PONOVO RODJEN 01.12.2011.


Recommended Posts

danas sam se drugi put rodio,na zalost :( slupao sam bendzamina,ali na srecu moglo je biti fatalno po moj zivot,i ako mi se cini da steta i nije toliko velika.od vas kao drugara sa foruma,u ovom momentu,ocekujem,savete,instrukcije,svaki savet majstora i poznavalaca bmw automobila,posebno poznavalaca limarije,je vise nego dobro dosao :pleasantry: krenuo sam jutros na put,od Odzaka do Backe Topole,na mostu koji se nalazi na ulasku u Ruski Krstur sam se manje,vise slupao.naime,pre tog mosta sam prethodno presao jo0s jedan gori od ovog koji ide kao >S< krivinai osetio da je prilicno klizavo,pa kada sam stigao do drugog mosta sam prilicno usporio i ubacio u drugu brzinu,znajuci da je klizavo.popeo sam se na most bez problema,ali kad sam krenuo niz most,poceo je SEX,auto je poceo naglo da mi zanosi i zabacuje zadnjim krajem u desno,u strahu da cu ga udariti u ivicnjak mosta,poceo sam naglo motati kontru,sto je dovelo do jos naglijeg zabacivanja i okretanja auta 3 puta,jbt video sam vec sebe u vodi :( usled okretanja,uspeo sam da zakacim ivicnjak mosta i bankinu.steta na oko ne velika spolja,razbijena oba leva fara,slomljena cela maska,hauba blago savijena u prednjem delu i oguljena,felna ozuljana ( ivec sredjena,sutra ako bog da,ide na farbanje ).ono sto je najgore,udarac tockom u bankinu je bio prilicno jak i doveo je do nabijanja leve grede u nazad,samim tim i pomeranja prednjeg levog tocka za cela 3cm u nazad,sto se vidi na slici.imam preko puta komsiju limara,koji mi savetuje da ga stavimo na pantera i razvucemo na meru i za limarske radove mi trazi simbolicnih 100e,cisto da pokrpi svoje troskove materijala,far i masku moram sam resiti.interesuje me nekoliko stvari,sto se tice limarije,dali je pametno izvlaciti ga i posle tako voziti ili da ga popravim i prodam? moram napomenuti,da u voznji ne trese,ide sasvim normalno,jedino sto mi je volan dobio blagi ugao,tj smotan je u desnu stranu.takodje me interesuje,imam jedan desni far sa sve nosacem,slupan mi je levi,dali se mogu farovi sa desnog nosaca premontirati na levi nosac? hvala u napred svima na savetu i pomoci :e30:

Fotografija0074Mdap.jpg

Fotografija0073Gadw.jpg

Fotografija0072Dat.jpg

Link to post
Share on other sites

Imao si mnogo sreće!Što se tiče razvlačenja panterom-opušteno nije neki strašan udarac,kod mene u firmi gde radim smo izvlačili mnogo ozbiljnije HAVARIJE i nije bilo nikakvih problema ni posle par godina vožnje.

Link to post
Share on other sites

Imao si mnogo sreće!Što se tiče razvlačenja panterom-opušteno nije neki strašan udarac,kod mene u firmi gde radim smo izvlačili mnogo ozbiljnije HAVARIJE i nije bilo nikakvih problema ni posle par godina vožnje.

gledali smo,spona,rame itd su citavi,na samoj gredi se na dva mesta vide oni bubrezi ( ulubljenja ) od sabijanja,kaze majstor da ce posle razvlacenja sve to ponovo doci na svoje mesto,samo daj boze da je tako :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Bitno da si ti ziv i zdrav! 'bes auto,to se sve da popraviti!

Moze da se izvuce i da bude kao nikada udaran!

Ali iskreno ti kazem malo je 100e za tu uslugu....

Ovde imas 120e u limu,masci,farovima i estetici spolja

u panteru 150e minimum

i minimum 120e farbanja

Ne racunajuci na viljusku i stozer koji su najverovatnije krivi

Moj savet da ga prodas jer ako je povukao donju gredu znaci da je auto malo vise truo i slab!

Oglasi puni kockica do 700e u daleko boljem stanju

Link to post
Share on other sites

I ja kontam da je trulex ako je povukao gredu a viljuska citava.. Kad to vec radis, ojacaj dole to koliko se moze da se ne razidje do proleca :unsure: Nije to nista strasno, vrati se lim na meru lako, i nisi baksuz(ne verujem u gluposti) nego je do tvojih guma i neisustva , ne znam kako si smeo izaci na put(pogotovo most) sa tim krsom od guma kad znas da ledi magla koja padne na put, vidis kakve su temperature.

Link to post
Share on other sites

sto se tice farova-moze.

sto se tice izvlacenja-moze.

sto se tice letnjih guma na poledici-moze i to, ali vidis kako se zavrsava.

u principu, sve se moze zbudziti, ali nije to to

Link to post
Share on other sites

e sto se tice guma,prednje jesu letnje,na slici izgledaju celavo,al imaju saru,mada su bile u planu za zamenu,nego nikako da stignu na red,posto su mi trebutno finansije u ku...cu,prihvatio sam se obaveze da docuvam babu od 81 god.prepisala mi kucu,sad sam ponosni vlasnik 1,5 kuce,haha druga je pola sestrina,al mi baba pije vise lekova,nego bendzamin benzina,a njena penzija mi bas i ne radi puno posao za sve sto treba da izfinansiram za nju,ali ok,tako je kako je trebutno,pa se snalazim kako znam.sto se tice cene od 100e,vec sam napomenuo,radi mi komsija od preko puta mene,dobri smo i to je cisto da pokrpi svoje troskove,rad mi i ne naplacuje,jer redovno jedan drugom pomognemo,kad nesto zatreba.za farove bi mi trebala pomoci o objasnjenje.vec sam zapoceo radove,rastavio masku napred ( koja se cela izlomila,kao i bubrezi ),skinuo far,ispravio ulubljenje na krilu i pripremio ga za gitovanje i farbanje.u nedelju ide na pantera i da majstor ispegla haubu,koja je srecom samo blago povijena,da se izgituje i onda sledi farbanje,tako da se nadam da ce do kraja iduce nedelje sve biti gotovo. :preved:

Link to post
Share on other sites

Ja pomislio izvadili te iz Dunava sa 15m dubine i reanimacijom te povratili u zivot :dance3: :dance3: ,a ti imao malo cvrkanje :( .

:lol: :lol: :lol:

Salimo se malo,druze nije to nista strasnoi,nedaj boze da je nesto zesce,ovo je peckanje,namesti to i udri dalje!!!

Link to post
Share on other sites

to sam i ja reko,kola cu da popravim,a da mi se to desilo negde na sred puta,nebi se ni opterecivao nesto posebno,nego mi se desilo na sred mosta,usrao sam se ziv,vec sam mislio da cu da zavrsim u vodi,al sreca,pa nisam :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

sve je pripremljeno,sutra pocinjemo sa razvlacenjem,pa onda ispravljanje,gitovanje i farvbanje,nego je pocelo nesto da mi klepece u voznji,kao da se neki lim odvalio pa lupka,samo jos nisam ustanovio sta :huh:

Link to post
Share on other sites

a da,i da ne zaboravim,moram ja,ponovo posebne pohvale Mirku,na podrsci i ponudjenoj brzoj nabavci delova,u koliko bude bilo potrebno :pleasantry:

Link to post
Share on other sites