koliku treba da pokazuje moj auto koji je kod mene 2 god!

Izvini,nisam imao nameru da te uvredim,ali po meni realno je za 7-icu da trosi tu cifru,i lepo sam ti rekao da nema baterije u tabli,a ti druze ako vec dobro poznajes svoj auto to bi trebao da znas,jer kao sto kazes to ti je druga po redu i da si vec otvarao tablu.

A sto se iskustva nekog tice o tome se sa tobom uopste necu raspravljati.

Link to post
Share on other sites

Izvini,nisam imao nameru da te uvredim,ali po meni realno je za 7-icu da trosi tu cifru,i lepo sam ti rekao da nema baterije u tabli,a ti druze ako vec dobro poznajes svoj auto to bi trebao da znas,jer kao sto kazes to ti je druga po redu i da si vec otvarao tablu.

A sto se iskustva nekog tice o tome se sa tobom uopste necu raspravljati.

Ja sam zato i pitao gde su te baterije jer sam je otvarao brda puta a nisam ih video...Ja da imam iskustva nekog velikog ne bi pitao...A brate u vezi toga i pricam,jer sam se sa obe navozao! Inace ista sedmica kada sve radi kako treba na ekonomeru pri brzini od 80km/h u 5 brzini na tempomatu na otvorenom putu,pokazuje od 6-8l,a meni pokazuje 20-25 (To je kada ekonomer radi,sto se retko desava) :)A 20-25l treba da pokazuje od prilike na 170-180 :) Jel sad kapiras u cemu je fora? U ostalom izvini ako sam i ja tebe uvredio.. :prankster2:

Link to post
Share on other sites
  • 7 years later...

Meni se isto javio problem sa ekonomerom. Kada izbacim auto iz brzine, on pokazuje najpre nagli skok potrošnje za nekih 4 litra otprilike, pa onda naglo spadne. Nekad mi u leru pokazuje 2 litra, nekad 4. Danas sam pri promeni brzine, dok je auto još bio u leru, primetio kako kazaljka naglo skače sa 4 na 10 litara. Imam utisak da problem nastaje kad auto izbacim iz brzine. Da li neko ima neki predlog o kakvom se problemu radi?

Link to post
Share on other sites