Recommended Posts

pozdrav ljudi

veceras bez nekog posebnog razloga se okrenuh na kruznom toku (mostu) kod arene. sva sreca bio slab saobracaj jedino neki stilo ili grande punto bio iza mene koji je odmah zakocio (hvala veliko!) kad je video da gubim kontrolu. doduse isao sam mozda nekih 50kmh trecom (kad sam zadnji put pogledao) i mozda sam nagazio previse jer mi je bila jaka muzika u kolima nisam mogao da osetim i kad sam poceo da proklizavam udarao sam kontru volanom al ne nepomoze nista okrenuh se pod 90" u odnosu na bankinu.

par kilometara nakon toga na bezanijskoj kosi sam video putare kako posipaju so po mostu kod neptuna i tek onda prevalih da je temperatura u minusu ida moje zimske gume od pre 5- 6 sezona nemogu da izdrze to opterecenje.

sve u svemu bilo je zabavno posto nije bilo sabracaja ali los je osecaj kad gubis kontrolu nad kolima.

poruka na kraju pocnite da pazite ljubitelji bmw-a i zadnje vuce

Link to post
Share on other sites

U ponedeljak oko 7:40 u Kneza Miloša na nadvožnjaku preko auto-puta, neko se sa E36 zakucao u betonsku ogradu.

Odleteo je čovek iz leve trake skroz u desnu stranu i zalepio se.

Odvalio je dobar komad betona.

Još tu i nije bog zna kakva krivina.

Danima je već smrznuto ujutru, a ne primetim da se posipa.

Pazite.

Link to post
Share on other sites

U ponedeljak oko 7:40 u Kneza Miloša na nadvožnjaku preko auto-puta, neko se sa E36 zakucao u betonsku ogradu.

Odleteo je čovek iz leve trake skroz u desnu stranu i zalepio se.

Odvalio je dobar komad betona.

Još tu i nije bog zna kakva krivina.

Danima je već smrznuto ujutru, a ne primetim da se posipa.

Pazite.

Da li si siguran da je e36? Jer ako jeste onda nije jedini :(

Pre 2 dana se tu skucao sa 320d e46 i sin mog prijatelja... Auto je za otpad...

Link to post
Share on other sites

Hoce kocka da kad prebacis iz 4 u 2 brzinu da okrene samo tako :) Ja sam tako driftovao sa e36 sa zabadanjem 2 nize.. Ali sa kockom 2.4d bez serva sa 80 u drugu je bilo tesko kontrolisati, mada sve se nauci :D

Da nisi spustao u nizu Simicu? :)

Link to post
Share on other sites

Hoce kocka da kad prebacis iz 4 u 2 brzinu da okrene samo tako :) Ja sam tako driftovao sa e36 sa zabadanjem 2 nize.. Ali sa kockom 2.4d bez serva sa 80 u drugu je bilo tesko kontrolisati, mada sve se nauci :D

Da nisi spustao u nizu Simicu? :)

ma nisam saltao uopste nego sam prebrzo usao i kad sam hteo da se iskljucim sa kruznog toka stisnuo sam malo jace gas da "izvucem" iz krivine (kao sto stalno i radim) i tu sam pogresio. al definitivno je bilo klizavije nego inace

Link to post
Share on other sites

Da li si siguran da je e36? Jer ako jeste onda nije jedini :(

Pre 2 dana se tu skucao sa 320d e46 i sin mog prijatelja... Auto je za otpad...

zeleni compact?

Link to post
Share on other sites

Verovatno većina zna, ali da napišem za mlađe vozače. Temperatura podloge (asfalta) na mostovima i nadvožnjacima (brže se hlade) je uvek niža nego na prilaznim putevima, pa je moguće da bude leda ili poledice čak i kada je temperatura u blagom plusu. Verovatno ste čuli za lančani sudar pored Požarevca pre nedelju, dve dana, a uzrok je bio upravo klizav most. Kada je hladno, pre mosta obavezno usporiti.

Link to post
Share on other sites

Samo dobre gume...i nema problema.Ja jesam zensko,ali ceo zivot vozim automobile sa zadnjom vucom.Nijedan nije stabilan kao BMW....pogotovo petica i sedmica (manuelni menjac).To su teski i stabilni automobili,napred motor,pozadi (kako kod koga) velika plinska boca....rezervoar..kud ces bolje :)))))

Link to post
Share on other sites

Samo dobre gume...i nema problema.Ja jesam zensko,ali ceo zivot vozim automobile sa zadnjom vucom.Nijedan nije stabilan kao BMW....pogotovo petica i sedmica (manuelni menjac).To su teski i stabilni automobili,napred motor,pozadi (kako kod koga) velika plinska boca....rezervoar..kud ces bolje :)))))

Iskren da budem, jesi u pravu ali ne bas potpuno... manji BMW-i (recimo trojka) mnogo su upravljiviji i slusaju bolje komande nego veci... slazem se za manuelni menjac, ali recimo svojevremeno je e36 bio najizbalansiraniji automobil za trke... tako je i danas, M3 je neprikosnoven, a i ovi sa manjim motorima, najizbalansiraniji model od BMW-a a inace je BMW jako dobro izbalansiran, ljudi to rade jako studiozno i ozbiljno dugi dugi niz godina...

Drugo, Mercedesi npr. nisu ni za poredjenje sto se toga tice sa BMWom, pogotovu ovi stariji. I trece, tezina ne cini automobil stabilnim, to moze da bude velika zabluda i stavise, moze da dovede coveka u veliki problem, jer tezak automobil stoji, stoji, stoji... ali kad krene po zlu mnogo ga je teze izkorigovati od nekog lakseg vozila...

Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na temu,pre nepun mesec bila je jaka magla i ako vec deset godina vozim aute sa zadnjom vucom i dosta dobro se snalazim uvek ima faktor iznenadjenja koji je mene srecom samo kostao levog krila,branika,migavca i maske :rolleyes: mada je moglo biti puno gore...ostra krivina(mali mostic) koju prolazim stalno i po vise puta na dan sa brzinama do 90Kmh a tada sam vozio svega 50Kmh 4b vrh gasa i bez dodavanja gasa :unsure: faktor iznenadjenja je cudo :( ma koliko bili oprezni uvek moze da se desi nesto nepredvidjeno.A naravno bilo sta da se desi imajte u vidu da je nazalost uvek kriv onaj ko vozi BMW :angry:

Link to post
Share on other sites