Akumulator,test opterecenja ili .....


Recommended Posts

E ovako,zanima me da li neko zna koja je minimalna voltaza koju akumulator mora da ima pri testiranju na naglo praznjenje ili kako se vec zove kad ga napune,ohlade pa stave na onaj uredjaj za merenje voltaze pri opterecenju.

Odneo sam ga u servis,posto je jos u garanciji,likovi kazu da je ispravan i dali su mi na papiricu test i pise da je od 9,6-9,4v.Kolega mi kaze da je njegov drugar imao malo ispod 10v i da su mu odmah dali drugi akumulator posto ne sme da ima ispod 10v.

Link to post
Share on other sites

meni su zamenili akumukator, posle godinuipo je crko nikakav napon nije davao ali dali su mi nov akumulator koji je proizveden pre 3 godine, kao garancija 2 godine od dana kupovine znaci jos sest meseca je pod garancijom . jos su mi ga jedva zamenili kao ima ostecenja na prikljucimi a to su bile samo ogrebotine od stezanja klema .sve u svemu mnogo su bezobrazni moras biti uporan pa ranije mi akumulator trajao najmanje 4 godine jedan mi isterao 6 godina a sad ih prave nekako samo da isteraju garanciju mada vecina ne izdrzi ni toliko.

Link to post
Share on other sites

U praksi, prislonis unimer i meris napon akumulatora, ako kad zaverglas napon padne ispod 10 volti onda akumulator nije dobar..

Ali pre nego sto ga odneses na reklamaciju, treba da ga skines i stavis na punjac 10-12 sati,

i posle ponovis postupak, ako i posle toga pokaze ispod 10v onda definitivno nije dobar akumulator

Link to post
Share on other sites

U praksi, prislonis unimer i meris napon akumulatora, ako kad zaverglas napon padne ispod 10 volti onda akumulator nije dobar..

Ali pre nego sto ga odneses na reklamaciju, treba da ga skines i stavis na punjac 10-12 sati,

i posle ponovis postupak, ako i posle toga pokaze ispod 10v onda definitivno nije dobar akumulator

To je tako ali kad odnese akumulator na reklamaciju pocinju price i zavrtanja. Da mu se to ne bi desilo ima tablicu pa neka vidi. pozzz

Link to post
Share on other sites

Po ovoj tabeli ispade da mi je ok akumulator,ako su mu merili napon na -10c :lol:

Pre mesec dana mi se prvi put desi da nece da zavergla,ja lepo pravac kod elektricara,covek sve izmeri i kaze da je sve ok,znaci dobro puni,ne vuce nigde struju ne povuce mnogo alnaser pa da je do njega,znaci akumulator,nema sta drugo,odnesem u prodavnicu gde sam kupio lik mi kaze da je ok samo je bio na 80% napunjenosti,dopunio ga i kao je u redu. Pre 3 dana mi se opet desi da nece da zavergla,ja nazovem prodavnicu on me posalje u ovlasceni servis gde su mi rekli ovo na pocetku sto sam napisao. Danas sam se ponovo cuo sa likom iz prodavnice i kad sam mu rekao da je imao oko 9,6v na opterecenju on mi kaze da donesem ponovo kod njega :) Rekao sam mu da sledeci put kad ne bude hteo da zavergla zovem njega i elektricara pa da guraju zajedno kola i usput da se dogovore ko je kriv :)

Link to post
Share on other sites

To je vec skakljivo pitanje. Kod mene fabrika kaze 55 a ja stavio 74 i nemam problema. puj puj Upali motor i ukljuci potrosace kao kad vozis i meri napon. Meri na leru, daj mu malo gas pa ces videti da li je alternator dovoljno jak.

Link to post
Share on other sites

Da ispricam jedno svoje iskustvo. Negde u jesen ja stavim halogenke od po 100W. Svetlele kao kao djavo. Stegla malo zima, pale se farovi, brisaci, ventilator. Do posla svega 1,5km. Kratka relacija mali obrtaji. Jedno jutro okrenem kljuc i corak. Stavim posle aku na punjac i par dana sve ok. Posle isti problem. Tad vratim normalne halogenke dopunim akumulator i nikad vise problem.

Napuni dobro aku pa onda vozi. Imam nekh problema sa racunarom pa ne mogu dosta toga da otvorim i da vidim koji ti je alternator. Kako to mislis 45A? Meni je na staroj trojci bio 75A. pozz

Link to post
Share on other sites

Mozes jos jednu stvar da probas. Skini cepice, ukljuci svetla i meri napon na svakoj celiji. Jednu pipalicu na stupcic drugu u kiselinu pa sledecu celiju i redom. Napon treba da pocne sa 2V i da se uvecava jednako sa svakom celijom.

Link to post
Share on other sites

Jeste 45A. Samo ne moze alternator da da toliku struju pri malim obrtajima. Nema veze sto je aku pod garancijom, napuni ga. Najbolje bi bilo da ga punis nekim slabijim punjacm da bi bila sto manja struja punjenja. E, a za rupe 1:0 za tebe :prankster2:

Link to post
Share on other sites
E, a za rupe 1:0 za tebe :prankster2:

Ja sam kriv,nisam na pocetku rekao koji je akumulator :)

Sad radi ok,kad primetim da pocne malo kilavije da vergla ide nazad u servis pa nek se oni zezaju sa njim :)

Link to post
Share on other sites