Recommended Posts

E ovako,skoro sam sipao plin na Lukoilu i jelte sipali su mi 87l u bocu od 90,s tim sto sam imao malo plina pre nego sto sam sipao... Pre neki dan pogledam detalj da na boci pise da staje samo 80% sto dodje oko 72l,planiram da opet idem tamo da punim punu bocu pa me interesuje koju inspekciju da im zovem sta da radim,ako imate neki br telefona? :) Svaka pomoc je dobrodosla :)

Link to post
Share on other sites

Staje 80% plina ako je ispravan ventil protiv prepunjavanja i ako je dobar ugao boce. Budi siguran u svoju tvrdnju pa onda zovi tržišnu inspekciju.

Link to post
Share on other sites

Staje 80% plina ako je ispravan ventil protiv prepunjavanja i ako je dobar ugao boce. Budi siguran u svoju tvrdnju pa onda zovi tržišnu inspekciju.

Kako da ja znam da li je dobar ugao boce i da li je ventil u redu?? Sto se tice plina sve funkcionise,skoro je i atest uradjen...

Link to post
Share on other sites

pa isprazni skroz do kraja i onda idi na neku pumku u koju ne sumnjas i sipaj i vidi koliko ce stati.ako ventil ne iskljucuje punjenje kada treba.moze stati plina onoliko koliko je ukupna zapremina boce

Link to post
Share on other sites

pa isprazni skroz do kraja i onda idi na neku pumku u koju ne sumnjas i sipaj i vidi koliko ce stati.ako ventil ne iskljucuje punjenje kada treba.moze stati plina onoliko koliko je ukupna zapremina boce

Neki drugi nacin,da ne bacim 6500? :D

Link to post
Share on other sites

Kad sam bio ugradio plin, boca 50l, prvo punjenje stalo 49l. Ne kradu na toj pumpi. Boca nije bila pricvrscena a ni ugao dobar.

Ako i kradu to mi je malo mnogo i bilo bi bas uocljivo.

Link to post
Share on other sites

i jasm imao slicnu sumnju pre nekoliko godine radilo se o nekoj maloj privatnoj pumpi, kad sam se bolje raspitao kazu da pravilno podesen uredjaj ima nesto kao plovak u boci i ako je dobro nastelovan puni do 80 posto zapremine boce, ali se tereba uzeti i pritisak na kome radi ta pumpa koji se razlikuje (mozda ste primetili da na nekoj pumpi treba duplo vise vremena da se napuni ista kolicina plina)

Sve u svemu nisam hteo da se zajebavam sa inspekcijama treba dosta vremena i zivaca da isteras to do kraja a pitanje je i dali si upravu.Moj savet je da gde posumnjas da kradu ne sipas vise nikad kod njih . Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Potroši skroz plin pa sipaj do kraja na nekoj pumpi, pa onda isto tako na tom Lukoilu pa uporedi. Ako kod njih "staje" značajno više, pali u inspekciju. I ne zaboravi račune.

Link to post
Share on other sites

I meni se to isto desilo pa sam pomislio da imam skrivenog zmaja u kolima koji srce plin kada je toliko potrosio. Manje ili vise, sve mi je bilo jasno kada sam otvorio gepek i video da je pokazivac na nuli. Naime, kod mene je uzrok tome bio magnet vufera koji je bio preblizu ventila pa ga je zbunio. Samo sam okrenuo vufer na drugu stranu i tako resio problem pa mi sada puni samo do crvenog polja na pokazivacu tj. 80%. Ja sipam skoro uvek bilo koje gorivo na lukoil pumpama i potrosnja mi je uvek zadovoljavajuca i skora da ne varira uopste. Polako sa inspekcijom da ne bi ti na kraju crveneo. Poz

Link to post
Share on other sites

Ko se malo vise razume u gasove i princip pretakanja, zna da jako ima veze temperatura u sudu u kome je mala tecna faza, pritisak,pritisak pupme za pretakanje, pa i sam sigurnosni ventil na koliko je bazadaren i koliko je ispravan....

Link to post
Share on other sites

Ko se malo vise razume u gasove i princip pretakanja, zna da jako ima veze temperatura u sudu u kome je mala tecna faza, pritisak,pritisak pupme za pretakanje, pa i sam sigurnosni ventil na koliko je bazadaren i koliko je ispravan....

bas tako....

ja sam sipao pun i napravio 70km i svratio na drugu pumpu da dopunim da vidim koliko sam potrosio i nije moglo stati ni kapi ...razog, na drugoj pumpi je bio preslab pritisak....

Link to post
Share on other sites

Ne postoji pumpa u Srbiji koju će ventil uspeti da isključi kad treba.

U suštini, kad ventil kaže da je dosta, pumpa bi trebalo da ne može više da toči.

U Srbiji nisam ni na jednu takvu naišao.

Svaka sipa preko, što znači da sve daju pritisak veći, nego što ventil može da zatvori.

Kad sipaš preko grane, kad ventil zatvori, to je kraj.

Nema više. Ako je ispravan, naravno.

U suštini, ono što hoću da kažem je, da moraš sam da vodiš računa koliko ćeš da naspeš.

Ili sipaj litražu koja je predviđena (80% zapremine), ili gasi kad počne da puca ventil.

Link to post
Share on other sites

Koliko je jaka ta pumpa majku im kad za 7-8 sek sibne 11-12 litara?? :D

Preterao si brate!

Za to vreme ne moze ni jedna. Najveci pritisak koji sam video na pumpama je 15 bara i tada sigurno se brze puni.

Link to post
Share on other sites

Preterao si brate!

Za to vreme ne moze ni jedna. Najveci pritisak koji sam video na pumpama je 15 bara i tada sigurno se brze puni.

Brate ja te odvedem i ti sipas,dok on nakaci crevo i pusti dok se vratis u auto i das kontaakt on ga vec skida :D Ako me ne bude mrzelo snimicu pa cu vam izbaciti klip :D

Link to post
Share on other sites